24.9.2015 0 Comments

Lenovo svojím EMEA Enterprise Briefing Centrom podnecuje spolutvorbu zákazníkov a partnerov

Po marcovom otvorení centra inovácií vysokovýkonných výpočtových clusterov spoločnosti Lenovo - Global HPC (High Performance Computing) v Stuttgarte, Eric Cador, prezident pre Lenovo EMEA včera oficiálne otvoril EMEA Enterprise Briefing Center (EBC), ktoré potvrdzuje jej záväzok, že bude pokračovať vo svojej transformácii na spoločnosť, kde zákazník stojí v centre záujmu.

Práve otvorené centrum EMEA EBC využíva moderné inštruktážne a benchmarkové zariadenie. Centrum je vybavené najnovšími prezentačnými technológiami a bude poskytovať pohodlné a interaktívne diskusné prostredie, kde sa klienti a partneri môžu spojiť s kľúčovými partnermi z odvetvia, ako aj s expertmi na danú tematiku, vývojármi a výkonnými pracovníkmi spoločnosti Lenovo.

EMEA Enterprise Briefing Center so sídlom v nemeckom Stuttgarte bolo navrhnuté s cieľom predvádzať jedinečné schopnosti a odborné znalosti spoločnosti Lenovo a ukázať spoločnosť ako dôveryhodného partnera v podnikaní, ktorý podporuje firmy v celom regióne a povzbudzuje inovácie.

Centrum EMEA EBC, vytvorené v spolupráci s poprednými lídrami tohto odvetvia, využíva znalosti a špecifické schopnosti spoločností Intel, Emerson Network Power, QLogic, Red Hat a Samsung Semiconductor, ako aj ďalších partnerov s rôznymi ekosystémami a technológiami, ktorí prispievajú ku konceptu EBC, aby tak ďalej rozširovali svoje možnosti a zákazníkom mohli poskytovať viac holistické riešenia, ktoré uspokoja individuálne potreby jednotlivých firiem.

Toto nové špičkové centrum ponúka široký výber možností na poskytovanie informácií o skúsenostiach a zážitkoch užívateľov, pričom sa stará o potreby zákazníkov v rôznych segmentoch a odvetviach.

  • Individuálne brífingy so zákazníkom s agendou prispôsobenou jeho potrebám
  • Video konferencie s ďalšími svetovými pracoviskami spoločnosti Lenovo a jej technologických partnerov
  • Podujatia pre viacerých zákazníkov venujúce sa špecifickým Lenovo systémom a softvérovej ponuke spoločnosti
  • Testovanie riešení a niekoľko dňové technické benchmarky pre špecifické oblasti riešení vrátane implementácie HPC, Hyperscale a SAP
  • (Hyper-)Konvergované semináre v oblasti infraštruktúry s našimi partnermi z oblasti ekosystémov
  • Implementácie Overenia technológie (PoT) a Overenia Koncepcie (PoC) priamo v centre
  • Ukážka a predvedenie všetkých Lenovo produktov

Centrum bude okrem toho organizovať rozsiahle portfólio strategických seminárov a odborných podujatí na mieru pre predajcov, distribútorov a integrátorov.

Centrum EMEA Enterprise Briefing Center a jeho dátové centrum tiež uvádza LENOX, superpočítač spoločnosti Lenovo zaradený v rebríčku TOP500® ako aj celosvetové laboratórium pre výskum a vývoj spoločnosti SAP. Tieto zdroje poháňajú inovácie a prinášajú špičkové a osvedčené riešenia, ktoré riešia jedinečné požiadavky podnikových klientov.

Popri spolupráci s kľúčovými partnermi z odvetvia ako sú Intel® a Mellanox Technologies, Lenovo a jej HPC Innovation Center v Stuttgarte naďalej rozširuje niekoľko partnerstiev a iniciatív, aby ďalej rozširovali svoje schopnosti a komerčné výhody centra HPC prinášali širšiemu spektru klientov a pracovných úloh.

CERFACS je výskumná organizácia, ktorá vyvíja pokrokové metódy numerickej simulácie a algoritmické riešenia veľkých vedeckých a technologických problémov, ktoré sú pre výskum zaujímavé. Táto pokroková práca si vyžaduje prístup k najvýkonnejším dostupným počítačom. Inštitút CERFACS hľadal nový HPC cluster, ktorý by uspokojil jeho potreby numerickej simulácie v rôznych oblastiach ich činnosti. Spolupráca spoločností Lenovo a CERFACS je zameraná na portovanie a ladenie hlavného kódu CERFACS, AVBP, ktorý simuluje prúdenie a spaľovanie v turbínach. V rámci spoločného programu kódovej modernizácie - Code Modernization Program - spoločností Lenovo a Intel bude kód AVBP nastavený na najnovšiu technológiu Intel® Xeon® a neskôr na produktový rad Intel® Xeon® Phi™.

Spoločnosť Lenovo sa spojila s nemeckou firmou TRANSTEC, európskym špecialistom na HPC, aby Technologickému inštitútu v Karlsruhe (KIT) mohli poskytnúť nové riešenie HPC clustra, ktoré pozostáva z viac ako 1100 výpočtových uzlov. Partnerstvo v hodnote 6,9 milióna EUR je najväčším kontraktom v 35-ročnej histórii spoločnosti Transtec. Toto partnerstvo výrazne zníži celkové náklady vlastníctva pre KIT. Lenovo systém NeXtScale™ bude vybavený infraštruktúrou priameho vodného chladenia, aby zabezpečili účinné chladenie všetkých komponentov, ako napr. CPU, hlavná pamäť alebo I/O karty, čo prinesie až o 40 percent vyššiu energetickú účinnosť ako systémy vzduchového chladenia. Ďalšou výhodou je, že odpadové teplo sa dá využívať na iné účely, ako napríklad vyhrievanie kancelárskych priestorov budovy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá