Image
17.2.2015 0 Comments

MV: Vyhodnotili súťaž na laboratórnu techniku za viac ako 600-tisíc

euro.jpg Policajným kriminalistom obnovia vybavenie laboratórií. Na ministerstve vnútra vyhodnotili súťaž na nákup laboratórnej techniky v hodnote 600-tisíc eur bez DPH. Rezort to oznámil vo Vestníku verejného obstarávania.

Tender sa skladal z viacerých častí. V prvej išlo o nákup dvoch plynových chromatografov, ktoré sa používajú na analýzu omamných a psychotropných látok, prekurzorov, výbušnín či horľavých kvapalín. Ďalej kupujú videospektrálny komparátor, ktorý slúži na skúmanie ručného písma. V tretej časti zákazky sa obstarávalo zariadenie na spracovanie daktyloskopických odtlačkov prstov a dlaní.

Štvrtou časťou je nákup rôznej ďalšej techniky do laboratórií. V tendri mala rozhodnúť ako kritérium najnižšia cena. Uspeli firmy Hermes LabSystems, ELMES Praha a Lambda Life. Techniku budú využívať v kriminalistických a expertíznych ústavoch polície v Slovenskej Ľupči, v Bratislave aj v Košiciach.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá