Image
28.7.2014 0 Comments

Lenovo predstavilo inteligentné okuliare a platformu pre partnerov

lenovo_chytre bryle.jpg Spoločnosť minulý týždeň ukázala prototyp svojich inteligentných okuliarov, ktoré majú nalákať vývojárov a výrobcov hardvéru na nový partnerský program.

Okuliare od Lenova vyzerajú rovnako ako Google Glass, ale batéria je pripevnená ku krku používateľa. Bližšie informácie o zariadení budú oznámené až v októbri. Lenovo teraz hľadá partnerov, ktorí by mu pomohli vyvinúť produkty od bezdrôtových smerovačov až po čističky vzduchu pre jeho domáci trh v Číne. Známy výrobca počítačov sa chce v rámci novej stratégie spojiť a investovať do technologických firiem, ktoré pracujú aj na iných produktoch, nielen na počítačoch a smartfónoch. 

Lenovo preto prišlo s novou platformou s názvom NBD. Ako uviedli minulý týždeň jeho manažéri, ak chce čínsky výrobca podnikať na širšom, nielen počítačovom trhu, nemôže iba nezávisle vyvíjať hardvér a dúfať, že ho predá. „V súčasnosti existuje priveľa druhov zariadení, ktoré môžete vyrábať. Je to príliš široký záber a jedna spoločnosť to nezvládne," uviedol prvý viceprezident Čchen Sü-tung. V rámci platformy NBD môžu partneri získať financovanie, zapojiť sa do výskumu a vývoja či získať logistickú podporu. 

V súčasnosti je NBD určené len pre čínsky trh, Lenovo by však platformu mohlo využiť na vyvinutie produktov na medzinárodnú distribúciu. Táto platforma môže našim partnerom pomôcť rýchlo začať predávať produkty a vytvoriť pre trh rýchly dodávateľský reťazec," dodal Čchen. Okrem vlastných inteligentných okuliarov sa Lenovo spojilo ešte s americkým výrobcom okuliarov Vuzix, ktorý tak na čínsky trh uvedie svoje vlastné okuliare M100. Tie využívajú systém Android a poháňa ich dvojjadrový procesor na frekvencii 1 GHz. Na trh by mali prísť tento rok v septembri zhruba za 1300 dolárov. 

Nemecká spoločnosť Luftmed pracuje v rámci programu NBD na cenovo dostupnej čističke vzduchu, ktorú bude možné ovládať pomocou smartfónu. Nový Air X330 má ponúknuť čistejší vzduch a presnejšie štatistiky než konkurenčné produkty. Na konferencii Lenova minulý týždeň bol prezentovaný aj bezdrôtový smerovač vyvinutý v spolupráci s inými čínskymi spoločnosťami, ktorý možno spravovať na diaľku pomocou mobilného zariadenia. 

Lenovo už v minulosti nové kategórie svojich produktov ukazovalo v Číne pred tým, než sa rozhodlo ich predávať na iných trhoch. Tento postup čínska spoločnosť zvolila pri smartfónoch, tabletoch i smart televízoroch. 

Partnerské programy v súčasnosti spúšťajú aj ďalšie čínske spoločnosti. V apríli tohto roka najpopulárnejší internetový vyhľadávač v krajine Baidu oznámil svoj ​​vlastný projekt, v rámci ktorého chce prilákať výrobcov hardvéru na výrobu inteligentných zariadení s použitím jeho technológie.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá