Image
28.4.2014 0 Comments

Lytro Illum namiesto pixelov zachytáva lúče. Pri interaktívnej fotografii sa budeme musieť naučiť fotiť inak.

INT_Lytro_illum.jpg Keď spoločnosť Lytro na jeseň roku 2011 predstavila koncept svojho rovnomenného fotoaparátu, ktorý netreba zaostrovať, písalo sa o ňom ako o revolučnej novinke. Po jeho uvedení na trh sa však objavili kontroverzné recenzie. Vyčítali mu predovšetkým nízke rozlíšenie (1,2 Mpx), ale aj miniatúrny dotykový displej (1,52"), na ktorom nebol vidieť takmer nič.

Teraz výrobca predstavil druhú verziu svojho fotoaparátu, ktorú nazval Illum (i-LOOM), ktorá má prekonať obmedzenia predchodcu. Má vyššie rozlíšenie, už nezhotovuje štvorcové fotografie a ponúka používateľovi viac flexibility. Môže si totiž určiť, ako fotoaparát zachytí „svetelné pole".

Illum vyzerá na prvý pohľad ako statná digitálna zrkadlovka. Má štvorpalcový dotykový displej s rozlíšením 800 × 480 bodov, ktorý možno naklápať. Objektív má tak ako v predchádzajúcej generácii konštantnú svetelnosť F2 a rozsah 30-250 mm. Ostriť možno od „nuly" do nekonečna, najlepšie výsledky však dosiahnete pri fotení zblízka. Najkratší nastaviteľný čas uzávierky je 1:4000 s. Rozlíšenie má hodnotu 40 megaray (zachytí 40 miliónov lúčov svetla). Statická snímka má rozlíšenie 4 Mpx a pomer strán 3:2.


Technológia fotoaparátu zachytáva nielen farbu a intenzitu svetla, ale aj jeho smer. To umožňuje rôzne triky, napr. zmenu zaostrenia obrazu, ale aj efekt paralaxy, kde možno mierne posunúť perspektívu (rovnako funguje aj 3D fotoaparát). Používateľ získava aj viac slobody pri nastavovaní fotoaparátu. Nechýba automatický a manuálny režim, priorita času a priorita citlivosti.

Fotoaparát Illum sa dostane do predaja v júli s cenou 1599 dolárov. No predobjednať si ho môžete už dnes. Ak to stihnete do 15. júla, dostanete ho za 1499 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá