Image
11.6.2015 0 Comments

MF SR plánuje obstarávať licencie Microsoftu za milióny eur

ministerstvo_financii.jpg Ministerstvo financií (MF) SR plánuje obstarať služby podpory a licencie spoločnosti Microsoft v predpokladanej hodnote 47 miliónov eur. Ako informoval v stredu rezort financií, cieľom plánovaného verejného obstarávania je v prvom rade zabezpečiť pokračovanie služieb podpory pre desktopové a serverové licencie v majetku štátu a v prípade potreby mať možnosť nakúpiť licencie. Výsledkom verejnej súťaže bude centrálna rámcová dohoda.

"Naviac, oproti súčasnosti bude môcť ministerstvo financií pružnejšie manažovať využívanie licencií na základe aktuálnych potrieb jednotlivých organizácií, a to vďaka možnosti zníženia úrovne desktopových licencií," konštatovalo ministerstvo. Zároveň sa licencie budú môcť kombinovať a tým pádom ich flexibilne presúvať medzi organizáciami zahrnutými v centrálnej rámcovej dohode. Štát tak podľa MF urobí ďalší krok k systémovejšiemu zabezpečovaniu podpory a softvérových licencií. "Už v súčasnosti sa centrálne nakupujú licencie Oracle," doplnil rezort.

Vďaka zmluvným vzťahom so spoločnosťou Microsoft uzatvoreným podľa uznesení vlád z rokov 2002, 2005, 2008 a 2012 môžu organizácie verejnej správy nadobúdať licencie firmy za zvýhodnených cenových podmienok. V súčasnosti MF zabezpečuje pre 32 rezortov (spolu 165 organizácií) služby podpory na 86 548 desktopových licenciách využívaných štátnymi úradníkmi. Trvanie zákazky stanovil rezort na 48 mesiacov.

Ako ďalej informovalo ministerstvo financií, rezort vyhlási verejnú súťaž na licencie spoločnosti SAP a s tým súvisiace služby podpory v odhadovanej hodnote 50 mil. eur. S tým, kto predloží najvýhodnejšiu ponuku, bude podpísaná centrálna rámcová zmluva na 48 mesiacov. Cieľom verejného obstarávania, ako aj následného centrálneho nákupu licencií, je podľa zverejnených informácií naďalej znižovať náklady na zabezpečenie licencií a súvisiace služby podpory.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá