Image
20.3.2015 0 Comments

Lenovo zlepšilo firemné ultrabooky, ponúka nezvyčajnú výdrž na batériu

lenovo_ultrabook.jpg Lenovo predstavilo tretiu generáciu svojich ultrabookov ThinkPad X1 Carbon. Ide o 14-palcový stroj, ktorý okrem iného ponúka zvýšenú dobu, po ktorú ho možno na jedno nabitie prevádzkovať.

Novinka má full HD displej (voliteľne aj v rozlíšení WQHD+, teda 2560 × 1440 bodov) s dotykovým panelom AntiGlare. Notebook je vybavený procesormi Intel Intel Broadwell-U 5. generácie, ktoré podľa výrobcu zabezpečia zlepšenie výkonu integrovanej grafiky až o 30 % a 10-percentné zvýšenie výkonu procesora oproti predchodcovi. Operačná pamäť má veľkosť až 8 GB (DDR3L).

Ultrabook ponúka odolné a robustné šasi z karbónových vlákien, čo dizajnérom dovolilo vyrobiť zariadenie s hrúbkou 17 milimetrov a s hmotnosťou 1,28 kg.

Notebook zvládne až takmer 11 hodín práce bez nutnosti nabíjania. Vďaka technológii RapidCharge sa opätovné nabitie batérie až na 80 % kapacity dá stihnúť za menej ako hodinu.

Notebook sa dá ovládať aj pomocou gest a voliteľne zlepšeným softvérom rozpoznávania hlasu. Rýchlejší zápis alebo prenos dát umožní aj nové PCIe úložisko SSD s kapacitou až 512 GB, ktoré vraj ponúkne až o 80 % vyšší výkon, než má štandardné úložisko SSD. Dostupná je aj technológia OneLink na pripojenie dokovacej stanice jediným konektorom.

Nový ThinkPad X1 Carbon je na našom trhu k dispozícii za cenu od 1539 eur s DPH.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá