Image
25.2.2013 0 Comments

MWC 2013: Sony Xperia Tablet Z – najtenši LTE tablet na svete

Spoločnosť Sony Mobile dnes na kongrese Mobile World Congress oznámila, že tablet Xperia Tablet Z bude na svetové trhy uvedený v druhom štvrťroku 2013.

Xperia Tablet Z je 10.1" LTE Android tablet - jeho hrúbka je 6,9mm a váži menej ako 500g. Je dostupný v čiernej alebo bielej farbe a vo verziách LTE a WiFi. Je prvým tabletom, ktorý má štvorjadrový Qualcomm Snapdragon S4 Pro procesor a najvyššiu úroveň odolnosti proti vode (IP55 & IP57) aká bola kedy v tablete použitá, vďaka čomu je odolný proti náhodnému obliatiu a ostriekaniu vodou.

wpid-photo.jpg

O priestorový zvuk sa stará S-Force Front Surround 3D, Clear Audio+ a zabudované reproduktory so štyrmi komorami. Xperia Tablet Z tiež disponuje režimom Battery STAMINA, čo je technológia na šetrenie batérie, ktorá môže výrazne predĺžiť dobu pohotovostného režimu. WiFi verzia taktiež poskytuje 64GB pamäte s možnosťou použitia SD karty.

Xperia Tablet Z obsahuje funkcie NFC One-Touch, ktoré užívateľom umožňujú plynule prenášať obsah z HD tabletu do TV, reproduktora alebo z telefónu do tabletu jednoduchým priložením jedného zariadenia k druhému. Univerzálne IR Remote diaľkové ovládanie tabletu užívateľom umožňuje ovládať TV a iné Sony zariadenia - ako aj zariadenia iných výrobcov - priamo z tabletu. TV Sideview je nová aplikácia, ktorá užívateľom prináša úplne nový spôsob interakcie s TV.

Typické mediálne aplikácie od Sony - "WALKMAN", Movies a Album - užívateľom umožňujú užívať si, ovládať a sledovať neobmedzený obsah, na akomkoľvek zariadení. Prostredie Sony Entertainment Network zahŕňa službu Music Unlimited, s prístupom k 18 miliónom skladieb, integráciu sociálnej siete Facebook, služby Video Unlimited s prístupom k viac ako 100 000 filmom a TV seriálom ako aj službu PlayStationMobile.

Xperia Tablet Z príde na trh s niekoľkými doplnkami, vrátane stojana, ochrany LCD obrazovky a koženého prenosného obalu, ktorý bude dostupný v čiernej, bielej alebo červenej farbe.

Xperia Tablet Z bude uvedená na platforme Android 4.1 (Jelly Bean) a po uvedení bude možný upgrade 4.2. Na Slovensku je oficiálna predajná cena 639 eur.

Kľúčové vlastnosti Xperia Tablet Z

- 10,1" HD 1920x1200p Reality Display s Mobile BRAVIA Engine 2
- Priestorové ozvučenie S-Force Front Surround 3D
- Najtenší dizajn na svete s hrúbkou len 6,9 mm a nízka hmotnosť - 495g
- Odolnosť proti prachu a vode (IP55 & IP57) a predný displej s tvrdeným sklom
- 1.5 GHz asynchrónny štvorjadrový procesor Snapdragon S4 Pro s 2GB RAM
- Konektivita na jeden dotyk s funkciou Near Field Communication (NFC)
- Jedinečný dizajn OmniBalance s rafinovane zaoblenými hranami a hladkými reflexnými povrchmi
- 8 MP zadná kamera so senzorom "Exmor R for mobile" pre mobily a režimom Superior Auto ako aj 2MP HD prednou kamerou
- Režim regulujúci výdrž batérie - Battery STAMINA - zlepšuje výdrž v pohotovostnom režime.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá