20.5.2015 0 Comments

Londýnska opera upgradovala svoje datacentrum a prešla na tablety

Po 16 rokoch sa v Royal Opera House rozhodli premiestniť podstatnú časť výpočtového výkonu do datacentra. Londýnska kultúrna ustanovizeň nedávno ukončila rok trvajúcu rekonštrukciu a podpísala zmluvu so spoločnosťou Dell o vynovení svojho datacentra, modernizácii počítačovej siete a zavedení tabletov.

Zamestnanci môžu vďaka virtuálnym serverom a počítačom pracovať na diaľku. Proti prípadným kyberútokom chráni operu firewall Dell SonicWall NSA 5600. V celej inštitúcií je možné využívať drôtové aj bezdrôtové pripojenie.

Jason Oliver, šéf IT oddelenia Royal Opera House povedal: „Technika, ktorú sme využívali nám už nevyhovovala a jej aktualizácie boli príliš drahé."

Dell ponúkol opere trojročnú zárukou a 50 % zľavu. Wi-Fi riešenie od texaskej spoločnosti využívali aj novinári počas udeľovania cien BAFTA vo februári.

Niektorí zamestnanci dostali tiež tablety Dell Venue 11 Pro s odpojiteľnou klávesnicou, ktoré nahradili nepraktické desktopy a stali sa primárnym zariadením v kancelárii aj mimo nej.

Royal Opera House by mal byť vďaka tejto modernizácii lepšie pripravený na implementovanie digitálnych technológií aj na svojich javiskách.

Zdroj: itpro.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá