22.8.2012 0 Comments

Logica umožní klientom Rabobank využívať platby SEPA

Technologická a konzultačná spoločnosť Logica uzavrela kontrakt s holandskou bankou Rabobank. Cieľom spolupráce je umožniť firemným klientom bankového domu využívať platobný nástroj SEPA (Single Euro Payments Area), ktorý dáva možnosť realizovať cezhraničné bezhotovostné platby rovnako rýchlo, bezpečne a jednoducho, ako domáce transakcie.

Logica pomôže Rabobank zaviesť SEPA formou SaaS (Software as a Service). V rámci spolupráce dôjde ku skonvertovaniu platobných príkazov a čísiel bankových účtov do európskeho štandardu IBAN/BIC. Logica poskytne služby pre podporu implementácie nového európskeho debetného platobného nástroja a vytvorí centrum pre spracovanie SEPA platieb, cez ktoré budú prechádzať všetky prichádzajúce aj odchádzajúce SEPA transakcie.

Spoluprácou so spoločnosťou Logica zaistí Rabobank svojím korporátnym klientom plynulý prechod na SEPA transakcie, takže firmy sa nemusia obávať narušenia kontinuity svojho podnikania. Prechod na SEPA platby sa neodporúča iba veľkým organizáciám, ale aj stredne veľkým a menším firmám.

„Podniky čelia obrovským zmenám a mnohé si pravdepodobne neuvedomujú, aký vplyv bude mať SEPA na ich fungovanie," uviedol Marco Bosma, riaditeľ pre finančnú logistiku v holandskej Rabobank. „Je našou povinnosťou podporovať klientov všetkých veľkostí, preto sme chceli to najlepšie riešenie, ktoré naplní naše očakávania. Logicu sme si vybrali za jedného z našich partnerov pre jej odborné znalosti a rozsiahle skúsenosti so spracovaním finančných transakcií," dodal M. Bosma.

„Spolupráca s Rabobank na implementácii požiadaviek SEPA je míľnik nášho obchodného vzťahu," povedal Marcel Sommeling, viceprezident finančných služieb v spoločnosti Logica Benelux. „Sme radi, že nám Rabobank prejavil dôveru a budeme môcť spolupracovať na zavedení riešenia, ktoré pomôže klientom banky dnes aj v budúcnosti."

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá