17.8.2012 0 Comments

Lenovo oznamuje finančné výsledky za prvý fiškálny kvartál 2012/13

- Rekordný podiel na trhu 15 %
- Štvrťročné príjmy dosiahli 8 mld. USD
- Zisk pred zdanením dosiahol 141 miliónov USD
- Zisk na akciu činí 1,37 US centov
- Čisté peňažné prostriedky činia 3,7 miliardy USD (k 30. 6. 2012)

Spoločnosť Lenovo dnes oznámila finančné výsledky za prvý fiškálny kvartál, ktorý skončil 30. júna 2012. Štvrťročné príjmy dosiahli 8 miliárd USD, čo je 35percentný medziročný nárast. V rovnakom období vzrástol čistý zisk spoločnosti v medziročnom porovnaní o 30 percent na 141 miliónov USD, čo dokazuje schopnosť spoločnosti udržať si ziskový rast na náročnom trhu.

Ako celosvetovo druhý najväčší počítačový výrobca dosiahla spoločnosť Lenovo najvyšší štvrťročný podiel na trhu 15%, čo je významný nárast v porovnaní s konkurenciou. V odvetví, kde došlo k dvojpercentnému medziročnému poklesu PC dodávok, v prvom kvartáli dodávky Lenova vzrástli o 24,4% v porovnaní s minulým rokom. Ide už o 13 kvartál za sebou, kedy Lenovo rástlo rýchlejšie ako celý počítačový priemysel, a o jedenásty kvartál v rade, kedy spoločnosť rástla najrýchlejšie medzi top 4 dodávateľmi počítačov.

Rast spoločnosti Lenovo je vyvážený vo všetkých regiónoch, segmentoch i produktových líniách, a je výsledkom stratégie "Protect and Attack", kedy sa spoločnosť zameriava na upevnenie svojho podnikania na trhoch, kde už dosahuje úspechy, a posilňovanie svojho postavenia na potenciálnych nových trhoch. V súvislosti s rozvojom tzv. PC-Plus éry sa Lenovo snaží o vybudovanie pevnej pozície na trhu, ktorý sa presúva viac k tabletom, smart TV a smartphonom.

Hrubý zisk spoločnosti v prvom štvrťroku vzrástol medziročne o 30 percent s hrubou maržou 12 percent. Prevádzkový zisk vzrástol medziročne o 48 percent na 182 miliónov USD, zisk na akciu predstavoval 1,37 US centov.

Pred dvoma týždňami spoločnosť Lenovo oznámila globálne partnerstvo so spoločnosťou EMC s cieľom vytvoriť vývojový program serverových technológií, ktorý urýchli inovácie a rozšíri možnosti spoločnosti Lenovo v segmente štandardných serverov x86. Tieto servery budú uvedené na trh spoločnosťou Lenovo a inštalované postupne do vybraných systémov pre ukladanie dát firmy EMC. Spoločnosti vytvorili OEM a veľkoobchodný model, v ktorom bude Lenovo poskytovať EMC špičkové sieťové riešenie pre ukladanie dát najprv svojim zákazníkom v Číne s následným rozširovaním na ostatné svetové trhy.

Dohoda so spoločnosťou EMC nemá dopad na finančné výsledky spoločnosti Lenovo.

Pre najnovšie informácie o Lenovo news sa zaregistrujte na RSS kanály spoločnosti Lenovo alebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com / LenovoCZ.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá