12.3.2015 0 Comments

Lenovo vyvinulo svoje prvé zariadenie prelínajúce sa medzi fotoaparátom a smartfónom

Nezmeškajte už ani jeden záber vďaka 16MP 2-v-1 smartfónu VIBE Shot

Žite život vo väčšom štýle s novým Lenovo vreckovým projektorom a multimediálnym smartfónom A7000 - prvým smartfónom s technológiou Dolby Atmos

Aby ste mali možnosť zachytávať a zdieľať viac momentov zo svojho života aj keď ste na cestách, spoločnosť Lenovo na podujatí Mobile World Congress 2015 predstavila tri vzrušujúce zariadenia ako súčasť svojho portfólia smartfónov: nové smartfóny VIBE Shot a A7000 a tiež vreckový projektor - Lenovo Pocket Projector.

Keďže vďaka možnostiam pripojenia a mobilite užívatelia vo zvýšenej miere zaznamenávajú a zdieľajú momenty svojho života, navrhli sme VIBE Shot, ktorý im pomôže zachytiť každý dôležitý moment. Ako svoj prvý 2-v-1 fotografický smartfón sme vyvinuli Lenovo VIBE Shot - zariadenie, ktoré je skutočným prepojením fotoaparátu a smartfónu. V prvom rade je to skvelý fotoaparát, ktorý amatérsky nadšenci fotografie budú milovať a v druhom rade ide o výkonný, samostatný smartfón. Berúc do úvahy trend, keď mnoho ľudí uprednostňuje smartfóny s väčšou obrazovkou, uvádzame tiež nový smartfón A7000. Vďaka 5,5-palcovému displeju a technológii Dolby Atmos, po prvýkrát použitej v smartfóne, je A7000 predurčený na zábavu. A aby sa ľudia mohli v zábave skutočne prejaviť, kedykoľvek príde tá správna chvíľa, predstavujeme aj nový vreckový projektor - Lenovo Pocket Projector.

VIBE Shot - Odvážny, plnohodnotný fotoaparát a majstrovský smartfón

Milovníkov amatérskeho fotografovania, hľadajúcich spoľahlivý a výkonný digitálny fotoaparát, to bude prirodzene priťahovať k smartfónu VIBE Shot, keďže ponúka výnimočne kvalitný fotoaparát a neuveriteľne pohotové reakcie. Teraz môžu mať užívatelia to najlepšie z oboch svetov vďaka presvedčivým samostatným technológiám smartfónu v podaní VIBE Shot.

Pre nádejných fotografov je tu fotoaparát smartfónu VIBE Shot, ktorý sme naplnili užitočnými technológiami, počnúc 16 megapixelovým zadným fotoaparátom so šesťdielnou modulárnou šošovkou. Fotoaparát má full-frame senzor (snímač s rozmermi kinofilmového políčka) s pomerom strán 16:9 pre slabé osvetlenie, s ktorým môžete fotiť aj v tmavým interiéroch alebo v noci. Vďaka trojfarebnému blesku sa svetelnosť fotky prispôsobuje automaticky, na základe okolitých svetelných podmienok a optická stabilizácia obrazu znižuje mieru rozmazania a vaše zábery tak zostávajú pekne ostré. Život nie vždy počká na dokonalý záber, ale VIBE Shot je pripravený držať s vami krok s infračerveným zaostrovaním, ktoré je dvojnásobne rýchlejšie ako automatické zaostrovanie a je tu aj fyzické tlačidlo spúšte, takže už netreba hľadať to správne miesto na displeji, aby ste niečo odfotili. Obsahuje tiež predvolené Smart nastavenie a pokročilé Pro nastavenie, takže užívatelia môžu fotoaparát využívať ako len chcú, stačí len prepínať medzi týmito dvoma nastaveniami.

A keď je čas hovoriť alebo pripojiť sa, VIBE Shot je pripravený s úžasným 5-palcovým FHD displejom a rovnako skvelým výkonom. S platformou Android 5.0 Lollipop a procesorom Qualcomm Snapdragon tento smartfón prináša veľkorysých 32GB úložiska s možnosťou microSD pre uloženie dodatočných 128 GB hudby, filmov a fotografií. Dáta natiahnete či stiahnete naozaj rýchlo s LTE alebo pripojením cez Wi-Fi hotspot, a dokonca máte možnosť využívať samostatné dátové programy vďaka možnosti dual SIM. S VIBE Shot je jednoduché zmeniť sa z fotografa na fotografický objekt vďaka 8-megapixelovému selfie fotoaparátu. Všetky tieto funkcie sú zabalené do elegantného, tenkého a ľahkého hliníkového rámu, ktorý bude dostupný v červenom, bielom alebo sivom farebnom prevedení.

A7000 - Prvý smartfón na svete s technológiou Dolby Atmos

Lenovo A7000 prináša vynikajúci 5.5-palcový HD displej s ultraširokými zobrazovacími uhlami a vynikajúcou audio technológiou od Dolby. V skutočnosti je to celosvetovo prvý smartfón, ktorý predstavuje technológiu Dolby Atmos. Užívatelia budú okamžite počuť rozdiel, ktorý Dolby Atmos prináša, keď si nasadia slúchadlá: zvuky ľudí, miest, vecí a hudby sú oveľa živšie a prichádzajú zo všetkých strán, vrátane ozvučenia zhora, a to s očarujúcou jasnosťou, prenikavosťou a hĺbkou. Hlasy a zvuky majú širší rozsah, od najvyšších až po najnižšie, a zachytia aj tie najmenšie nuansy. Vďaka tejto technológii je aj hlasitosť prehrávania rovnomernejšia pri všetkých typoch prehrávaného obsahu.

Okrem pôsobivých audio a vizuálnych technológií je tento multimediálny smartfón vybavený tiež niekoľkými funkciami a vlastnosťami, po ktorých dnešní mobilní užívatelia túžia. S platformou Android 5.0, bežiacou na procesore MediaTek True8Core s pripojením 4G LTE tento smartfón zvláda hlasové i dátové služby naozaj rýchlo a má dokonca slot pre dve SIM karty, takže okrem dvojitého fotoaparátu môžete využívať dve telefónne čísla alebo samostatný dátový paušál.

A je naozaj ľahko prenosný - A7000 má hrúbku len 7.9mm a váži len 140 gramov, vďaka čomu sa ľahko zmestí do tašky či do vrecka. Tento smartfón prichádza v dvoch farebných verziách: ónyxová čierna a perleťová biela. Oba smartfóny - VIBE Shot aj A7000 - obsahujú originálne Lenovo softvérové aplikácie DOit, vrátane: SHAREit pre ľahké zdieľanie súborov, fotiek a komunikáciu medzi jednotlivými zariadeniami; ďalej CLONEit na presun údajov do nového telefónu; SYNCit na zálohovanie kontaktov, SMS správ a zoznamov hovorov; a tiež SNAPit Camera, dostupnú len na VIBE Shot, ktorá umožňuje využívanie viacerých fotografických režimov a funkcií profesionálneho fotenia.

Vrecko projektor Lenovo - S Android zariadeniami môžete premietať život kdekoľvek sa vám zachce.

Zostrojili sme úžasne praktický vreckový projektor - Lenovo Pocket Projector - prekvapí a poteší milovníkov médií, ktorí sú obmedzení malou obrazovkou svojich mobilných zariadení alebo ktorí jednoducho chcú impozantné zábavné zážitky. Lenovo Pocket Projector prináša novú dimenziu sledovania a zdieľania obsahu.

Projektor jednoducho zacvaknete na svoje kompatibilné Android zariadenie1 a filmy, fotky či dokonca obchodné prezentácie sú okamžite zväčšené, keďže ich môžete premietať vo veľkosti až do 110-palcov na akejkoľvek stene či povrchu pri stlmenom svetle. S vysoko kontrastným 50-lumenovým optickým procesorom tento projektor zobrazuje farebné, živé a jasné zábery a automaticky upravuje skreslenie a to najlepšie zorné pole zabezpečí možnosť rotovania až o 90 stupňov.

Inštalácia projektora Lenovo Pocket Projector vám zaberie len pár sekúnd a obsah zo smartfónu môžete premietať bezdrôtovo cez DLNA alebo Miracast. Ak chcete premietať bez káblov, celý film si pozriete na jedno nabitie, keďže batéria má výdrž vaic ako dve hodiny. Projektor podporuje tie najpoužívanejšie multimediálne formáty a ponúka až 32GB úložiska na microSD pre veľké digitálne knižnice.

A to najlepšie, tento kompaktný a ľahký vreckový Lenovo projektor sa zmestí takmer do každého vrecka a je tak príslušenstvom, ktoré musí mať každý, komu sa kedykoľvek zachce vychutnať si digitálny obsah svojho zariadenia.

Ceny a dostupnosť

VIBE Shot bude dostupný v cene od 399 EUR od júna v krajinách, kde sa Lenovo smartfóny predávajú.

Smartfón Lenovo A7000 bude na Slovensku dostupný v apríli a jeho cena bude od 219 EUR.

Projektor Lenovo Pocket Projector bude globálne dostupný od mája v cene od 249 EUR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá