Image
16.5.2014 0 Comments

MŠ: Do konca školského roka dostane digitálne pomôcky 2 700 škôl

michal_kalinak.jpg Do slovenských škôl prichádzajú digitálne pomôcky - interaktívne tabule, tablety či tlačiarne. "Do konca tohto školského roka získa digitálne sety viac ako 2 700 škôl," informuje hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák.

Digitálne pomôcky už distribuujú do škôl. Ich dodávanie rozdelili do dvoch fáz - pred letnými prázdninami a po nich. "Z našej strany však nejde iba o rozvoz, ale aj o inštaláciu zariadení a základné zaškolenie učiteľov k bezproblémovému používaniu techniky. Zvyšok škôl zariadeniami vybavíme hneď po letných prázdninách," dodáva Kaliňák. Do projektu vybavenia škôl digitálnou technikou sa zapojilo 4 080 materských, základných a stredných škôl.

Digitálne sety školy dostávajú v rámci národného projektu Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva. Financovaný je najmä z eurofondov a stojí viac ako 47 miliónov eur. "Školám zapojeným do projektu poskytujú podporu aj noví regionálni koordinátori projektu," dodáva hovorca rezortu školstva. Kontakty na koordinátorov projektu ako aj všetky informácie o projekte a odpovede na často kladené otázky nájdu školy na stránke www.digiskola.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá