Image
20.3.2015 0 Comments

Lenovo zlepšilo firemné ultrabooky, ponúka nezvyčajnú výdrž na batériu

lenovo_ultrabook.jpg Lenovo predstavilo tretiu generáciu svojich ultrabookov ThinkPad X1 Carbon. Ide o 14-palcový stroj, ktorý okrem iného ponúka zvýšenú dobu, po ktorú ho možno na jedno nabitie prevádzkovať.

Novinka má full HD displej (voliteľne aj v rozlíšení WQHD+, teda 2560 × 1440 bodov) s dotykovým panelom AntiGlare. Notebook je vybavený procesormi Intel Intel Broadwell-U 5. generácie, ktoré podľa výrobcu zabezpečia zlepšenie výkonu integrovanej grafiky až o 30 % a 10-percentné zvýšenie výkonu procesora oproti predchodcovi. Operačná pamäť má veľkosť až 8 GB (DDR3L).

Ultrabook ponúka odolné a robustné šasi z karbónových vlákien, čo dizajnérom dovolilo vyrobiť zariadenie s hrúbkou 17 milimetrov a s hmotnosťou 1,28 kg.

Notebook zvládne až takmer 11 hodín práce bez nutnosti nabíjania. Vďaka technológii RapidCharge sa opätovné nabitie batérie až na 80 % kapacity dá stihnúť za menej ako hodinu.

Notebook sa dá ovládať aj pomocou gest a voliteľne zlepšeným softvérom rozpoznávania hlasu. Rýchlejší zápis alebo prenos dát umožní aj nové PCIe úložisko SSD s kapacitou až 512 GB, ktoré vraj ponúkne až o 80 % vyšší výkon, než má štandardné úložisko SSD. Dostupná je aj technológia OneLink na pripojenie dokovacej stanice jediným konektorom.

Nový ThinkPad X1 Carbon je na našom trhu k dispozícii za cenu od 1539 eur s DPH.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá