5.4.2016 0 Comments

Lenovo pomôže odhaliť potenciál vášho dátového centra

Spoločnosť Lenovo včera ohlásila uvedenie novej ponuky serverov, softvéru a riešení, ktoré firmám pomôžu rýchlejšie získavať postrehy a informácie, zjednodušiť správu IT, znížiť TCO a maximalizovať prevádzkyschopnosť. Lenovo servery, teraz využívajúce najnovšie procesory Intel® série Xeon®, dosiahli šesť svetových výkonnostných rekordov v rámci virtualizácie, databáz, vysokovýkonnej výpočtovej techniky a vysokofrekvenčných obchodných záťaží. Navyše, Lenovo je naďalej vnímané ako obchodník č.1 v oblasti x86 serverov vďaka spoľahlivosti1 a spokojnosti zákazníkov2.

Vylepšená ponuka spoločnosti Lenovo v oblasti dátových centier zahŕňa jedno- a dvojprocesorové rackové a vežové servery, integrované bladové systémy, server pre vysokú hustotu, softvér správy systémov ako aj riešenia, vytvorené v spolupráci s poprednými ISV (nezávislými softvérovými predajcami).

  • Optimalizované systémy pre malé a stredné podniky (SMBs), vzdialené pracoviská a rozptýlené prostredia. Nový 1U jednoprocesorový rackový server System x3250 M6, využívajúci procesory Intel®  Xeon® E3-1200 v5 series, je navrhnutý s cieľom podporovať pracovné záťaže infraštruktúry ako je email, súbor a tlač ako aj maloobchodné predajné miesta a aplikácie pre vzdialené kancelárie.
  • Vylepšené portfólio na správu pracovnej záťaže pre veľké podniky ako aj menšie firmy. Optimalizované pre cloudové riešenia, virtualizáciu, big data a analytické funkcie; tieto servery poskytujú až o 44%3 vyšší CPU výkon, o 22% viac jadier, o 12% rýchlejšiu pamäť, až o 23% rýchlejší Hadoop výkon a až o 30% rýchlejšie šifrovanie dát ako predchádzajúca generácia pre proces obchodného rozhodovania v reálnom čase. So zabudovanými špičkovými funkciami pre spoľahlivosť a vysokú dostupnosť tieto servery zákazníkom pomáhajú maximalizovať prevádzkyschopnosť. A zároveň obsahujú inovatívne, energeticky efektívne prvky, ktoré zákazníkom pomôžu šetriť náklady na energiu a znižovať celkové náklady na vlastníctvo.

Vynovené servery obsahujú výkonný, vysoko spoľahlivý dvojprocesorový 2U systém x3650 M5, systém x3550 M5,  ThinkServer RD650, RD550, RD450, RD350, ThinkServer TD350, Flex x240 M5, NeXtScale nx360 M5.

Lenovo XClarity pre zjednodušené, opakovateľné nasadenie a správu infraštruktúty

XClarity, teraz dostupné na všetkých Lenovo serveroch s duálnym procesorom, zjednodušuje správu systému vďaka automatickému vyhľadaniu, monitoringu, konfigurácii, aktualizácii a optimalizácii spotreby energie. Nová možnosť mobilnej správy umožňuje prístup z mobilných zariadení, kedykoľvek a kdekoľvek. XClarity znižuje počet krokov pri nasadzovaní o 75% a čas nasadenia zo 60 minút pri nespravovaných systémoch na šesť minút, čo ušetrí cenný čas IT administrátora.             

Komplexné portfólio riešení a posnikových služieb

Rozsiahly rad riešení spoločnosti Lenovo zahŕňa overený cloud, big data a analytiku, databázy a referenčné virtualizačné architektúry. Lenovo posilňuje dve nové referenčné architektúry o VMware Software Defined Data Center a Red Hat Enterprise Linux OpenStack, aby zákazníkom pomohli zrýchliť nasadzovanie cloudových riešení. Podnikové produkty a riešenia Lenovo sa vracajú s vynikajúcimi celosvetových službami Lenovo services.

Citácia

"Naše kompletne vylepšené portfólio serverov a riešení zákazníkom umožňuje urýchliť ich obchodné rozhodovanie, maximalizovať prevádzkyschopnosť dátových centier a zjednodušiť správu IT. Lenovo servery, ktoré dosiahli šesť nových svetových rekordov, prinášajú rýchlejší výkon ako ktorýkoľvek z konkurentov v rámci virtualizácie, databáz, HPC a vysokofrekvenčných obchodných záťaží. Toto zrýchlenie, v kombinácii so zdokonalením nášho výkonného nástroja na riadenie zdrojov XClarity, zákazníkom umožňuje nielen zrýchliť výkon systémov, ale tiež výrazne znížiť čas nasadenia a správy. Spoločnosť Lenovo je odhodlaná zákazníkom prinášať účelné inovácie, možnosti a flexibilitu, ako aj špičkové riešenia pre riadenie a priemysel a zároveň poskytovať pozoruhodný zážitok z ich využívania." Madhu Matta, viceprezident pre servery, úložiská a riešenia, Lenovo Data Center Group.

Lenovo webcast si môžete pozrieť tu.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Unibail-Rodamco, Niantic a Pokémon vstúpili do partnerstva zameraného na mobilnú aplikáciu Pokémon Go

13.01.2017 08:30

Spoločnosť Unibail-Rodamco, ktorá je najväčšou obchodno-realitnou skupinou v Európe, uzatvára v spolupráci s nadnárodnou spoločnosťou The Pokémon Company International partnerstvo so softvérovým vývoj ...

Tlačové správy

Canon získava popredného výrobcu zdravotníckych zariadení Toshiba Medical Systems a vytvára z neho svoju dcérsku spoločnosť

13.01.2017 08:20

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, oznámila, že na základe kladného rozhodnutia regulačných orgánov jej predstavenstvo odsúhlasilo prevod akcií japonskej spoločnosti Tos ...

Tlačové správy

Viac ako 1,6 milióna ponúknutých miest – taký bol prvý rok BlaBlaCar na Slovensku a v Čechách

13.01.2017 08:18

Celosvetová platforma pre spolujazdu BlaBlaCar vstúpila na slovenský a český trh pred rokom. Za ten čas stihli vodiči ponúknuť na spolujazdu 1 682 217 miest. Prebrázdili dokopy trasu dlhú takmer 136 m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá