3.3.2014 0 Comments

Lenovo uvádza nový rad prémiových aplikácií pre smartfóny a tablety

Spoločnosť Lenovo, líder v segmente PC+, oznámila na veľtrhu Mobile World Congress uvedenie novej série DOit aplikácií, navrhnutých s cieľom uľahčiť ľuďom ich digitálny život. Umožňujú im jednoducho zdieľať, synchronizovať, chrániť a spravovať cenné informácie a dáta, ktoré majú uložené vo svojich smartfónoch a tabletoch. Séria aplikácií DOit pozostáva z piatich základných aplikácií, ktoré zahŕňajú:
  • SHAREit - okamžite zdieľa informácie medzi viacerými zariadeniami bez poplatkov za služby siete
  • SECUREit - zrýchľuje zariadenia a chráni ich pred vírusmi a škodlivými softvérmi
  • SYNCit - zálohuje a znovu obnovuje kontakty, SMS správy a hovory
  • SNAPit Camera - prináša výkonnú fotografickú aplikáciu, s rôznymi režimami fotenia
  • SEEit Gallery - umožňuje kreatívne úpravy a efektívnu správu fotoaparátu jedným dotykom

Okamžite zdieľajte nielen svoje spomienky vďaka SHAREit
SHAREit je jediná mobilná aplikácia na prenos súborov, ktorú užívatelia potrebujú: SHAREit ľuďom umožňuje okamžite zdieľať1 fotky, videá, hudobné súbory, dokumenty, kontakty a dokonca aj aplikácie z ich zariadenia na iné zariadenia alebo ich skupiny. Táto užitočná aplikácia eliminuje potrebu zložitých a zdĺhavých operácií s káblami, keďže informácie medzi jednotlivými zariadeniami prenáša bezdrôtovo. A čo viac, zdieľanie súborov prebieha aj keď nablízku nie je Bluetooth, telefónna sieť ani aktívna Wi-Fi. Užívatelia sa jednoducho pripoja priamo, využitím WiFi rádia na ich zariadení, čím sa vyhnú akýmkoľvek poplatkom za využívanie siete. SHAREit funguje nielen v rámci smartfónov a tabletov Lenovo, ale aj s prístrojmi iOS a dokonca počítačmi Windows1.

Užívatelia sa môžu okamžite podeliť o video z párty, hudobný album alebo album fotografií až s piatimi priateľmi naraz. Obrovské súbory alebo videá zdieľajú v priebehu niekoľkých sekúnd, až 40-krát vyššou rýchlosťou ako cez Bluetooth. Zariadenia s nainštalovanou aplikáciou SHAREit sa navzájom vedia nájsť automaticky, keď sú v dosahu a užívatelia môžu zdieľať aj samotnú aplikáciu bezdrôtovo a okamžite spustiť rýchle zdieľanie.

Optimalizujte a chráňte mobilné dáta s aplikáciou SECUREit
Keďže stále viac ľudí má vo svojich tabletoch a smartfónoch dôverné informácie, zabezpečenie dát nebolo ešte nikdy dôležitejšie. Lenovo aplikácia SECUREit obsahuje celú škálu nástrojov na ochranu dát, aby sa predchádzalo ich ohrozeniu a výkon týchto zariadení bol na optimálnej úrovni.

SECUREit chráni pred vírusmi, spamom či malvérom a pomocou príkazu jediným dotykom identifikuje možné hrozby. V prípade straty alebo krádeže a pokusu vymeniť SIM kartu, funkcia ochrany pred krádežou zariadenie zamkne, čím sa stáva nepoužiteľným bez zadania hesla. Aplikácia SECUREit taktiež obsahuje možnosť ochrany súkromia pri nepovolenom prístupe k súkromným informáciám užívateľa. A navyše blokuje spamové textové správy a hovory, sleduje využitie dát a dokonca môže šifrovať súkromné hovory a kontakty.

SECUREit neslúži len na ochranu zariadenia, ale vďaka nej môže fungovať rýchlejšie. Vypnutím zbytočných aplikácií na pozadí a vymazaním vyrovnávacej pamäte, sa pamäť zariadenia uvoľní a má priestor na dôležité úlohy.

SYNCit nepretržitá osobná asistentka zálohovania
S neustále narastajúcim zoznamom kontaktov, môže byť nastavenie nového zariadenia náročné. Aplikácia SYNCit ponúka okamžité zálohovanie kontaktov, SMS správ a hovorov na cloudovom úložisku, ktoré je možné znovu obnoviť alebo spustiť na akomkoľvek Android smartfóne alebo tablete len za niekoľko sekúnd, jedným dotykom.

S fotografickými aplikáciami je fotenie a správa fotografií hračkou
Pri tvorbe aplikácií SNAPit Camera a SEEit Gallery sme mysleli najmä na využitie smartfónov. Tieto aplikácie spájajú hardvér a softvér pre podporu intuitívneho používania fotoaparátu. SNAPit Camera dáva užívateľom bezkonkurenčnú flexibilitu fotenia v špeciálnych režimoch (ako napr. panoramatický alebo sekvenčný režim), pre širokouhlé zábery, fotenie so slabým osvetlením a mnohé ďalšie. Taktiež ponúka špeciálne filtre a efekty. Užívatelia môžu následne editovať svoje zábery priamo v aplikácii: odstraňovať nežiaduce objekty a dokonca vytvárať vtipné animované GIF súbory.

Aplikácia SEEit Gallery dopĺňa funkciu SNAPit Camera svojím jedinečným rozhraním galérie, ktoré prináša pôsobivé dojmy z prezerania fotografií. Aplikácia využíva rozpoznávanie tvárí a automaticky tak rozdeľuje fotky do súborov. Navyše obsahuje niekoľko filtrov a efektov, vrátane vylepšenia tónov pleti, ktoré sa dajú spustiť jediným dotykom.

Citácia
„Spojili sme naše elegantné a výkonné smartfóny a tablety s bezkonkurenčnými softvérovými aplikáciami a vytvorili tak prémiový zážitok z používania mobilných zariadení. Vďaka tomu sa naše zariadenia neuveriteľne jednoducho používajú a sú kompatibilné s doslova akýmkoľvek iným zariadením, s ktorým užívateľ chce zdieľať obsah alebo synchronizovať svoje zariadenie," uviedol Liu Jun, výkonný viceprezident, Mobile Business Group, Lenovo. „Séria DOit aplikácií sa zameriava na spôsoby, ktorými ľudia využívajú svoje zariadenia a robí ich používanie bezpečnejším, efektívnejším a celkovo lepším."

Dostupnosť
Aplikácia SHAREit je predinštalovaná na všetkých nových Lenovo Android tabletoch a smartfónoch a je možné jej bezplatné stiahnutie z Google Play. Od februára bude tiež dostupná na stiahnutie v Apple App Store pre iPhone/iPad, ako aj pre počítače Windows.

Aplikácie SYNCit a SECUREit sú predinštalované na všetkých nových Lenovo Android smartfónoch a vybraných tabletoch. Taktiež sú zadarmo dostupné na Google Play. SYNCit je dostupná pre všetky značky smartfónov a tabletov. SECUREit je dostupná pre Lenovo smartfóny a vybrané tablety, ako aj pre smartfóny iných značiek ako Lenovo.

SNAPit Camera a SEEit Gallery sú dostupné len ako predinštalované aplikácie na vybraných Lenovo tabletoch a smartfónoch.

Ak chcete získavať najaktuálnejšie novinky od spoločnosti Lenovo, zaregistrujte sa na odber noviniek z Lenovo RSS feeds alebo sledujte Lenovo na sociálnych sieťach Twitter a Press kit je dostupný na: http://news.lenovo.com/MWC2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá