Image
10.1.2014 0 Comments

Lenovo rozširuje ponuku svojich multirežimových počítačov o nové konvertibilné notebooky a odnímateľné zariadenia

Lenovo, jednotka na trhu s multirežimovými počítačmi, predstavilo na Medzinárodnom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014, nové prírastky svojho radu multirežimových zariadení na čele s odnímateľným trojrežimovým notebookom MIIX 2; inteligentnejší konvertibilný notebook YOGA 2 so štyrmi jedinečnými režimami; a dvojrežimové konvertibilné notebooky Flex 14D a 15D.

multirezim.jpg

10-palcové a 11-palcové modely MIIX 2 pútajú pozornosť svojím odnímateľným dizajnom s troma režimami - notebook, stojan a tablet. YOGA 2 vylepšuje svoje renomé radu YOGA, ktoré získala vďaka svojmu 360-stupňovému dizajnu „flip and fold" (otoč a preklop), a to vylepšenými vlastnosťami za dostupné ceny. Vychádzajúc z pôvodných konvertibilných notebookov rady Flex, poskytujú modely Flex 14D a 15D rovnako výkonné režimy notebook a stojan, no teraz s technológiou až štvorjadrového procesora AMD A6 a grafikou AMD Radeon™.

Rozšírenie multirežimového dizajnu o odnímateľné modely MIIX 2
Keďže jeden dizajn nevyhovuje všetkým, vďaka svojmu jedinečnému odnímateľnému dizajnu, poskytuje MIIX 2 rôzne spôsoby, ako ťažiť z výhod multirežimových zariadení. MIIX 2 dáva ľuďom slobodu výberu a môžu si tak vziať so sebou len tablet s dotykovým displejom, keď sú na cestách, a potom sa opäť pripojiť k základni a zabezpečiť si tak plnohodnotný zážitok zo systému Windows 8.1 vždy, keď to potrebujú. Pri režime notebook môžu užívatelia využívať kombináciu celého displeja a klávesnice v plnej veľkosti. Potom môžu tablet jednoducho otočiť o 180°, vložiť ho do klávesnicovej základne a zapojiť tak tretí režim stojan, určený na pozeranie filmov a prehliadanie fotografií.

Ultraprenosný 10-palcový tablet
Popri veľkosti ideálnej na cesty, sa 10-palcový model MIIX 2, pýši extrémnou tenkosťou len 0,91 cm a hmotnosťou len 0,59 kg. Beží na novom 64-bitovom štvorjadrovom procesore Intel® Atom™ a Windows 8.1 a poskytuje tak ideálne spojenie funkcií, vhodných pre prácu v teréne a pre zábavu s FULL HD 1920x1200 displejom, podporujúcim 10-bodové dotykové rozhranie, WiFi a voliteľnou funkciou 3G1, ako aj JBL reproduktormi, ktoré poskytujú plnohodnotný audio zážitok. S možnosťou až 128 GB eMMC úložiska spolu s micro SD slotom, je možné pridať 32 GB hudby, filmov, fotografií a iných dát. Užívatelia majú možnosť zachytiť svoje spomienky s použitím 2 MP prednej a 5 MP zadnej kamery s vysokým rozlíšením 720p. A vďaka celodennej výdrži batérie, môžu na jedno nabitie pracovať s týmto modelom ešte dlhšie.

Výkonný 11-palcový tablet
Kým 10-palcový MIIX 2 je prispôsobený pre vysokú mobilitu, 11-palcový model je zameraný na poskytovanie vysokého výkonu prostredníctvom 4. generácie procesorov Intel® Core™ i5, väčším úložným priestorom až 256GB SSD a so širokouhlým displejom FHD 1920x1200 IPS. Výkonný 11-palcový MIIX tiež prichádza na trh vybavený mnohými funkciami menšieho 10-palcového modelu, počnúc Windows 8.1 s podporou 10-bodového dotykového displeja, ako aj s WiFi a voliteľným 3G1, JBL® reproduktormi, prednou a zadnou kamerou s vysokým rozlíšením a dlhou výdržou batérie určenej na celodennú prácu s počítačom.

Obidva modely MIIX 2 striebornošedej farby uľahčujú pripojenie, ukladanie a presúvanie obsahu prostredníctvom mini HDMI portu, ktorý umožňuje prehliadanie obsahu na väčších obrazovkách, čítačky SD kariet, micro USB portu a micro SD kariet spolu s podporou USB 2.0 na klávesnici.

YOGA 2 a Flex 14/15D sa stávajú dostupnými zariadeniami a rozširujú spotrebiteľsky užitočné funkcie
YOGA, rad konvertibilných notebookov, ktorý vytvoril priestor pre multirežimové zariadenia, neustále pracuje na spotrebiteľsky užitočných funkciách s modelom YOGA 2. Tento model udáva užívateľom trend v oblasti dizajnu, prostredníctvom novej inteligentnej softvérovej funkcionality za dostupnejšiu cenu od 529 USD (pre 11-palcový model). YOGA 2 je inteligentnejšia aj vďaka aplikáciám YOGA Picks, jedinečnej službe spoločnosti Lenovo, ktorá odporúča špecifické aplikácie v závislosti od režimu zariadenia, ktorý je aktuálne použitý. Užívatelia si budú môcť aj naďalej užívať jednotlivé režimy notebook, stojan, stan a tablet, no teraz navyše v kompaktnejšom balíku s vylepšenými špecifikáciami.

Tenký11-palcový model má hrúbku len 1,7 cm a váži 1,3 kg. Jeho súčasťou môže byť úplne nový štvorjadrový procesor Intel® Pentium® s vysokým výkonom. Pri kapacite 500 GB HDD môžu užívatelia ukladať množstvo mediálnych súborov vrátane fotografií, filmov a hier.

Väčší a výkonnejší 13-palcový model má hrúbku 1,72 cm, váži 1,6 kg a beží až na 4. generácii procesorov Intel Core i5, jeho súčasťou je klávesnica s podsvietením, ako aj Full HD displej (1920x1080). Takisto ponúka dostatok úložného priestoru pre dôležité dáta, a to s kapacitou až 500 GB HDD alebo SSHD. Spoločnosť Lenovo poskytuje pre YOGA 2 portfólio integrovaných služieb vrátane rozšírenej záruky a jej aktualizácií, ochrany voči náhodným poškodeniam a prémiovej technickej podpory.

Nové konvertibilné notebooky Flex 14D a 15D rozširujú výber konvertibilných notebookov spoločnosti Lenovo a sú tak so svojím výkonom štvorjadrových procesorov AMD A6 a grafikou AMD Radeon™ veľkým prínosom pre užívateľov. Modely Flex 14D a 15D poskytujú spotrebiteľom dva skvelé režimy - notebook a stojan v jednom zariadení. V prípade potreby slúžia ako plne výkonné notebooky s celodennou výdržou alebo sa otočením o 180° zmenia na zariadenia určené na zábavu a užívatelia si tak môžu vychutnať zážitky vďaka Dolby® Advanced Audio™ v2.

Pri všetkých svojich nových produktoch, poskytuje spoločnosť Lenovo portfólio integrovaných služieb vrátane rozšírenej záruky a jej aktualizácie, prémiovej technickej podpory a ochrany proti náhodným poškodeniam.

Citáty
„Vďaka nášmu odnímateľnému modelu MIIX 2, konvertibilnému zariadeniu YOGA 2 a modelom Flex, sa ľudia už nemusia rozhodovať medzi notebookom a tabletom. V našich multirežimových produktoch sa spája to najlepšie zo sveta notebookov a tabletov, a navyše, je vďaka novým režimom možné oveľa jednoduchšie pracovať s digitálnym obsahom," povedal David Roman, marketingový riaditeľ spoločnosti Lenovo. „Jediné rozhodnutie, ktoré musia teraz spraviť je to, ktorý z multirežimových Lenovo zariadení uprednostnia - to, ktoré sa otáča a preklápa, alebo to, ktoré sa odníma."

Elegantná nová generácia zariadení 2 v 1, priniesla nové možnosti, ako sa ľudia môžu spájať, zdieľať multimediálny obsah, pracovať i ako sa hrať," povedal Navin Shenoy, viceprezident a generálny riaditeľ Mobile Client Platform Division Intel Corporation. „S výkonnými procesormi Intel, poskytujú zariadenia ako MIIX 2 správnu rovnováhu medzi dlhou výdržou batérie a vynikajúcim výkonom v takej miere, že ľudia dokážu byť aj naďalej produktívni bez ohľadu na to, či používajú tablet alebo notebook."

Ceny a dostupnosť
Modely konvertibilných notebookov Lenovo MIIX 2 sú k dispozícii od 499 USD v prípade 10-palcových modelov a od 699 USD v prípade 11-palcových modelov. Začiatkom marca bude dostupný 10-palcový model a začiatkom apríla bude dostupný 11-palcový model, a to u hlavných predajcov a na stránke www.lenovo.com.

13-palcový model YOGA 2 bude dostupný začiatkom februára na stránkach Best Buy, Best Buy Canada, Future Shop a na stránke www.lenovo.com v cene od od 999 USD.

11-palcový model YOGA 2 bude dostupný koncom januára na stránkach Best Buy, Best Buy Canada, Future Shop a na stránke www.lenovo.com v cene od 529 USD.

Oba modely Flex 14D a 15D sú dostupné od decembra 2013 u hlavných predajcov a na stránke www.lenovo.com v cene od 499 USD.

Najnovšie novinky spoločnosti Lenovo môžete odoberať prostredníctvom Lenovo RSS feeds alebo sledovaním spoločnosti Lenovo na Twitteri a FacebookPress kit je dostupný na: http://news.lenovo.com/CES2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá