Image
25.2.2013 0 Comments

MWC 2013: Sony Xperia Tablet Z – najtenši LTE tablet na svete

Spoločnosť Sony Mobile dnes na kongrese Mobile World Congress oznámila, že tablet Xperia Tablet Z bude na svetové trhy uvedený v druhom štvrťroku 2013.

Xperia Tablet Z je 10.1" LTE Android tablet - jeho hrúbka je 6,9mm a váži menej ako 500g. Je dostupný v čiernej alebo bielej farbe a vo verziách LTE a WiFi. Je prvým tabletom, ktorý má štvorjadrový Qualcomm Snapdragon S4 Pro procesor a najvyššiu úroveň odolnosti proti vode (IP55 & IP57) aká bola kedy v tablete použitá, vďaka čomu je odolný proti náhodnému obliatiu a ostriekaniu vodou.

wpid-photo.jpg

O priestorový zvuk sa stará S-Force Front Surround 3D, Clear Audio+ a zabudované reproduktory so štyrmi komorami. Xperia Tablet Z tiež disponuje režimom Battery STAMINA, čo je technológia na šetrenie batérie, ktorá môže výrazne predĺžiť dobu pohotovostného režimu. WiFi verzia taktiež poskytuje 64GB pamäte s možnosťou použitia SD karty.

Xperia Tablet Z obsahuje funkcie NFC One-Touch, ktoré užívateľom umožňujú plynule prenášať obsah z HD tabletu do TV, reproduktora alebo z telefónu do tabletu jednoduchým priložením jedného zariadenia k druhému. Univerzálne IR Remote diaľkové ovládanie tabletu užívateľom umožňuje ovládať TV a iné Sony zariadenia - ako aj zariadenia iných výrobcov - priamo z tabletu. TV Sideview je nová aplikácia, ktorá užívateľom prináša úplne nový spôsob interakcie s TV.

Typické mediálne aplikácie od Sony - "WALKMAN", Movies a Album - užívateľom umožňujú užívať si, ovládať a sledovať neobmedzený obsah, na akomkoľvek zariadení. Prostredie Sony Entertainment Network zahŕňa službu Music Unlimited, s prístupom k 18 miliónom skladieb, integráciu sociálnej siete Facebook, služby Video Unlimited s prístupom k viac ako 100 000 filmom a TV seriálom ako aj službu PlayStationMobile.

Xperia Tablet Z príde na trh s niekoľkými doplnkami, vrátane stojana, ochrany LCD obrazovky a koženého prenosného obalu, ktorý bude dostupný v čiernej, bielej alebo červenej farbe.

Xperia Tablet Z bude uvedená na platforme Android 4.1 (Jelly Bean) a po uvedení bude možný upgrade 4.2. Na Slovensku je oficiálna predajná cena 639 eur.

Kľúčové vlastnosti Xperia Tablet Z

- 10,1" HD 1920x1200p Reality Display s Mobile BRAVIA Engine 2
- Priestorové ozvučenie S-Force Front Surround 3D
- Najtenší dizajn na svete s hrúbkou len 6,9 mm a nízka hmotnosť - 495g
- Odolnosť proti prachu a vode (IP55 & IP57) a predný displej s tvrdeným sklom
- 1.5 GHz asynchrónny štvorjadrový procesor Snapdragon S4 Pro s 2GB RAM
- Konektivita na jeden dotyk s funkciou Near Field Communication (NFC)
- Jedinečný dizajn OmniBalance s rafinovane zaoblenými hranami a hladkými reflexnými povrchmi
- 8 MP zadná kamera so senzorom "Exmor R for mobile" pre mobily a režimom Superior Auto ako aj 2MP HD prednou kamerou
- Režim regulujúci výdrž batérie - Battery STAMINA - zlepšuje výdrž v pohotovostnom režime.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá