Image
25.2.2013 0 Comments

MWC 2013: Sony Xperia Tablet Z – najtenši LTE tablet na svete

Spoločnosť Sony Mobile dnes na kongrese Mobile World Congress oznámila, že tablet Xperia Tablet Z bude na svetové trhy uvedený v druhom štvrťroku 2013.

Xperia Tablet Z je 10.1" LTE Android tablet - jeho hrúbka je 6,9mm a váži menej ako 500g. Je dostupný v čiernej alebo bielej farbe a vo verziách LTE a WiFi. Je prvým tabletom, ktorý má štvorjadrový Qualcomm Snapdragon S4 Pro procesor a najvyššiu úroveň odolnosti proti vode (IP55 & IP57) aká bola kedy v tablete použitá, vďaka čomu je odolný proti náhodnému obliatiu a ostriekaniu vodou.

wpid-photo.jpg

O priestorový zvuk sa stará S-Force Front Surround 3D, Clear Audio+ a zabudované reproduktory so štyrmi komorami. Xperia Tablet Z tiež disponuje režimom Battery STAMINA, čo je technológia na šetrenie batérie, ktorá môže výrazne predĺžiť dobu pohotovostného režimu. WiFi verzia taktiež poskytuje 64GB pamäte s možnosťou použitia SD karty.

Xperia Tablet Z obsahuje funkcie NFC One-Touch, ktoré užívateľom umožňujú plynule prenášať obsah z HD tabletu do TV, reproduktora alebo z telefónu do tabletu jednoduchým priložením jedného zariadenia k druhému. Univerzálne IR Remote diaľkové ovládanie tabletu užívateľom umožňuje ovládať TV a iné Sony zariadenia - ako aj zariadenia iných výrobcov - priamo z tabletu. TV Sideview je nová aplikácia, ktorá užívateľom prináša úplne nový spôsob interakcie s TV.

Typické mediálne aplikácie od Sony - "WALKMAN", Movies a Album - užívateľom umožňujú užívať si, ovládať a sledovať neobmedzený obsah, na akomkoľvek zariadení. Prostredie Sony Entertainment Network zahŕňa službu Music Unlimited, s prístupom k 18 miliónom skladieb, integráciu sociálnej siete Facebook, služby Video Unlimited s prístupom k viac ako 100 000 filmom a TV seriálom ako aj službu PlayStationMobile.

Xperia Tablet Z príde na trh s niekoľkými doplnkami, vrátane stojana, ochrany LCD obrazovky a koženého prenosného obalu, ktorý bude dostupný v čiernej, bielej alebo červenej farbe.

Xperia Tablet Z bude uvedená na platforme Android 4.1 (Jelly Bean) a po uvedení bude možný upgrade 4.2. Na Slovensku je oficiálna predajná cena 639 eur.

Kľúčové vlastnosti Xperia Tablet Z

- 10,1" HD 1920x1200p Reality Display s Mobile BRAVIA Engine 2
- Priestorové ozvučenie S-Force Front Surround 3D
- Najtenší dizajn na svete s hrúbkou len 6,9 mm a nízka hmotnosť - 495g
- Odolnosť proti prachu a vode (IP55 & IP57) a predný displej s tvrdeným sklom
- 1.5 GHz asynchrónny štvorjadrový procesor Snapdragon S4 Pro s 2GB RAM
- Konektivita na jeden dotyk s funkciou Near Field Communication (NFC)
- Jedinečný dizajn OmniBalance s rafinovane zaoblenými hranami a hladkými reflexnými povrchmi
- 8 MP zadná kamera so senzorom "Exmor R for mobile" pre mobily a režimom Superior Auto ako aj 2MP HD prednou kamerou
- Režim regulujúci výdrž batérie - Battery STAMINA - zlepšuje výdrž v pohotovostnom režime.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá