Image
28.4.2014 0 Comments

Lytro Illum namiesto pixelov zachytáva lúče. Pri interaktívnej fotografii sa budeme musieť naučiť fotiť inak.

INT_Lytro_illum.jpg Keď spoločnosť Lytro na jeseň roku 2011 predstavila koncept svojho rovnomenného fotoaparátu, ktorý netreba zaostrovať, písalo sa o ňom ako o revolučnej novinke. Po jeho uvedení na trh sa však objavili kontroverzné recenzie. Vyčítali mu predovšetkým nízke rozlíšenie (1,2 Mpx), ale aj miniatúrny dotykový displej (1,52"), na ktorom nebol vidieť takmer nič.

Teraz výrobca predstavil druhú verziu svojho fotoaparátu, ktorú nazval Illum (i-LOOM), ktorá má prekonať obmedzenia predchodcu. Má vyššie rozlíšenie, už nezhotovuje štvorcové fotografie a ponúka používateľovi viac flexibility. Môže si totiž určiť, ako fotoaparát zachytí „svetelné pole".

Illum vyzerá na prvý pohľad ako statná digitálna zrkadlovka. Má štvorpalcový dotykový displej s rozlíšením 800 × 480 bodov, ktorý možno naklápať. Objektív má tak ako v predchádzajúcej generácii konštantnú svetelnosť F2 a rozsah 30-250 mm. Ostriť možno od „nuly" do nekonečna, najlepšie výsledky však dosiahnete pri fotení zblízka. Najkratší nastaviteľný čas uzávierky je 1:4000 s. Rozlíšenie má hodnotu 40 megaray (zachytí 40 miliónov lúčov svetla). Statická snímka má rozlíšenie 4 Mpx a pomer strán 3:2.


Technológia fotoaparátu zachytáva nielen farbu a intenzitu svetla, ale aj jeho smer. To umožňuje rôzne triky, napr. zmenu zaostrenia obrazu, ale aj efekt paralaxy, kde možno mierne posunúť perspektívu (rovnako funguje aj 3D fotoaparát). Používateľ získava aj viac slobody pri nastavovaní fotoaparátu. Nechýba automatický a manuálny režim, priorita času a priorita citlivosti.

Fotoaparát Illum sa dostane do predaja v júli s cenou 1599 dolárov. No predobjednať si ho môžete už dnes. Ak to stihnete do 15. júla, dostanete ho za 1499 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá