Image
12.3.2014 0 Comments

Luxor – prvá baterka na svete s digitálnym zameriavaním svetla

luxor_flashlight.jpg Univerzálne inteligentné svietidlo Luxor ponúka výkon 710 lúmenov a jeho svetlený kužeľ môže mať rozsah od 12 do 270 stupňov. V týchto dňoch prebieha na portáli Kickstarter kampaň na financovanie jeho výroby.

Luxor od ostatných bateriek odlišuje jeho schopnosť sústrediť svetlo od širokého uhla až po úzke bodové zameranie bez nutnosti nákladných systémov šošoviek a bez pohyblivých súčastí. Umožňuje to počítačom riadený digitálny zaostrovací systém DFS (Digital Focus System), ktorý prispôsobuje svetelné lúče rozsahu ľudského oka. Zmenu zaostrenia možno vykonať pohodlne jednou rukou.

luxor_light.gif

Svietidlo je odolné vode a vlhkosti a obsahuje sedem CREE LED diód s intenzitou svetla až 710 lúmenov, čo je ekvivalent svetelného výstupu 53 W žiarovky.

O napájanie sa stará nabíjateľná lítiovo-polymérová batéria s kapacitou 5000 mAh, ktorá pri intenzite svetla 50 lúmenov vydrží na 67 hodín, pri 100 lúmenoch na 15 hodín a pri maximálnom výkone na 1,5 hodiny. Konštrukcia svietidla je zhotovená z hliníka a odolného plastu ABS.

Batéria má vlastný monitorovací systém BMS (Battery Metering System), vďaka ktorému máte prehľad o tom, ako dlho ešte baterka vydrží svietiť. Na integrovanom displeji OLED s rozlíšením 128 × 32 pixelov si môžete prečítať, koľko času ostáva do úplného vybitia. Ale dozviete sa aj iné užitočné informácie, napr. počet uskutočnených nabíjacích cyklov, teplotu batérie, zvolený režim svietenia, dosah svetelného lúča, intenzitu vyžarovaného svetla v lúmenoch a pod.

luxor_light2.png

Cieľová suma kampane na portáli Kickstarter je 35 000 dolárov, no bola už výrazne prekročená. V súčasnosti už presiahla 95 000 dolárov a kampaň potrvá až do 25. apríla. Svietidlo Luxor si možno predobjednať za 79 dolárov (+ poštovné) a dodávky sa majú začať v novembri.

Zdroj: kickstarter.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá