22.8.2012 0 Comments

Logica umožní klientom Rabobank využívať platby SEPA

Technologická a konzultačná spoločnosť Logica uzavrela kontrakt s holandskou bankou Rabobank. Cieľom spolupráce je umožniť firemným klientom bankového domu využívať platobný nástroj SEPA (Single Euro Payments Area), ktorý dáva možnosť realizovať cezhraničné bezhotovostné platby rovnako rýchlo, bezpečne a jednoducho, ako domáce transakcie.

Logica pomôže Rabobank zaviesť SEPA formou SaaS (Software as a Service). V rámci spolupráce dôjde ku skonvertovaniu platobných príkazov a čísiel bankových účtov do európskeho štandardu IBAN/BIC. Logica poskytne služby pre podporu implementácie nového európskeho debetného platobného nástroja a vytvorí centrum pre spracovanie SEPA platieb, cez ktoré budú prechádzať všetky prichádzajúce aj odchádzajúce SEPA transakcie.

Spoluprácou so spoločnosťou Logica zaistí Rabobank svojím korporátnym klientom plynulý prechod na SEPA transakcie, takže firmy sa nemusia obávať narušenia kontinuity svojho podnikania. Prechod na SEPA platby sa neodporúča iba veľkým organizáciám, ale aj stredne veľkým a menším firmám.

„Podniky čelia obrovským zmenám a mnohé si pravdepodobne neuvedomujú, aký vplyv bude mať SEPA na ich fungovanie," uviedol Marco Bosma, riaditeľ pre finančnú logistiku v holandskej Rabobank. „Je našou povinnosťou podporovať klientov všetkých veľkostí, preto sme chceli to najlepšie riešenie, ktoré naplní naše očakávania. Logicu sme si vybrali za jedného z našich partnerov pre jej odborné znalosti a rozsiahle skúsenosti so spracovaním finančných transakcií," dodal M. Bosma.

„Spolupráca s Rabobank na implementácii požiadaviek SEPA je míľnik nášho obchodného vzťahu," povedal Marcel Sommeling, viceprezident finančných služieb v spoločnosti Logica Benelux. „Sme radi, že nám Rabobank prejavil dôveru a budeme môcť spolupracovať na zavedení riešenia, ktoré pomôže klientom banky dnes aj v budúcnosti."

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá