Image
21.2.2014 0 Comments

LinkedIn umožní používateľom publikovať články

linkedin.png Účet na sociálnej sieti LinkedIn, ktorá slúži prevažne na nadväzovanie profesijných kontaktov a hľadanie zamestnancov, má už 300 miliónov ľudí. A počnúc stredou LinkedIn používateľom umožňuje vyjadrovať svoje názory vo forme článkov.

Spoločnosť plánuje umožniť písanie článkov všetkým svojim členom pomocou jednoduchého nástroja priamo na svojom webe. Zo začiatku sa články zobrazia iba ľuďom, ktorých má autor v kontaktoch, no ak získajú dostatočnú obľubu, dostanú sa aj k širšiemu publiku.

LinkedIn ponúka platformu pre takzvaných „ovplyvňovateľov", medzi ktorých patrí napríklad Bill Gates alebo americký prezident Barack Obama, už od októbra roku 2012 a autori tých najlepších článkov majú teraz príležitosť sa medzi tieto osobnosti zaradiť.

„Prešli sme niektoré dáta a veríme, že sa na LinkedIn nazhromaždilo 432 miliónov rokov profesionálnych skúseností," povedal v utorkovom rozhovore produktový manažér LinkedIn Ryan Roslansky.

Tento krok LinkedIn nasleduje aplikáciu Paper, ktorú nedávno spustil Facebook. Paper tiež využíva zaujímavý obsah, ktorý používatelia sociálnym sieťam poskytujú úplne zadarmo. Facebook na výber najlepšieho obsahu využíva okrem používateľov i počítačové algoritmy.

Facebook aj LinkedIn chcú používateľov nalákať, aby sa na ich web vracali častejšie a trávili tam viac času. Obe spoločnosti vyberajú obsah a ten nekvalitný filtrujú, používateľom sa snažia prinášať iba také články, ktoré sú založené na ich záujmoch a lokácii. „Rozhodne verím, že človek spolupracujúci so strojom je dnes ideálny kľúč k výberu najlepšieho obsahu," povedal Roslansky.

LinkedIn túto funkciu testoval v uzavretom okruhu 300 členov, Roslansky články niektorých členov skupiny zverejnil na blogu spoločnosti. Používatelia, ktorí vydajú článok pomocou novej platformy, si ponechajú autorské práva k obsahu, ale LinkedIn si vyhradzuje právo obsah použiť a zverejniť ho, ako si zmyslí. Autori nebudú mať nárok na odmenu.

LinkedIn dúfa, že používatelia budú chcieť články vydávať prevažne preto, aby sa stali na sociálnej sieti známejšími a zlepšili tak svoj ​​profesionálny profil.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá