Image
3.1.2014 0 Comments

MV: Nahlasovať pobyt sa dá aj cez internet

internet_keyboar.jpg Majitelia aktivovaného elektronického občianskeho preukazu a zaručeného elektronického podpisu majú od 1. januára k dispozícii online niektoré služby z agendy hlásenia trvalého a prechodného pobytu, vrátane získania potvrdení.

Sú na webstránke https://portal.minv.sk/ v záložke Životné situácie, kde postupne pribudnú služby z oblasti dopravných evidencií, registra obyvateľov, matrík a z ďalších agend, ktoré ministerstvo vnútra postupne elektronizuje. Ako informuje na svojom webe rezort vnútra, ďalšou sprístupnenou službou, tentoraz z agendy dokladov, je Modifikácia kontaktných údajov.

Tá umožňuje prihlásenému užívateľovi modifikovať e-mailovú adresu, telefónne číslo a diskrétny údaj evidovaný v informačnom systéme agendy občianskych preukazov.

Od nového roka tak ministerstvo vnútra sprístupňuje prvé elektronické služby, najprv z agendy hlásenia pobytu. Služby budú časom k dispozícii aj na Ústrednom portáli verejnej správy www.slovensko.sk. Ministerstvo vnútra pripomína, že sprístupnenie elektronických služieb bude postupné, čo platí aj pri službách ostatných rezortov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá