Image
6.5.2015 0 Comments

Lenovo spustilo na Slovensku aktualizáciu na Android 5.0 Lollipop

Lenovo_budova.png Spoločnosť Lenovo 4. mája 2015 uvoľnila na Slovensku aktualizáciu operačného systému na Android 5.0 Lollipop pre vybrané modely smartfónov. Najnovšiu verziu operačného systému môžu tak využívať majitelia smartfónov Lenovo VIBE Z2 Pro, VIBE Z2 a S90. Aktualizáciu si stiahnete priamo do telefónu, stačí skontrolovať jej dostupnosť cez ponuku Nastavenia - Informácie o zariadení - Aktualizácia softvéru.

Android 5.0 Lollipop

Ide o prvú verziu operačného systému od Googlu, ktorá využíva nový dizajnový smer, tzv. Material Design. Používatelia sa môžu rovnako tešiť na nový vzhľad, animácie a typografiu.

Google v novom Androide výrazne zlepšil systém notifikácie. Upozornenie teraz nájdete už aj na odomykacej obrazovke, takže netreba vysúvať notifikačnú lištu. Zároveň tu, samozrejme, bude možnosť skryť citlivé informácie, aby sa k nim nedostal nikto nepovolaný.

Nový operačný systém prináša množstvo výhod

Prichádzajúci hovor už teraz nepreruší sledovaný film či rozohranú hru. Vďaka prúžku v hornej časti obrazovky sa dozviete, kto volá. Samozrejme, budete mať možnosť hovor prijať alebo odmietnuť.

Vývojári si posvietili aj na výdrž batérie, ako na jednu z najčastejšie kritizovaných funkcií dnešných smartfónov. Pomocou nového režimu úspory energie by malo zariadenie s Androidom 5.0 vydržať až o 90 minút dlhšie na jedno nabitie.

Aj bezpečnosť je zariadená. Lollipop prichádza ako prvá kompletne šifrovaná verzia Androidu. Táto funkcia by mala podľa výrobcu chrániť dáta v stratených alebo odcudzených zariadeniach, pričom je predvolene zapnutá.

Podpora viacerých používateľských účtov tiež nie je výnimka. Ak napríklad telefón zabudnete doma, môžete k svojim správam, kontaktom či fotografiám pristupovať z telefónu niekoho z vašich priateľov či rodiny.

Aktualizácia má veľkosť viac ako 1 GB, preto na jej stiahnutie je vhodné využiť pripojenie prostredníctvom Wi-Fi.

Systém prináša množstvo zmien, či už z dizajnovej, alebo funkčnej stránky, rovnakú aktualizáciu Lenovo onedlho prinesie aj na smartfónoch Lenovo VIBE X2 a Lenovo S60.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá