27.8.2012 0 Comments

Letný oddych od učenia sa lekárov a zdravotníkov netýka

Slovenská lekárska knižnica (ďalej „SlLK"), ktorá je súčasťou Národného centra zdravotníckych informácií (ďalej „NCZI"), ponúka od začiatku tohto leta novú službu, ktorá výrazne napomáha vzdelávaniu nielen lekárov a zdravotníkov. Ide o tzv. vzdialený prístup, vďaka ktorému má ktokoľvek k dispozícii obrovskú databázu odborných článkov, prednášok a prezentácií publikovaných renomovanými zdravotníckymi odborníkmi z celého sveta. A to všetko bez toho, aby bolo potrebné prísť do knižnice, či dokonca vyjsť vôbec z domu. Informácie sú prístupné cez internet na jednom mieste kedykoľvek a kdekoľvek ich človek potrebuje. Počet záujemcov o novú službu neustále rastie.

Napriek tomu, že návšteva knižnice zrejme nepatrí k vyhľadávaným letným, či dovolenkovým činnostiam, SlLK sa teší pribúdajúcim používateľom aj počas tohto obdobia. Nepochybne k tomu prispelo aj sprístupnenie plnotextových licencovaných elektronických databáz s nevyčísliteľným počtom aktuálnych odborných medicínskych informácií z celého sveta. Vďaka tomu môžu mať všetci naši lekári a zdravotnícki pracovníci jednoduchší a rýchlejší prístup k najnovším odborným a kvalitným informáciám zo všetkých odborov ich pôsobenia a záujmu. A to 24 hodín denne, či už doma alebo v práci.

Unikátnu službu vzdialeného prístupu spustila SlLK pred vyše dvomi mesiacmi a je jedinou lekárskou knižnicou na Slovensku, ktorá okrem vybranej skupiny lekárov, medikov, či iných zdravotníckych pracovníkov poskytuje dané služby všetkým svojim používateľom. Napriek letnému a dovolenkovému obdobiu sa aj vďaka tejto novinke do knižnice zaregistrovalo vyše 120 nových používateľov. V uplynulých dvoch mesiacoch navštívili a využili portál vyše 500-krát, čo znamená viac ako 5 vstupov denne vrátane sobôt a nedieľ za krátke obdobie od spustenia vzdialeného prístupu.

„Teší nás záujem o túto novinku. Veríme, že najnovšie medicínske poznatky z celého sveta informačne obohatia našich lekárov, ale aj všetkých ostatných používateľov a budú využité a zhodnotené v praxi alebo na akademickej pôde", uviedla v tejto súvislosti riaditeľka knižničných činností NCZI Slávka Hurná.

SlLK ako národná lekárska knižnica, ktorá sa už vyše 60 rokov spolupodieľa na vzdelávaní lekárov a zdravotníkov sa spustením tejto služby stala členom medzinárodnej rodiny národných knižníc poskytujúcich široký okruh odborných medicínskych informácií. Vzdialený prístup je dostupný na web stránke SlLK (www.sllk.sk) pre všetkých jej registrovaných používateľov. Službu je možné nájsť aj v Online knižnici na vzdelávacom portáli Slovenskej lekárskej komory, kde ju však môžu využiť len mimobratislavskí lekári registrovaní v SLK.

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá