1.2.2013 0 Comments

Lenovo oznamuje finančné výsledky za tretí fiškálny kvartál 2012/13

Spoločnosť Lenovo oznámila finančné výsledky za tretí fiškálny kvartál, ktorý skončil 31. decembra 2012. V historicky najúspešnejšom štvrťroku Lenovo naďalej rástlo rýchlejšie ako trh. Tieto rekordné výsledky ukazujú, že spoločnosť stále pokračuje vo svojom úsilí stať sa jednotkou v počítačovom segmente a globálnym lídrom v oblasti PC Plus zariadení. Štvrťročné príjmy dosiahli rekordných 9,4 miliárd USD, čo znamená 12percentný medziročný nárast.

Za posledných 13 kvartálov bolo Lenovo najrýchlejšie rastúcou PC spoločnosťou. Podľa spoločnosti IDC je Lenovo tretím najväčším svetovým výrobcom "inteligentných zariadení", ako sú tablety, PC a smartfóny. Lenovo zároveň dosiahlo za posledný štvrťrok rekordný zisk pred zdanením vo výške 246 miliónov USD, pričom rýchly rast spoločnosti bol dosiahnutý pri súčasnom zvýšení zisku.

V treťom fiškálnom kvartáli zaznamenala spoločnosť Lenovo rekordný zisk 205 miliónov USD, čo predstavuje nárast o 34 % oproti predchádzajúcemu roku, s hrubou maržou 11,8 percent. Hrubý zisk vzrástol v treťom fiškálnom kvartáli medziročne o 15 percent na 1,1 miliardy USD. Prevádzkový zisk bol 243 miliónov USD, čo znamená 26% medziročný nárast. Zisk na akciu predstavoval v treťom fiškálnom kvartáli 1,99 US centov. Čisté peňažné prostriedky tvorili 4,2 miliardy USD k 31. decembru 2012.

Za týmito rekordnými výsledkami stojí stratégia spoločnosti "Protect and Attack". V rámci stratégie využíva Lenovo príležitosti a posilňuje svoje postavenie na rozvíjajúcich sa trhoch, na globálnom trhu s počítačmi z consumer segmentu a na trhu s PC Plus produktami, ako sú smartfóny, tablety a smart TV. V tomto štvrťroku predstavoval obrat z nových príležitostí 50 % obratu celej spoločnosti, čo predstavuje výrazný nárast v porovnaní s obdobím pred štyrmi rokmi, kedy spoločnosť prvýkrát predstavila túto stratégiu a keď tento obrat tvoril 32 %. Obrat MIDH (Mobile Internet and Digital Home), ktorý zahŕňa obchod so smartfónmi, tabletmi a inteligentnými televízormi, predstavoval rekordných 11 % celkového obratu, čo predstavuje 77% medziročný nárast. Navyše, prvýkrát v histórii sa obchod so smartfónmi v Číne stal ziskovým.

V priebehu tretieho štvrťroku vzrástli celosvetové dodávky počítačov spoločnosti Lenovo o 7,9 percent, zatiaľ čo trh medziročne poklesol o 7,8 percent. Lenovo tak zaberá 15,9 percentuálny podiel na trhu. Spoločnosť Lenovo už 15 kvartálov za sebou rástlo rýchlejšie, ako celé odvetvie.

Pre najnovšie informácie o Lenovo news sa zaregistrujte na RSS kanály spoločnosti Lenovo alebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoSlovakia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá