3.3.2014 0 Comments

Lenovo uvádza nový rad prémiových aplikácií pre smartfóny a tablety

Spoločnosť Lenovo, líder v segmente PC+, oznámila na veľtrhu Mobile World Congress uvedenie novej série DOit aplikácií, navrhnutých s cieľom uľahčiť ľuďom ich digitálny život. Umožňujú im jednoducho zdieľať, synchronizovať, chrániť a spravovať cenné informácie a dáta, ktoré majú uložené vo svojich smartfónoch a tabletoch. Séria aplikácií DOit pozostáva z piatich základných aplikácií, ktoré zahŕňajú:
  • SHAREit - okamžite zdieľa informácie medzi viacerými zariadeniami bez poplatkov za služby siete
  • SECUREit - zrýchľuje zariadenia a chráni ich pred vírusmi a škodlivými softvérmi
  • SYNCit - zálohuje a znovu obnovuje kontakty, SMS správy a hovory
  • SNAPit Camera - prináša výkonnú fotografickú aplikáciu, s rôznymi režimami fotenia
  • SEEit Gallery - umožňuje kreatívne úpravy a efektívnu správu fotoaparátu jedným dotykom

Okamžite zdieľajte nielen svoje spomienky vďaka SHAREit
SHAREit je jediná mobilná aplikácia na prenos súborov, ktorú užívatelia potrebujú: SHAREit ľuďom umožňuje okamžite zdieľať1 fotky, videá, hudobné súbory, dokumenty, kontakty a dokonca aj aplikácie z ich zariadenia na iné zariadenia alebo ich skupiny. Táto užitočná aplikácia eliminuje potrebu zložitých a zdĺhavých operácií s káblami, keďže informácie medzi jednotlivými zariadeniami prenáša bezdrôtovo. A čo viac, zdieľanie súborov prebieha aj keď nablízku nie je Bluetooth, telefónna sieť ani aktívna Wi-Fi. Užívatelia sa jednoducho pripoja priamo, využitím WiFi rádia na ich zariadení, čím sa vyhnú akýmkoľvek poplatkom za využívanie siete. SHAREit funguje nielen v rámci smartfónov a tabletov Lenovo, ale aj s prístrojmi iOS a dokonca počítačmi Windows1.

Užívatelia sa môžu okamžite podeliť o video z párty, hudobný album alebo album fotografií až s piatimi priateľmi naraz. Obrovské súbory alebo videá zdieľajú v priebehu niekoľkých sekúnd, až 40-krát vyššou rýchlosťou ako cez Bluetooth. Zariadenia s nainštalovanou aplikáciou SHAREit sa navzájom vedia nájsť automaticky, keď sú v dosahu a užívatelia môžu zdieľať aj samotnú aplikáciu bezdrôtovo a okamžite spustiť rýchle zdieľanie.

Optimalizujte a chráňte mobilné dáta s aplikáciou SECUREit
Keďže stále viac ľudí má vo svojich tabletoch a smartfónoch dôverné informácie, zabezpečenie dát nebolo ešte nikdy dôležitejšie. Lenovo aplikácia SECUREit obsahuje celú škálu nástrojov na ochranu dát, aby sa predchádzalo ich ohrozeniu a výkon týchto zariadení bol na optimálnej úrovni.

SECUREit chráni pred vírusmi, spamom či malvérom a pomocou príkazu jediným dotykom identifikuje možné hrozby. V prípade straty alebo krádeže a pokusu vymeniť SIM kartu, funkcia ochrany pred krádežou zariadenie zamkne, čím sa stáva nepoužiteľným bez zadania hesla. Aplikácia SECUREit taktiež obsahuje možnosť ochrany súkromia pri nepovolenom prístupe k súkromným informáciám užívateľa. A navyše blokuje spamové textové správy a hovory, sleduje využitie dát a dokonca môže šifrovať súkromné hovory a kontakty.

SECUREit neslúži len na ochranu zariadenia, ale vďaka nej môže fungovať rýchlejšie. Vypnutím zbytočných aplikácií na pozadí a vymazaním vyrovnávacej pamäte, sa pamäť zariadenia uvoľní a má priestor na dôležité úlohy.

SYNCit nepretržitá osobná asistentka zálohovania
S neustále narastajúcim zoznamom kontaktov, môže byť nastavenie nového zariadenia náročné. Aplikácia SYNCit ponúka okamžité zálohovanie kontaktov, SMS správ a hovorov na cloudovom úložisku, ktoré je možné znovu obnoviť alebo spustiť na akomkoľvek Android smartfóne alebo tablete len za niekoľko sekúnd, jedným dotykom.

S fotografickými aplikáciami je fotenie a správa fotografií hračkou
Pri tvorbe aplikácií SNAPit Camera a SEEit Gallery sme mysleli najmä na využitie smartfónov. Tieto aplikácie spájajú hardvér a softvér pre podporu intuitívneho používania fotoaparátu. SNAPit Camera dáva užívateľom bezkonkurenčnú flexibilitu fotenia v špeciálnych režimoch (ako napr. panoramatický alebo sekvenčný režim), pre širokouhlé zábery, fotenie so slabým osvetlením a mnohé ďalšie. Taktiež ponúka špeciálne filtre a efekty. Užívatelia môžu následne editovať svoje zábery priamo v aplikácii: odstraňovať nežiaduce objekty a dokonca vytvárať vtipné animované GIF súbory.

Aplikácia SEEit Gallery dopĺňa funkciu SNAPit Camera svojím jedinečným rozhraním galérie, ktoré prináša pôsobivé dojmy z prezerania fotografií. Aplikácia využíva rozpoznávanie tvárí a automaticky tak rozdeľuje fotky do súborov. Navyše obsahuje niekoľko filtrov a efektov, vrátane vylepšenia tónov pleti, ktoré sa dajú spustiť jediným dotykom.

Citácia
„Spojili sme naše elegantné a výkonné smartfóny a tablety s bezkonkurenčnými softvérovými aplikáciami a vytvorili tak prémiový zážitok z používania mobilných zariadení. Vďaka tomu sa naše zariadenia neuveriteľne jednoducho používajú a sú kompatibilné s doslova akýmkoľvek iným zariadením, s ktorým užívateľ chce zdieľať obsah alebo synchronizovať svoje zariadenie," uviedol Liu Jun, výkonný viceprezident, Mobile Business Group, Lenovo. „Séria DOit aplikácií sa zameriava na spôsoby, ktorými ľudia využívajú svoje zariadenia a robí ich používanie bezpečnejším, efektívnejším a celkovo lepším."

Dostupnosť
Aplikácia SHAREit je predinštalovaná na všetkých nových Lenovo Android tabletoch a smartfónoch a je možné jej bezplatné stiahnutie z Google Play. Od februára bude tiež dostupná na stiahnutie v Apple App Store pre iPhone/iPad, ako aj pre počítače Windows.

Aplikácie SYNCit a SECUREit sú predinštalované na všetkých nových Lenovo Android smartfónoch a vybraných tabletoch. Taktiež sú zadarmo dostupné na Google Play. SYNCit je dostupná pre všetky značky smartfónov a tabletov. SECUREit je dostupná pre Lenovo smartfóny a vybrané tablety, ako aj pre smartfóny iných značiek ako Lenovo.

SNAPit Camera a SEEit Gallery sú dostupné len ako predinštalované aplikácie na vybraných Lenovo tabletoch a smartfónoch.

Ak chcete získavať najaktuálnejšie novinky od spoločnosti Lenovo, zaregistrujte sa na odber noviniek z Lenovo RSS feeds alebo sledujte Lenovo na sociálnych sieťach Twitter a Press kit je dostupný na: http://news.lenovo.com/MWC2014.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá