Image
28.4.2014 0 Comments

Lytro Illum namiesto pixelov zachytáva lúče. Pri interaktívnej fotografii sa budeme musieť naučiť fotiť inak.

INT_Lytro_illum.jpg Keď spoločnosť Lytro na jeseň roku 2011 predstavila koncept svojho rovnomenného fotoaparátu, ktorý netreba zaostrovať, písalo sa o ňom ako o revolučnej novinke. Po jeho uvedení na trh sa však objavili kontroverzné recenzie. Vyčítali mu predovšetkým nízke rozlíšenie (1,2 Mpx), ale aj miniatúrny dotykový displej (1,52"), na ktorom nebol vidieť takmer nič.

Teraz výrobca predstavil druhú verziu svojho fotoaparátu, ktorú nazval Illum (i-LOOM), ktorá má prekonať obmedzenia predchodcu. Má vyššie rozlíšenie, už nezhotovuje štvorcové fotografie a ponúka používateľovi viac flexibility. Môže si totiž určiť, ako fotoaparát zachytí „svetelné pole".

Illum vyzerá na prvý pohľad ako statná digitálna zrkadlovka. Má štvorpalcový dotykový displej s rozlíšením 800 × 480 bodov, ktorý možno naklápať. Objektív má tak ako v predchádzajúcej generácii konštantnú svetelnosť F2 a rozsah 30-250 mm. Ostriť možno od „nuly" do nekonečna, najlepšie výsledky však dosiahnete pri fotení zblízka. Najkratší nastaviteľný čas uzávierky je 1:4000 s. Rozlíšenie má hodnotu 40 megaray (zachytí 40 miliónov lúčov svetla). Statická snímka má rozlíšenie 4 Mpx a pomer strán 3:2.


Technológia fotoaparátu zachytáva nielen farbu a intenzitu svetla, ale aj jeho smer. To umožňuje rôzne triky, napr. zmenu zaostrenia obrazu, ale aj efekt paralaxy, kde možno mierne posunúť perspektívu (rovnako funguje aj 3D fotoaparát). Používateľ získava aj viac slobody pri nastavovaní fotoaparátu. Nechýba automatický a manuálny režim, priorita času a priorita citlivosti.

Fotoaparát Illum sa dostane do predaja v júli s cenou 1599 dolárov. No predobjednať si ho môžete už dnes. Ak to stihnete do 15. júla, dostanete ho za 1499 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá