20.5.2015 0 Comments

Londýnska opera upgradovala svoje datacentrum a prešla na tablety

Po 16 rokoch sa v Royal Opera House rozhodli premiestniť podstatnú časť výpočtového výkonu do datacentra. Londýnska kultúrna ustanovizeň nedávno ukončila rok trvajúcu rekonštrukciu a podpísala zmluvu so spoločnosťou Dell o vynovení svojho datacentra, modernizácii počítačovej siete a zavedení tabletov.

Zamestnanci môžu vďaka virtuálnym serverom a počítačom pracovať na diaľku. Proti prípadným kyberútokom chráni operu firewall Dell SonicWall NSA 5600. V celej inštitúcií je možné využívať drôtové aj bezdrôtové pripojenie.

Jason Oliver, šéf IT oddelenia Royal Opera House povedal: „Technika, ktorú sme využívali nám už nevyhovovala a jej aktualizácie boli príliš drahé."

Dell ponúkol opere trojročnú zárukou a 50 % zľavu. Wi-Fi riešenie od texaskej spoločnosti využívali aj novinári počas udeľovania cien BAFTA vo februári.

Niektorí zamestnanci dostali tiež tablety Dell Venue 11 Pro s odpojiteľnou klávesnicou, ktoré nahradili nepraktické desktopy a stali sa primárnym zariadením v kancelárii aj mimo nej.

Royal Opera House by mal byť vďaka tejto modernizácii lepšie pripravený na implementovanie digitálnych technológií aj na svojich javiskách.

Zdroj: itpro.co.uk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá