Image
12.3.2014 0 Comments

Luxor – prvá baterka na svete s digitálnym zameriavaním svetla

luxor_flashlight.jpg Univerzálne inteligentné svietidlo Luxor ponúka výkon 710 lúmenov a jeho svetlený kužeľ môže mať rozsah od 12 do 270 stupňov. V týchto dňoch prebieha na portáli Kickstarter kampaň na financovanie jeho výroby.

Luxor od ostatných bateriek odlišuje jeho schopnosť sústrediť svetlo od širokého uhla až po úzke bodové zameranie bez nutnosti nákladných systémov šošoviek a bez pohyblivých súčastí. Umožňuje to počítačom riadený digitálny zaostrovací systém DFS (Digital Focus System), ktorý prispôsobuje svetelné lúče rozsahu ľudského oka. Zmenu zaostrenia možno vykonať pohodlne jednou rukou.

luxor_light.gif

Svietidlo je odolné vode a vlhkosti a obsahuje sedem CREE LED diód s intenzitou svetla až 710 lúmenov, čo je ekvivalent svetelného výstupu 53 W žiarovky.

O napájanie sa stará nabíjateľná lítiovo-polymérová batéria s kapacitou 5000 mAh, ktorá pri intenzite svetla 50 lúmenov vydrží na 67 hodín, pri 100 lúmenoch na 15 hodín a pri maximálnom výkone na 1,5 hodiny. Konštrukcia svietidla je zhotovená z hliníka a odolného plastu ABS.

Batéria má vlastný monitorovací systém BMS (Battery Metering System), vďaka ktorému máte prehľad o tom, ako dlho ešte baterka vydrží svietiť. Na integrovanom displeji OLED s rozlíšením 128 × 32 pixelov si môžete prečítať, koľko času ostáva do úplného vybitia. Ale dozviete sa aj iné užitočné informácie, napr. počet uskutočnených nabíjacích cyklov, teplotu batérie, zvolený režim svietenia, dosah svetelného lúča, intenzitu vyžarovaného svetla v lúmenoch a pod.

luxor_light2.png

Cieľová suma kampane na portáli Kickstarter je 35 000 dolárov, no bola už výrazne prekročená. V súčasnosti už presiahla 95 000 dolárov a kampaň potrvá až do 25. apríla. Svietidlo Luxor si možno predobjednať za 79 dolárov (+ poštovné) a dodávky sa majú začať v novembri.

Zdroj: kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá