8.9.2014 2 Comments

Lenovo prináša zdokonalený 2-v-1 ThinkPad Helix pre firmy aj rodinné stolové počítače HORIZON

Spoločnosť Lenovo včera na podujatí IFA Consumer Electronics Unlimited show v Berlíne oznámila uvedenie portfólia biznis a spotrebných zariadení, ktoré ponúkajú na mieru šité riešenia niekoľkých najbežnejších problémov biznis užívateľov, ktoré spotrebiteľov potešia nečakaným spôsobom. Predstavenie začína novým ThinkPad Helix, komplexným 2-v-1 ultrabookom, ktorý mení tenký a ľahký dizajn a posúva viacrežimové počítače na novú úroveň s najnovším a najmodernejším hardvérom. Lenovo taktiež predstavuje dva nové all-in-one (AIO) tabletop počítače: 19,5-palcový HORIZON 2s, najtenší Lenovo tabletop počítač vybavený prémiovými prvkami a okrem toho 21,5-palcový HORIZON 2e, cenovo najdostupnejší tabletop počítač od spoločnosti Lenovo. Lenovo navyše uviedlo ThinkCentre Tiny-in-One 23, nový spôsob ako môžu firmy prispôsobiť bezpečné riešenie svojich AIO stolových počítačov a tenší a ľahší FLEX 2 Pro, čo je ultra elegantný spotrebný notebook s duálnym režimom.

Bezkonkurenčný 2-v1 biznis ultrabook

Pre naplnenie potrieb biznis zákazníkov, ktorí chcú tablet pre chvíle, keď sú v pohybe a notebook pre extra výkonnosť, Lenovo prichádza s tým najlepším z oboch svetov v podobe ThinkPad Helix - teraz ešte tenším a ľahším ultrabookom s viacerými funkciami. ThinkPad Helix váži 0,8 kg a meria len 0,96 cm, čím sa stáva o 15 percent tenším ako jeho predchodca.

Nový ThinkPad Helix nastavuje ešte vyšší štandard pre 2-v-1 biznis ultrabooky vďaka svojim špičkovým hardvérovým a softvérovým technológiám, ktoré zabezpečujú bezkonkurenčnú flexibilitu, produktivitu a pripojiteľnosť. Tento vysoko výkonný ultrabook má ešte väčší výkon vďaka úplne novému procesoru Intel® Core™ M , ktorý je ešte výkonnejší ako predošlá generácia. ThinkPad Helix funguje s overenou konštrukciou a odolnosťou produktov značky Think a taktiež skvele vyzerá vďaka elegantnému a prémiovému prevedeniu. Jeho hliníkový povrch je príjemný na dotyk a dodáva profesionálny imidž aj biznis zákazníkom. ThinkPad Helix má v porovnaní so svojím predchodcom tiež úžasne efektívny výkon a výdrž batérie.

ThinkPad Helix zachováva päť režimov, na ktoré sa užívatelia spoliehajú, ak chcú zostať produktívni - tablet, stojan, stan, notebook a stolový počítač. Tento všestranný a oddeliteľný ThinkPad Helix užívateľom umožňuje pohodlne pracovať, píšuc na legendárnej ThinkPad klávesnici alebo si robiť poznámky a nákresy s digitálnym perom. Potom sa môžu prepnúť z notebooku na tablet, stačí jednoducho potiahnuť a ísť. Alebo ho užívatelia môžu dať do polohy Stan či Stojan, potiahnuť a otočiť 11,6- palcovú obrazovku o 180° a znovu vložiť základňu.

ThinkPad Helix obsahuje Windows 8.1 Pro a celú škálu prídavných možností zabezpečenia, vrátane biometrickej čítačky odtlačkov prstov, čítačky smart kariet na úrovni armádneho vybavenia a autentifikácie prostredníctvom troch faktorov. Model 2-v-1 má tiež predinštalovanú ponuku softvéru ako napr. Lenovo Nastavenia, Lenovo Companion 2.0, Lenovo Reach a Lenovo SHAREit , aby bol digitálny obsah užívateľa v rámci rôznych zariadení a súborov neustále usporiadaný. Lenovo Nastavenia užívateľovi poskytujú možnosť ovládať a vylepšovať výkon jeho zariadenia a riadiť jeho systémové funkcie jednoducho, automaticky a predvídateľne, zatiaľ čo Lenovo Companion 2.0 funguje ako centrálny rozbočovač, aby užívatelia mali ľahký prístup a jednoducho pochopili najlepšie funkcie ich systému, mohli riadiť stav systému, vidieť dostupné aktualizácie ovládačov, kupovať prispôsobené príslušenstvo a overovať stav záruky. Lenovo Reach je cloudové úložisko, kde si užívatelia môžu ukladať súbory z viacerých zariadení, ku ktorým môžu mať prístup a Lenovo SHAREit jednoducho prenesie digitálny obsah na akýkoľvek smartfón, počítač či tablet.

Užívatelia sa môžu rozhodnúť medzi ThinkPad Helix s ultrabook klávesnicou alebo ThinkPad Helix s klávesnicou Ultrabook Pro pre ešte väčší výkon s výkonnou batériou. ThinkPad Helix je vybavený sklom Gorilla® a veľkým FHD displejom a dá sa spárovať s digitálnym perom ThinkPad, ktoré zabezpečí ešte väčšiu flexibilitu a širšie možnosti využitia.

HORIZON 2s a 2e rodinám prináša viac možností tabletop počítačov

Lenovo tabletop počítače radu HORIZON stále menia definíciu tabletop počítačových zážitkov pre rodiny. V súčasnosti prichádzajú ich ľahšie a tenšie modely HORIZON 2s a cenovo dostupnejší HORIZON 2e.

HORIZON 2s, kde "s" predstavuje "slim" (tenký), symbolizuje koncept tenkého a ľahkého tabletop počítača s hrúbkou len 1,49 cm a váhou len niečo cez 2,27kg. Tento prístroj sa úžasne zbavil 4,5kg, ktoré vážil pôvodný HORIZON 2, vďaka čomu je ešte ľahší pri prenášaní z miestnosti do miestnosti, v dome alebo aj vonku. Je navrhnutý ako duálne pracovné aj osobné zariadenie, vhodné na hry medzi viacerými hráčmi. Nové HORIZON tabletop počítače poskytujú rovnaké režimy Stojan a Stôl, podobne ako predchádzajúce modely. Užívatelia môžu s radosťou pracovať v prostredí Windows, keď je počítač vo vzpriamenej polohe ako AIO a následne ho môžu položiť vodorovne a hrať svoje hry v rozhraní Aura od spoločnosti Lenovo.

Oba modely obsahujú pokrokové Lenovo rozhranie Aura pre viacerých užívateľov, vďaka ktorému môžu dvaja alebo viacerí užívatelia zdieľať svoje individuálne fotky, videá a hry na spoločnej obrazovke. Rozhranie Aura teraz funguje ešte lepšie s Android zariadeniami. Užívatelia môžu spárovať až štyri Android zariadenia naraz a majú tak rýchly prístup k mediálnemu obsahu z ich Android smartfónov, tabletov alebo iných zariadení na FHD displeji tohto počítača. A keď je čas pracovať, je tu voliteľný prvotriedny hliníkový stojan, ktorý slúži aj ako nabíjacia stanica, keď sa HORIZON 2s položí do pohodlnej výšky pre dlhšie používanie v režime Stojan.

A pre tých, ktorí musia hľadieť na rozpočet je tu nový HORIZON 2e s 21,5-palcovou FHD obrazovkou, ktorého cena je od 799,- EUR. HORIZON 2s aj 2e sú vybavené procesorom 4.generácie Intel® Core™ a oficiálnym softvérom Windows 8.1, ako aj technológiou NFC (voliteľné pri HORIZON 2e) pre plynulé zdieľanie digitálneho obsahu a Bluetooth 4.0 pre rýchle spárovanie zariadení. Oba modely majú integrované Dolby® Home Theater® stereo reproduktory pre ovládanie zvuku multimédií na profesionálnej úrovni a voliteľné herné príslušenstvo, kam patrí aj joystick, e-kocka a striker. Zabudovaná batéria poskytne až 2,5 hodiny HD streamovania cez Wi-Fi na HORIZON 2s a tri hodiny HD streamovania cez Wi-Fi na HORIZON 2e, vďaka čomu majú užívatelia dosť energie, aby si mohli pozrieť svoj obľúbený film aj po druhý krát bez otravného pripájania na nabíjačku. Oba modely sú tiež dodávané s viac ako 40 hernými a vzdelávacími aplikáciami pre viacerých užívateľov.

ThinkCentre Tiny-in-One 23: Celosvetovo prvý stavebnicový All-in-One počítač pre biznis

Nový Lenovo ThinkCentre Tiny-in-One (TIO) 23, stavebnicový AIO, ponúka firmám flexibilitu "namixovať si" 23-palcový AIO počítač so všetkými existujúcimi ThinkCentre Tiny počítačmi (predávané samostatne), čo umožňuje samostatné obnovovacie cykly tradičného vežového nastavenia, pričom prináša úsporu miesta a vynikajúce možnosti ovládania káblov ako pri iných počítačoch all-in-one.

Tento TIO počítač, navrhnutý špeciálne pre IT manažérov, prináša výnimočný biznis AIO zážitok so skvelým 23-palcovým FHD displejom, USB 3.0 audio vstupmi prístupnými z prednej strany, možnou optickou jednotkou ODD a ergonomickým stojanom, ktorý umožňuje jeho naklonenie a prispôsobenie výšky. Na rozdiel od väčšiny klasických AIO počítačov je TIO 23 napájaný odnímateľným ThinkCentre Tiny PC, ktorý sa pohodlne zaistí na zadnú stranu monitora len za pár sekúnd jednoduchým spôsobom, bez potreby akýchkoľvek nástrojov. Táto jedinečná hybridná konfigurácia nielenže poskytuje užívateľom počítačový zážitok pri prázdnom pracovnom stole, bez káblov, ale taktiež im umožňuje podľa potreby nakonfigurovať ich 23-palcový AIO počítač s viacerými čipovými súpravami a CPU jednotkami, pričom si môžu vybrať z rôznych produktov ThinkCentre Tiny PC. A keď príde čas na upgrade alebo údržbu systému, užívateľom stačí jednoducho vytiahnuť starý Tiny PC z TIO, nasadiť nový a vrátiť sa k práci, za menej ako dve minúty.

Užívatelia v oblasti podnikania, vzdelávania a štátnej správy sa obzvlášť potešia doplnkovým funkciám s jednoduchým spustením, ako napr. samostatný štandardný napájací Lenovo adaptér na napájanie monitora a zároveň Tiny PC. Keďže je kompatibilný so systémom VESA, užívatelia majú tiež možnosť spustiť tento systém na celej škále podložiek, stojanov a držiakov. TIO ponúka vylepšenú fyzickú bezpečnosť pre Tiny PC s pokrokovým zamykaním, ktoré zabezpečí Tiny aj voliteľný ODD modul počítača TIO vo vnútri systému, keď sa pripojí zámok Kensington.

FLEX 2 Pro Štýlovo redukuje konkurenciu pokiaľ ide o duálny režim

V reakcii na užívateľskú potrebu ešte tenšieho a ľahšieho notebooku duálnym režimom spoločnosť Lenovo vytvorila FLEX 2 Pro. Pri hrúbke menej ako 2,54 cm a váhe len o niečo viac ako 2,27 kg je konvertibilný FLEX 2 Pro zdokonalením tenkého a ľahkého dizajnu svojho predchodcu. V skutočnosti je to doteraz najtenší 15-palcový spotrebný notebook spoločnosti Lenovo. Je uložený do prémiového hliníkového šasi a 300° pánt užívateľom poskytuje jednoduchý prechod medzi jeho dvoma režimami: Notebook a Stojan. S podsvietenou klávesnicou AccuType a touchpadom je písanie v režime Notebook počítača FLEX 2 Pro s Windows 8.1 pohodlné a jednoduché. A keď je čas oddychovať, prehoďte FLEX 2 Pro do režimu Stojan a užite si intuitívne dotykové aplikácie alebo video hovor vďaka integrovanej 720p HD webkamere a zreteľnému duálnemu digitálnemu mikrofónu.

FLEX 2 Pro má 15,6-palcový IPS FHD displej, ktorý podporuje 10-bodové viacdotykové ovládanie pre interaktívnejší zážitok. Spolu so 4GB grafikou NVIDIA® GeForce® GT840M a Dolby Home Theater stereo reproduktormi poskytuje FLEX 2 Pro bohaté zážitky zo zábavy. FLEX 2 Pro sa tiež pýši celodenným výkonom s batériou, ktorá vydrží až osem hodínVďaka tomu je FLEX 2 Pro perfektným spoločníkom pre užívateľov, ktorí nechcú byť zviazaní káblom, keď sú na cestách, na pracovnej porade alebo v miestnej kaviarni.

FLEX 2 Pro má pod kapotou výkonné dynamo procesora Intel® Core™ i7 4. generácie, 16GB pamäte DDR3L, možnosť až 1TB HHD, hybridné SSHD úložisko s integrovanou 16GB flash pamäťou NAND alebo až 256GB SSD úložisko a Lenovo softvér SHAREit.

Citácie:

"Naše najnovšie portfólio spotrebných a biznis počítačov je ukážkou toho, ako inovujeme s cieľom uspokojiť rozmanité potreby týchto dvoch spotrebiteľských skupín," povedal Dilip Bhatia, viceprezident pre dizajn a marketing, PC Group, Lenovo. "Od prvého stavebnicového riešenia stolového počítača a vytvorenia nových štandardov pre 2-v-1biznis počítače po ďalšiu generáciu tabletop počítačov a nových viacrežimových laptopov, sme odhodlaní dodávať produkty, ktoré potešia našich užívateľov a pomôžu im dosahovať viac."

"Počítačový priestor sa vyvíja rýchlo nakoľko stále viac užívateľov prechádza na multifunkčné zariadenia, podporujúc odbyt u koncových užívateľov a vytváranie nových potrieb tak doma ako aj na pracovisku," uviedol Kirk Skaugen, senior viceprezident a generálny riaditeľ, PC Client Group, Intel Corporation. "Procesor Intel® Core™ M bol zostrojený na to, aby zabezpečil optimálnu rovnováhu výkonu a výdrže batérie v komerčných zariadeniach ako je ThinkPad Helix."

Cena a dostupnosť2
Lenovo HORIZON 2s bude dostupný od septembra, v cene od 999,- EUR prostredníctvom obchodných partnerov Lenovo.

Lenovo HORIZON 2e bude dostupný od septembra, v cene od 799,- EUR prostredníctvom obchodných partnerov Lenovo.

ThinkPad Helix bude dostupný od novembra v cene od 999,- USD (s ultrabook klávesnicou) a bude sa predávať prostredníctvom obchodných partnerov Lenovo.

Lenovo FLEX 2 Pro bude dostupný od októbra, v cene od 799,- EUR prostredníctvom obchodných partnerov Lenovo.

ThinkCentre Tiny-in-One 23 bude stáť od 289,- EUR a bude dostupný od decembra prostredníctvom obchodných partnerov Lenovo.Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

2 Comments

 1. USPS Tracking number reakcia na: Lenovo prináša zdokonalený 2-v-1 ThinkPad Helix pre firmy aj rodinné stolové počítače HORIZON
  11.1.2017 14:01
  Each parcel is entered in the Melon du Quercy cultivation register, which sets out the joint, section, land register references, area in ares. http://www.uspstrackingservice.com
  Reagovať
 2. USPS Tracking number reakcia na: Lenovo prináša zdokonalený 2-v-1 ThinkPad Helix pre firmy aj rodinné stolové počítače HORIZON
  11.1.2017 14:01
  Each parcel is entered in the Melon du Quercy cultivation register, which sets out the joint, section, land register references, area in ares. <a href="http://www.uspstrackingservice.com">USPS Tracking number</a>
  Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá