Image
6.5.2015 0 Comments

Lenovo spustilo na Slovensku aktualizáciu na Android 5.0 Lollipop

Lenovo_budova.png Spoločnosť Lenovo 4. mája 2015 uvoľnila na Slovensku aktualizáciu operačného systému na Android 5.0 Lollipop pre vybrané modely smartfónov. Najnovšiu verziu operačného systému môžu tak využívať majitelia smartfónov Lenovo VIBE Z2 Pro, VIBE Z2 a S90. Aktualizáciu si stiahnete priamo do telefónu, stačí skontrolovať jej dostupnosť cez ponuku Nastavenia - Informácie o zariadení - Aktualizácia softvéru.

Android 5.0 Lollipop

Ide o prvú verziu operačného systému od Googlu, ktorá využíva nový dizajnový smer, tzv. Material Design. Používatelia sa môžu rovnako tešiť na nový vzhľad, animácie a typografiu.

Google v novom Androide výrazne zlepšil systém notifikácie. Upozornenie teraz nájdete už aj na odomykacej obrazovke, takže netreba vysúvať notifikačnú lištu. Zároveň tu, samozrejme, bude možnosť skryť citlivé informácie, aby sa k nim nedostal nikto nepovolaný.

Nový operačný systém prináša množstvo výhod

Prichádzajúci hovor už teraz nepreruší sledovaný film či rozohranú hru. Vďaka prúžku v hornej časti obrazovky sa dozviete, kto volá. Samozrejme, budete mať možnosť hovor prijať alebo odmietnuť.

Vývojári si posvietili aj na výdrž batérie, ako na jednu z najčastejšie kritizovaných funkcií dnešných smartfónov. Pomocou nového režimu úspory energie by malo zariadenie s Androidom 5.0 vydržať až o 90 minút dlhšie na jedno nabitie.

Aj bezpečnosť je zariadená. Lollipop prichádza ako prvá kompletne šifrovaná verzia Androidu. Táto funkcia by mala podľa výrobcu chrániť dáta v stratených alebo odcudzených zariadeniach, pričom je predvolene zapnutá.

Podpora viacerých používateľských účtov tiež nie je výnimka. Ak napríklad telefón zabudnete doma, môžete k svojim správam, kontaktom či fotografiám pristupovať z telefónu niekoho z vašich priateľov či rodiny.

Aktualizácia má veľkosť viac ako 1 GB, preto na jej stiahnutie je vhodné využiť pripojenie prostredníctvom Wi-Fi.

Systém prináša množstvo zmien, či už z dizajnovej, alebo funkčnej stránky, rovnakú aktualizáciu Lenovo onedlho prinesie aj na smartfónoch Lenovo VIBE X2 a Lenovo S60.


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá