Image
25.4.2014 0 Comments

LibreSSL chce urobiť poriadok v bezpečnostnej knižnici OpenSSL

Blesk_LibreSSL.jpg Bezpečnostná chyba v knižnici OpenSSL inšpirovala zakladateľa OpenBSD Thea de Raadta vytvoriť vlastnú vetvu LibreSSL. OpenSSL totiž trpí nedostatkom financií a príspevkov do kódu napriek tomu, že sa používa na webových stránkach a v produktoch mnohých z najväčších a najbohatších svetových korporácií. Podľa de Raadta je preto v jeho kóde „priveľký neporiadok".

LibreSSL má za cieľ vyčistiť kód OpenSSL a skontrolovať, či v ňom nie sú ďalšie zraniteľnosti. Spočiatku bude LibreSSL určený pre OpenBSD, ale ak sa podarí získať viac financií, upraví sa knižnica aj pre ďalšie operačné systémy.

Blesk_1LibreSSL.jpg

De Raadt sa pre server ZDNet vyjadril, že programátorom sa už podarilo zmazať 90 000 riadkov kódu C a 150 000 riadkov ďalšieho obsahu. Pritom tím OpenBSD začal pracovať na LibreSSL len pred týždňom.

Prezident OpenSSL Software Foundation Steve Marquess odmietol komentovať iniciatívu LibreSSL.

Vo svojom blogovom príspevku však opísal, ako OpenSSL bojoval o získanie finančných prostriedkov a nových prispievateľov do kódu.

„Záhadou nie je to, prečo si niekoľko prepracovaných dobrovoľníkov nevšimlo túto chybu," napísal Marquess. „Záhadou je, prečo sa to nestalo častejšie."

Zdroj: arstechnica.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Bezpečnosť 2

Apple už nebude iPhone vo svojich predajniach priväzovať a ľudia si ho budú môcť dať do vrecka

24.10.2016 00:13

Apple skúša v niektorých svojich obchodoch vo Veľkej Británii a Kanade nový spôsob vystavovania iPhonov a iPadov. Odstránil z nich bezpečnostný kábel, ktorý ich mal chrániť proti krádeži, no zároveň k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá