Image
21.12.2012 0 Comments

MF SR od apríla vyčerpalo na OPIS 230 mil. eur

peniaze-euro.jpg Ministerstvo financií ako sprostredkovateľský orgán Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS) vyčerpalo od apríla tohto roka sumu 230,4 mil. eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF). Ako ďalej informuje rezort financií, podarilo sa tým splniť záväzok pre rok 2012 a z prostriedkov, ktoré boli pre OPIS vyčlenené na rok 2012, neprepadne ani jediné euro. Čerpanie prioritnej osi 1 programu OPIS dosiahlo hodnotu 186,2 mil. eur.

V apríli 2012 bol podľa ministerstva financií OPIS v katastrofálnom stave. "Predchádzajúca vláda za takmer dva roky nezazmluvnila ani jeden nový projekt informatizácie na Slovensku a čerpanie finančných prostriedkov v rámci programu bolo len na úrovni 112 mil. eur," uvádza MF SR. Malo tak hroziť prepadnutie 118 mil. eur na elektronizáciu verejnej správy.

Od apríla pripravil rezort financií dvanásť štúdií uskutočniteľnosti pre nové projekty v celkovom objeme 279 mil. eur, a taktiež rovnaký počet zmlúv o poskytnutí nenávratného finančného príspevku (NFP) v celkovom objeme 240 mil. eur. MF SR s cieľom urýchliť čerpanie finančných prostriedkov pripravilo 23 dodatkov k zmluvám o poskytnutí NFP. Do realizácie sa dostali významné projekty ako Elektronické služby spoločných modulov ÚPVS a prístupových komponentov a projekt Elektronických služieb Finančnej správy - Oblasť daňová. Kľúčovým cieľom pre rok 2013 je spustenie prvých elektronických služieb, ktoré uľahčia komunikáciu občanov a podnikateľov s úradmi a znížia ich administratívnu záťaž.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá