Image
28.7.2014 0 Comments

Lenovo predstavilo inteligentné okuliare a platformu pre partnerov

lenovo_chytre bryle.jpg Spoločnosť minulý týždeň ukázala prototyp svojich inteligentných okuliarov, ktoré majú nalákať vývojárov a výrobcov hardvéru na nový partnerský program.

Okuliare od Lenova vyzerajú rovnako ako Google Glass, ale batéria je pripevnená ku krku používateľa. Bližšie informácie o zariadení budú oznámené až v októbri. Lenovo teraz hľadá partnerov, ktorí by mu pomohli vyvinúť produkty od bezdrôtových smerovačov až po čističky vzduchu pre jeho domáci trh v Číne. Známy výrobca počítačov sa chce v rámci novej stratégie spojiť a investovať do technologických firiem, ktoré pracujú aj na iných produktoch, nielen na počítačoch a smartfónoch. 

Lenovo preto prišlo s novou platformou s názvom NBD. Ako uviedli minulý týždeň jeho manažéri, ak chce čínsky výrobca podnikať na širšom, nielen počítačovom trhu, nemôže iba nezávisle vyvíjať hardvér a dúfať, že ho predá. „V súčasnosti existuje priveľa druhov zariadení, ktoré môžete vyrábať. Je to príliš široký záber a jedna spoločnosť to nezvládne," uviedol prvý viceprezident Čchen Sü-tung. V rámci platformy NBD môžu partneri získať financovanie, zapojiť sa do výskumu a vývoja či získať logistickú podporu. 

V súčasnosti je NBD určené len pre čínsky trh, Lenovo by však platformu mohlo využiť na vyvinutie produktov na medzinárodnú distribúciu. Táto platforma môže našim partnerom pomôcť rýchlo začať predávať produkty a vytvoriť pre trh rýchly dodávateľský reťazec," dodal Čchen. Okrem vlastných inteligentných okuliarov sa Lenovo spojilo ešte s americkým výrobcom okuliarov Vuzix, ktorý tak na čínsky trh uvedie svoje vlastné okuliare M100. Tie využívajú systém Android a poháňa ich dvojjadrový procesor na frekvencii 1 GHz. Na trh by mali prísť tento rok v septembri zhruba za 1300 dolárov. 

Nemecká spoločnosť Luftmed pracuje v rámci programu NBD na cenovo dostupnej čističke vzduchu, ktorú bude možné ovládať pomocou smartfónu. Nový Air X330 má ponúknuť čistejší vzduch a presnejšie štatistiky než konkurenčné produkty. Na konferencii Lenova minulý týždeň bol prezentovaný aj bezdrôtový smerovač vyvinutý v spolupráci s inými čínskymi spoločnosťami, ktorý možno spravovať na diaľku pomocou mobilného zariadenia. 

Lenovo už v minulosti nové kategórie svojich produktov ukazovalo v Číne pred tým, než sa rozhodlo ich predávať na iných trhoch. Tento postup čínska spoločnosť zvolila pri smartfónoch, tabletoch i smart televízoroch. 

Partnerské programy v súčasnosti spúšťajú aj ďalšie čínske spoločnosti. V apríli tohto roka najpopulárnejší internetový vyhľadávač v krajine Baidu oznámil svoj ​​vlastný projekt, v rámci ktorého chce prilákať výrobcov hardvéru na výrobu inteligentných zariadení s použitím jeho technológie.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá