Image
12.3.2014 0 Comments

Luxor – prvá baterka na svete s digitálnym zameriavaním svetla

luxor_flashlight.jpg Univerzálne inteligentné svietidlo Luxor ponúka výkon 710 lúmenov a jeho svetlený kužeľ môže mať rozsah od 12 do 270 stupňov. V týchto dňoch prebieha na portáli Kickstarter kampaň na financovanie jeho výroby.

Luxor od ostatných bateriek odlišuje jeho schopnosť sústrediť svetlo od širokého uhla až po úzke bodové zameranie bez nutnosti nákladných systémov šošoviek a bez pohyblivých súčastí. Umožňuje to počítačom riadený digitálny zaostrovací systém DFS (Digital Focus System), ktorý prispôsobuje svetelné lúče rozsahu ľudského oka. Zmenu zaostrenia možno vykonať pohodlne jednou rukou.

luxor_light.gif

Svietidlo je odolné vode a vlhkosti a obsahuje sedem CREE LED diód s intenzitou svetla až 710 lúmenov, čo je ekvivalent svetelného výstupu 53 W žiarovky.

O napájanie sa stará nabíjateľná lítiovo-polymérová batéria s kapacitou 5000 mAh, ktorá pri intenzite svetla 50 lúmenov vydrží na 67 hodín, pri 100 lúmenoch na 15 hodín a pri maximálnom výkone na 1,5 hodiny. Konštrukcia svietidla je zhotovená z hliníka a odolného plastu ABS.

Batéria má vlastný monitorovací systém BMS (Battery Metering System), vďaka ktorému máte prehľad o tom, ako dlho ešte baterka vydrží svietiť. Na integrovanom displeji OLED s rozlíšením 128 × 32 pixelov si môžete prečítať, koľko času ostáva do úplného vybitia. Ale dozviete sa aj iné užitočné informácie, napr. počet uskutočnených nabíjacích cyklov, teplotu batérie, zvolený režim svietenia, dosah svetelného lúča, intenzitu vyžarovaného svetla v lúmenoch a pod.

luxor_light2.png

Cieľová suma kampane na portáli Kickstarter je 35 000 dolárov, no bola už výrazne prekročená. V súčasnosti už presiahla 95 000 dolárov a kampaň potrvá až do 25. apríla. Svietidlo Luxor si možno predobjednať za 79 dolárov (+ poštovné) a dodávky sa majú začať v novembri.

Zdroj: kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá