Image
28.7.2014 0 Comments

Lenovo predstavilo inteligentné okuliare a platformu pre partnerov

lenovo_chytre bryle.jpg Spoločnosť minulý týždeň ukázala prototyp svojich inteligentných okuliarov, ktoré majú nalákať vývojárov a výrobcov hardvéru na nový partnerský program.

Okuliare od Lenova vyzerajú rovnako ako Google Glass, ale batéria je pripevnená ku krku používateľa. Bližšie informácie o zariadení budú oznámené až v októbri. Lenovo teraz hľadá partnerov, ktorí by mu pomohli vyvinúť produkty od bezdrôtových smerovačov až po čističky vzduchu pre jeho domáci trh v Číne. Známy výrobca počítačov sa chce v rámci novej stratégie spojiť a investovať do technologických firiem, ktoré pracujú aj na iných produktoch, nielen na počítačoch a smartfónoch. 

Lenovo preto prišlo s novou platformou s názvom NBD. Ako uviedli minulý týždeň jeho manažéri, ak chce čínsky výrobca podnikať na širšom, nielen počítačovom trhu, nemôže iba nezávisle vyvíjať hardvér a dúfať, že ho predá. „V súčasnosti existuje priveľa druhov zariadení, ktoré môžete vyrábať. Je to príliš široký záber a jedna spoločnosť to nezvládne," uviedol prvý viceprezident Čchen Sü-tung. V rámci platformy NBD môžu partneri získať financovanie, zapojiť sa do výskumu a vývoja či získať logistickú podporu. 

V súčasnosti je NBD určené len pre čínsky trh, Lenovo by však platformu mohlo využiť na vyvinutie produktov na medzinárodnú distribúciu. Táto platforma môže našim partnerom pomôcť rýchlo začať predávať produkty a vytvoriť pre trh rýchly dodávateľský reťazec," dodal Čchen. Okrem vlastných inteligentných okuliarov sa Lenovo spojilo ešte s americkým výrobcom okuliarov Vuzix, ktorý tak na čínsky trh uvedie svoje vlastné okuliare M100. Tie využívajú systém Android a poháňa ich dvojjadrový procesor na frekvencii 1 GHz. Na trh by mali prísť tento rok v septembri zhruba za 1300 dolárov. 

Nemecká spoločnosť Luftmed pracuje v rámci programu NBD na cenovo dostupnej čističke vzduchu, ktorú bude možné ovládať pomocou smartfónu. Nový Air X330 má ponúknuť čistejší vzduch a presnejšie štatistiky než konkurenčné produkty. Na konferencii Lenova minulý týždeň bol prezentovaný aj bezdrôtový smerovač vyvinutý v spolupráci s inými čínskymi spoločnosťami, ktorý možno spravovať na diaľku pomocou mobilného zariadenia. 

Lenovo už v minulosti nové kategórie svojich produktov ukazovalo v Číne pred tým, než sa rozhodlo ich predávať na iných trhoch. Tento postup čínska spoločnosť zvolila pri smartfónoch, tabletoch i smart televízoroch. 

Partnerské programy v súčasnosti spúšťajú aj ďalšie čínske spoločnosti. V apríli tohto roka najpopulárnejší internetový vyhľadávač v krajine Baidu oznámil svoj ​​vlastný projekt, v rámci ktorého chce prilákať výrobcov hardvéru na výrobu inteligentných zariadení s použitím jeho technológie.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá