Image
15.7.2014 0 Comments

MF pripravilo novelu výnosu pre IT systémy verejnej správy

ministerstvo_financii.jpg Ministerstvo financií (MF) SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania novelu výnosu o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy. Ako ďalej informoval rezort financií, návrh výnosu prichádza s jasnými pravidlami pre pomerne voľnú oblasť úpravy prijímania podpísaných elektronických dokumentov. "Úrady už nebudú môcť odmietnuť určené formáty súborov, ktoré budú elektronicky podpísané," vysvetlilo ministerstvo.

Novela preberá takzvané podpísateľné formáty súborov z legislatívy Národného bezpečnostného úradu, pričom zohľadňuje aj požiadavky na úrovni EÚ. Podľa MF je prínosom spomínanej úpravy posilnenie elektronickej komunikácie s občanmi a podnikateľmi.

Vybraté formáty sú zároveň v súčasnosti považované za formáty s najväčšou perspektívou pre elektronickú archiváciu dokumentov. "Novela výnosu reviduje aj základné číselníky s cieľom ich otvoreného použitia, čo má významný dopad na zjednodušenie spracovávania dát v celom štáte, vrátane využiteľnosti týchto dôležitých dát v komerčnom sektore," doplnil rezort financií.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá