Image
16.8.2016 0 Comments

Ľudstvo môžu v budúcnosti zachrániť plávajúce mestá. Pozrite si TOP7 najinovatívnejších konceptov

Stúpajúce hladiny oceánov či preľudnená planéta môžu v budúcnosti ľudstvo potrápiť. Aj preto spustil Seasteading Institut súťaž o najinovatívnejšie návrhy plávajúcich miest s názvom Floating City Project.

1. AT Design Office 
Sebestačný a energeticky úsporný ostrov od AT Design Office vznikol práve v najviac zaľudnenej krajine, v Číne. Plávajúce mestá by mohli obyvateľov tejto krajiny v budúcnosti zachrániť.

2. Noemova archa od Alexandra Joksimovica a Jelena Nikolica
Ďalšie sebestačné mesto (resp. Noemova archa) vzniklo v Srbsku a jeho obyvatelia budú využívať iba energiu z obnoviteľných zdrojov (slnko, voda) a pestovať vlastné potraviny.

3. X SEA TY od X-TU 
Plávajúce mesto s vysokými budovami pokrytými riasami s názvom X SEA TY dokáže čistiť vzduch vďaka technológii, ktorá pohlcuje uhlík. Riasy na budovách dokážu vyrobiť dostatok biopaliva na to, aby bolo mesto úplne sebestačné.

4. Lilypad od Vincenta Callebauta 
Plávajúce mesto pre vyše 50-tisíc ľudí s nulovými emisiami bude takisto sebestačné a bude využívať iba obnoviteľné zdroje energie. Lilypad je jedno z najkrajších navrhovaných miest v súťaži.

5. Green Float od Shimizu Corporation 
Plávajúce mesto z Japonska pre milión ľudí pozostáva z rôznych prepojených ostrovov. Vysoké vertikálne farmy budú produkovať obyvateľstvu obživu.

6. Harvest City od Tangramu 3DS a E. Kevina Schopfera 
Ničivé zemetrasenie na Haiti v roku 2010 inšpirovalo architekta E. Kevina Schopfera a spoločnosť Tangram 3DS k tomu, aby vytvorili koncept inovatívneho plávajúceho mesta na posilnenie a obnovu krajiny. Mesto sa skladá z viacerých pripútaných plávajúcich modulov. Stredná oblasť by mala byť venovaná firmám, obydliam, vzdelávaniu a ľahkému priemyslu, zatiaľ čo vonkajšie plochy by mali byť určené na poľnohospodárstvo.

7. Silt Lake City od Margaux Leycuras, Marion OTTMANN a Anne-Hina Mallette
Silt Lake City je mesto, ktoré vyšlo zo spolupráce tímu študentov. Mesto by malo byť záchranou na brehu jazera Nasser pred povodňami. Je tu miesto nielen za život, pestovanie, ale aj na fungovanie firiem.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Výskum

Vedci objavili 3D grafén. Je porézny, 10-krát pevnejší ako oceľ, pričom má iba 5 % jej hustoty

12.01.2017 00:40

Vedci z MIT vytvorili nový materiál, ktorý je pevnejší ako grafén. Uplatniť by sa mohol v oblasti architektúry, stavebníctva, ale dal by sa použiť aj na filtrovanie. Doteraz sme ako najpevnejší mater ...

Výskum

Pamäť ako procesor. Vedci našli spôsob, ako pamäte ReRAM použiť na výpočty

11.01.2017 00:30

Tím vedcov z univerzít v Singapure a Nemecku vymyslel spôsob, ako premeniť najnovšie modely pamäťových čipov RAM na jednotky spracúvajúce dáta, čím by sa dala eliminovať potreba CPU. Vo svojom výskum ...

Výskum

Slovenská vedkyňa bude veliteľkou misie na „Mars“

10.01.2017 00:29

Slovenská vedkyňa Dr. Michaela Musilová sa stala hlavnou veliteľkou medzinárodnej posádky, ktorá uskutoční misiu na simulovaný Mars. Už o par dní odlieta do USA, aby v americkej púšti uskutočnila niek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá