Image
16.5.2014 0 Comments

MŠ: Do konca školského roka dostane digitálne pomôcky 2 700 škôl

michal_kalinak.jpg Do slovenských škôl prichádzajú digitálne pomôcky - interaktívne tabule, tablety či tlačiarne. "Do konca tohto školského roka získa digitálne sety viac ako 2 700 škôl," informuje hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák.

Digitálne pomôcky už distribuujú do škôl. Ich dodávanie rozdelili do dvoch fáz - pred letnými prázdninami a po nich. "Z našej strany však nejde iba o rozvoz, ale aj o inštaláciu zariadení a základné zaškolenie učiteľov k bezproblémovému používaniu techniky. Zvyšok škôl zariadeniami vybavíme hneď po letných prázdninách," dodáva Kaliňák. Do projektu vybavenia škôl digitálnou technikou sa zapojilo 4 080 materských, základných a stredných škôl.

Digitálne sety školy dostávajú v rámci národného projektu Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva. Financovaný je najmä z eurofondov a stojí viac ako 47 miliónov eur. "Školám zapojeným do projektu poskytujú podporu aj noví regionálni koordinátori projektu," dodáva hovorca rezortu školstva. Kontakty na koordinátorov projektu ako aj všetky informácie o projekte a odpovede na často kladené otázky nájdu školy na stránke www.digiskola.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá