Image
10.1.2014 0 Comments

Lenovo rozširuje ponuku svojich multirežimových počítačov o nové konvertibilné notebooky a odnímateľné zariadenia

Lenovo, jednotka na trhu s multirežimovými počítačmi, predstavilo na Medzinárodnom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014, nové prírastky svojho radu multirežimových zariadení na čele s odnímateľným trojrežimovým notebookom MIIX 2; inteligentnejší konvertibilný notebook YOGA 2 so štyrmi jedinečnými režimami; a dvojrežimové konvertibilné notebooky Flex 14D a 15D.

multirezim.jpg

10-palcové a 11-palcové modely MIIX 2 pútajú pozornosť svojím odnímateľným dizajnom s troma režimami - notebook, stojan a tablet. YOGA 2 vylepšuje svoje renomé radu YOGA, ktoré získala vďaka svojmu 360-stupňovému dizajnu „flip and fold" (otoč a preklop), a to vylepšenými vlastnosťami za dostupné ceny. Vychádzajúc z pôvodných konvertibilných notebookov rady Flex, poskytujú modely Flex 14D a 15D rovnako výkonné režimy notebook a stojan, no teraz s technológiou až štvorjadrového procesora AMD A6 a grafikou AMD Radeon™.

Rozšírenie multirežimového dizajnu o odnímateľné modely MIIX 2
Keďže jeden dizajn nevyhovuje všetkým, vďaka svojmu jedinečnému odnímateľnému dizajnu, poskytuje MIIX 2 rôzne spôsoby, ako ťažiť z výhod multirežimových zariadení. MIIX 2 dáva ľuďom slobodu výberu a môžu si tak vziať so sebou len tablet s dotykovým displejom, keď sú na cestách, a potom sa opäť pripojiť k základni a zabezpečiť si tak plnohodnotný zážitok zo systému Windows 8.1 vždy, keď to potrebujú. Pri režime notebook môžu užívatelia využívať kombináciu celého displeja a klávesnice v plnej veľkosti. Potom môžu tablet jednoducho otočiť o 180°, vložiť ho do klávesnicovej základne a zapojiť tak tretí režim stojan, určený na pozeranie filmov a prehliadanie fotografií.

Ultraprenosný 10-palcový tablet
Popri veľkosti ideálnej na cesty, sa 10-palcový model MIIX 2, pýši extrémnou tenkosťou len 0,91 cm a hmotnosťou len 0,59 kg. Beží na novom 64-bitovom štvorjadrovom procesore Intel® Atom™ a Windows 8.1 a poskytuje tak ideálne spojenie funkcií, vhodných pre prácu v teréne a pre zábavu s FULL HD 1920x1200 displejom, podporujúcim 10-bodové dotykové rozhranie, WiFi a voliteľnou funkciou 3G1, ako aj JBL reproduktormi, ktoré poskytujú plnohodnotný audio zážitok. S možnosťou až 128 GB eMMC úložiska spolu s micro SD slotom, je možné pridať 32 GB hudby, filmov, fotografií a iných dát. Užívatelia majú možnosť zachytiť svoje spomienky s použitím 2 MP prednej a 5 MP zadnej kamery s vysokým rozlíšením 720p. A vďaka celodennej výdrži batérie, môžu na jedno nabitie pracovať s týmto modelom ešte dlhšie.

Výkonný 11-palcový tablet
Kým 10-palcový MIIX 2 je prispôsobený pre vysokú mobilitu, 11-palcový model je zameraný na poskytovanie vysokého výkonu prostredníctvom 4. generácie procesorov Intel® Core™ i5, väčším úložným priestorom až 256GB SSD a so širokouhlým displejom FHD 1920x1200 IPS. Výkonný 11-palcový MIIX tiež prichádza na trh vybavený mnohými funkciami menšieho 10-palcového modelu, počnúc Windows 8.1 s podporou 10-bodového dotykového displeja, ako aj s WiFi a voliteľným 3G1, JBL® reproduktormi, prednou a zadnou kamerou s vysokým rozlíšením a dlhou výdržou batérie určenej na celodennú prácu s počítačom.

Obidva modely MIIX 2 striebornošedej farby uľahčujú pripojenie, ukladanie a presúvanie obsahu prostredníctvom mini HDMI portu, ktorý umožňuje prehliadanie obsahu na väčších obrazovkách, čítačky SD kariet, micro USB portu a micro SD kariet spolu s podporou USB 2.0 na klávesnici.

YOGA 2 a Flex 14/15D sa stávajú dostupnými zariadeniami a rozširujú spotrebiteľsky užitočné funkcie
YOGA, rad konvertibilných notebookov, ktorý vytvoril priestor pre multirežimové zariadenia, neustále pracuje na spotrebiteľsky užitočných funkciách s modelom YOGA 2. Tento model udáva užívateľom trend v oblasti dizajnu, prostredníctvom novej inteligentnej softvérovej funkcionality za dostupnejšiu cenu od 529 USD (pre 11-palcový model). YOGA 2 je inteligentnejšia aj vďaka aplikáciám YOGA Picks, jedinečnej službe spoločnosti Lenovo, ktorá odporúča špecifické aplikácie v závislosti od režimu zariadenia, ktorý je aktuálne použitý. Užívatelia si budú môcť aj naďalej užívať jednotlivé režimy notebook, stojan, stan a tablet, no teraz navyše v kompaktnejšom balíku s vylepšenými špecifikáciami.

Tenký11-palcový model má hrúbku len 1,7 cm a váži 1,3 kg. Jeho súčasťou môže byť úplne nový štvorjadrový procesor Intel® Pentium® s vysokým výkonom. Pri kapacite 500 GB HDD môžu užívatelia ukladať množstvo mediálnych súborov vrátane fotografií, filmov a hier.

Väčší a výkonnejší 13-palcový model má hrúbku 1,72 cm, váži 1,6 kg a beží až na 4. generácii procesorov Intel Core i5, jeho súčasťou je klávesnica s podsvietením, ako aj Full HD displej (1920x1080). Takisto ponúka dostatok úložného priestoru pre dôležité dáta, a to s kapacitou až 500 GB HDD alebo SSHD. Spoločnosť Lenovo poskytuje pre YOGA 2 portfólio integrovaných služieb vrátane rozšírenej záruky a jej aktualizácií, ochrany voči náhodným poškodeniam a prémiovej technickej podpory.

Nové konvertibilné notebooky Flex 14D a 15D rozširujú výber konvertibilných notebookov spoločnosti Lenovo a sú tak so svojím výkonom štvorjadrových procesorov AMD A6 a grafikou AMD Radeon™ veľkým prínosom pre užívateľov. Modely Flex 14D a 15D poskytujú spotrebiteľom dva skvelé režimy - notebook a stojan v jednom zariadení. V prípade potreby slúžia ako plne výkonné notebooky s celodennou výdržou alebo sa otočením o 180° zmenia na zariadenia určené na zábavu a užívatelia si tak môžu vychutnať zážitky vďaka Dolby® Advanced Audio™ v2.

Pri všetkých svojich nových produktoch, poskytuje spoločnosť Lenovo portfólio integrovaných služieb vrátane rozšírenej záruky a jej aktualizácie, prémiovej technickej podpory a ochrany proti náhodným poškodeniam.

Citáty
„Vďaka nášmu odnímateľnému modelu MIIX 2, konvertibilnému zariadeniu YOGA 2 a modelom Flex, sa ľudia už nemusia rozhodovať medzi notebookom a tabletom. V našich multirežimových produktoch sa spája to najlepšie zo sveta notebookov a tabletov, a navyše, je vďaka novým režimom možné oveľa jednoduchšie pracovať s digitálnym obsahom," povedal David Roman, marketingový riaditeľ spoločnosti Lenovo. „Jediné rozhodnutie, ktoré musia teraz spraviť je to, ktorý z multirežimových Lenovo zariadení uprednostnia - to, ktoré sa otáča a preklápa, alebo to, ktoré sa odníma."

Elegantná nová generácia zariadení 2 v 1, priniesla nové možnosti, ako sa ľudia môžu spájať, zdieľať multimediálny obsah, pracovať i ako sa hrať," povedal Navin Shenoy, viceprezident a generálny riaditeľ Mobile Client Platform Division Intel Corporation. „S výkonnými procesormi Intel, poskytujú zariadenia ako MIIX 2 správnu rovnováhu medzi dlhou výdržou batérie a vynikajúcim výkonom v takej miere, že ľudia dokážu byť aj naďalej produktívni bez ohľadu na to, či používajú tablet alebo notebook."

Ceny a dostupnosť
Modely konvertibilných notebookov Lenovo MIIX 2 sú k dispozícii od 499 USD v prípade 10-palcových modelov a od 699 USD v prípade 11-palcových modelov. Začiatkom marca bude dostupný 10-palcový model a začiatkom apríla bude dostupný 11-palcový model, a to u hlavných predajcov a na stránke www.lenovo.com.

13-palcový model YOGA 2 bude dostupný začiatkom februára na stránkach Best Buy, Best Buy Canada, Future Shop a na stránke www.lenovo.com v cene od od 999 USD.

11-palcový model YOGA 2 bude dostupný koncom januára na stránkach Best Buy, Best Buy Canada, Future Shop a na stránke www.lenovo.com v cene od 529 USD.

Oba modely Flex 14D a 15D sú dostupné od decembra 2013 u hlavných predajcov a na stránke www.lenovo.com v cene od 499 USD.

Najnovšie novinky spoločnosti Lenovo môžete odoberať prostredníctvom Lenovo RSS feeds alebo sledovaním spoločnosti Lenovo na Twitteri a FacebookPress kit je dostupný na: http://news.lenovo.com/CES2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá