13.4.2015 0 Comments

Lenovo predstavuje nový softvér pre manažovanie serverovej infraštruktúry a nové sieťové produkty.

SpoločnosťLenovo, tretí najväčší svetový dodávateľ x86 serverového hardvéru, dňa 8. apríla 2015 uviedla Lenovo XClarity™, jednoduché, rýchle, bezpečné a automatizované riešenie manažovania serverovej infraštruktúry. Spoločnosť taktiež predstavila nové sieťové produkty, vrátane dvoch nových Lenovo RackSwitch sieťových prepínačov typu top-of-rack (ToR), navrhnutých za účelom optimalizácie výkonu Lenovo riešení pre servery a úložiská, ako aj Lenovo Flex System SI4091, nízko nákladový modul systémového prepojenia pre systémy Flex. Všetky tieto produkty obohacujú rastúce portfólio podnikových riešení spoločnosti Lenovo, zamerané na tradičné IT dátové centrá, ako aj na súkromné a verejné cloudové prostredia.

Lenovo XClarity - jednoduchý a automatizovaný manažment serverovej infraštruktúry

Lenovo XClarityje ideálnym riešením pre malé až veľké podniky, poskytovateľov služieb a tiež štátne organizácie. Lenovo XClarity reaguje na zásadné požiadavky zákazníkov, vrátane potreby centralizácie a zefektívnenie riadenia hardvérových zdrojov, rýchle zavádzanie cloudovej aj tradičnej infraštruktúry, ako aj umožnenie vizibility a kontroly fyzických zdrojov z externých softvérových nástrojov vyššej úrovne riadenia. Toto nové riešenie prichádza v dvoch vydaniach - Lenovo XClarity Administrator a Lenovo XClarity Pro.

Lenovo XClarity Administrator - postavené na modernej architektúre virtuálnych zariadení, ktorá podporuje vybrané System x servery a platformu konvergovanej infraštruktúry Flex System- sa dá jednoducho nakonfigurovať IT odborníkom za pár minút, netrvá to hodiny ako pri tradičných riešeniach riadenia systémov. Užívateľské rozhranie vhodné pre tablety prináša prehľadný dizajn, umožňujúci užívateľom rýchlo vyhľadať dôležité informácie a realizovať úlohy. Nasadenie cloudových a tradičných serverov je možné zjednodušiť a urýchliť zautomatizovaním úloh základnej infraštruktúry, ako napr. aktualizácie firmvéru, riadenie konfigurácií a nasadzovanie operačných systémov, čo pomáha uvoľniť IT zdroje, aby sa mohli zameriavať na zásadné potreby biznisu. Otvorené REST rozhrania pre aplikačné programy (APIs) developerom umožňujú jednoducho integrovať riešenie s externou cloudovou inštrumentáciou alebo IT softvérovými nástrojmi správy služieb, ako napr. Microsoft System Center a riešeniami VMware vRealize.

Lenovo XClarity Pro - centralizované riadenie virtualizovaných serverových sietí

Lenovo XClarity Prozahŕňa Lenovo XClarity Integrator pre VMware vCenter (link) a Lenovo XClarity Integrator pre Microsoft System Center (link), spolu s Lenovo XClarity Administrator. Tento softvér je určený pre zákazníkov, ktorí chcú ďalej centralizovať svoje aktivity spojené so správou serverov v rámci prostredia správy virtualizácie. Lenovo XClarity Pro zefektívňuje údržbu serverov v clusterových prostrediach, čím sa obmedzia prestoje kvôli pracovnej záťaži, pričom záťaže sa dynamicky presúvajú z postihnutých hlavných počítačov prostredníctvom automatizovaných, nenarúšajúcich reštartov a aktualizácií firmvéru. Navyše Lenovo XClarity Pro znižuje neplánované prestoje dynamickou evakuáciou zaťaženia z postihnutých počítačov počas predvídaných zlyhaní hardvéru.

Lenovo Networking- optimalizovaný výkon serverov a úložísk

Lenovo RackSwitch G8296 a Lenovo RackSwitch G8272 sú dva nové sieťové prepínače typu top-of-rack, optimalizované na podporu serverových a úložných riešení Lenovo v dátovom centre. Tieto prepínače, pripravené pre cloud riešenia, prinášajú optimalizovaný výkon s nízkou úrovňou oneskorenia pre 10Gb a 40Gb Ethernetové pripojenie a podporujú komunikačné protokoly OpenFlow a Virtual Extensible LAN (VXLAN).

Lenovo Flex System SI4091 je nízko nákladový modul prepojenia podporujúci 10Gb Ethernet alebo FCoE navrhnutý pre zjednodušenie siete a výzvy interoperability, s ktorými sa stretávajú administrátori IT systémov. Tento modul obsahuje vopred konfigurované nastavenia, ktoré eliminujú potrebu konfigurácie každého zariadenia alebo jednotlivých vstupov, a tým znižuje počet požadovaných krokov riadenia. Vďaka nižšej cenovej hladine, menším požiadavkám na kabeláž, a až 30% nižšej spotrebe energie riešenie Lenovo Flex System SI4091 môže poskytnúť až o 18% nižšie celkové priame a nepriame náklady (TCO) ako konkurenčné produkty.

Citácie

"Pokračujeme v rozširovaní nášho portfólia podnikových riešení, aby sme našim zákazníkom umožnili optimalizovať výkon infraštruktúry a znížiť celkové náklady, bez ohľadu na prostredie," povedal Darrel Ward, viceprezident, Enterprise Systems Marketing a Enterprise Storage Business Unit. "Lenovo XClarity výrazne zjednodušuje správu systému, pomáha organizáciám urobiť viac s menšími vstupmi, zatiaľ čo sieťové riešenia poskytujú vysoký výkon, ktorý je optimalizovaný pre servery a úložné riešenia spoločnosti Lenovo, a to za veľmi atraktívnu cenu."

Cena a dostupnosť

Riešenia Lenovo XClarity Administrator a Lenovo XClarity Pro budú dostupné v druhom štvrťroku 2015 s uvádzacou cenou vo výške 186 EUR na riadený server za XClarity Administrator a 326 EUR na riadený server za XClarity Pro. Lenovo RackSwitch G8272 bude dostupné koncom apríla 2015, za cenu 16150 EUR a prepínač Lenovo RackSwitch G8296 bude dostupný od augusta 2015 v cene 31250 EUR. Lenovo Flex System SI4091 bude dostupný na konci apríla 2015 s uvádzacou cenou vo výške 4986 EUR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá