Image
14.6.2016 0 Comments

Lenovo na konferencii Tech World 2016 ukázalo smartfóny, ktoré menia predstavy o tom, čo je možné

Na konferencii Tech World 2016 sa spoločnosť Lenovo podelila o svoju víziu budúcnosti smart prepojených zariadení a predstavila nové produkty, ktoré menia predstavy o tom, čo je možné:  PHAB2 Pro, celosvetovo prvý spotrebiteľský smartfón s možnosťou využitia technológie Tango a rad Moto Z s modulmi Moto Mods,  ktoré váš smartfón premenia na úplne nové zariadenie.

Viac ako 1300 ľudí, vrátane fanúšikov, médií, ľudí ovplyvňujúcich toto odvetvie, ako aj analytikov, prijalo pozvanie spoločnosti Lenovo a zúčastnilo sa druhého ročníka svetovej konferencie v budove Masonic v Silicon Valley. Hlavná časť podujatia bola naživo vysielaná cez YouTube kanál spoločnosti Lenovo https://www.YouTube.com/Lenovo a viedol ju predseda predstavenstva a CEO spoločnosti Yuanqing Yang. Okrem uvedenia nových produktov sa osobnosti ako Brian Krzanich, CEO spoločnosti Intel, Pradeep Sindhu, zakladateľ, podpredseda a CTO spoločnosti Juniper Networks, ako aj technologickí lídri z Google podelili o svoje názory ohľadom inšpiratívnych tém z oblasti inovácií, vrátane IoT a smart prepojenia, dôležitosti big data, ako aj transformácie užívateľských zážitkov. Prostredníctvom inovácií zariadení, prepojenia zariadení a cloudu, ako aj budovania flexibilnej, spoľahlivej a bezpečnej infraštruktúry bude môcť Lenovo priniesť ďalšiu generáciu technologického pokroku!

Hlavné udalosti: Možnosť prepojenia poháňajú technológie budúcnosti
Yang vyzdvihol tri piliere budúcich technológií pre Lenovo: inovácia zariadení, konektivita zariadení v cloude a infraštruktúra. Kým má Lenovo silnú tradíciu v oblasti inovácie zariadení, s rýchlo sa meniacim prostredím sa objavujú úplne nové koncepty a kategórie v oblasti cloudových riešení a pripojenia. Tieto zariadenia majú maximálne mobilný a flexibilný dizajn, nakoľko ich užívatelia požadujú plynulú prepojiteľnosť na vyššej úrovni. Táto plynulá prepojiteľnosť umožňuje prístup k ľuďom, zariadeniam, sieťam a novým druhom služieb a aplikácií, ako aj zdrojom big data a osobným cloudovým úložiskám užívateľov. Ľudia sa môžu spojiť so zariadeniami prostredníctvom prirodzených rozhraní, ako je scanovanie dúhovky na zabezpečenie dát alebo odomknutie dverí. Vzájomne prepojené zariadenia umožňujú bohaté interakcie, ako prepojená inteligentná domácnosť s prispôsobeným prostredím a možnosťami zábavy. Lenovo plánuje v týchto oblastiach určovať štandard a prinášať komplexné užívateľské zážitky.

Krzanich si vzal slovo a predviedol najnovšie možnosti v oblasti hier, športu a cloudových riešení, ktoré sprístupňuje technológia Intel. S využitím Lenovo Y900, na báze procesora šiestej generácie Intel® CoreTM i7 s virtuálnou realitou Oculus Virtual Reality, Krzanich predviedol, ako sa ľudia môžu ponoriť do herných zážitkov vo virtuálnom svete. Okrem toho, so zariadením Lenovo Y900 a technológiou opätovného prehrávania Intel 360 sa fanúšikovia teraz môžu hlbšie ponoriť do športových zážitkov a rozhodnúť sa, ako budú sledovať hlavné časti hry z takmer ktoréhokoľvek pohľadu. Na záver svojho vystúpenia Krzanich vyzdvihol dôležitosť cloudu, ako základu pre všetky tieto úžasné zážitky. Spoločnosť Lenovo nedávno uviedla svoju najnovšiu platformu pre dátové centrá, založenú na novom Intel® Xeon® procesore radu E7 v4, s veľkou škálovateľnou kapacitou pamäte, špičkovým výkonom a hardvérovo vylepšeným zabezpečením pre analytické činnosti v reálnom čase.

Sindhu v rámci svojho príhovoru hovoril o tom, ako ďalšia generácia dátových centier klientom pomôže rýchlejšie sa transformovať, a to vďaka prepojeniu veľkokapacitných dátových centier so svetom prostredníctvom zariadení. Kritická bude ďalšia úroveň networkingu, a to nielen pre zariadenia koncových užívateľov, ale tiež pre interné prepojenie a prepojenia medzi dátovými centrami.

Nové produkty menia predstavy o tom čo je možné
Nový rad Moto Z s technológiou Moto Mods: Transformuje svoj smartfón jednoduchým priložením modulu

Počas konferencie TechWorld sme s Ashtonom Kutcherom, podnikateľom v oblasti technológií, predstavili aj ekosystém Moto Mods s dvoma vlajkovými smartfónmi a kolekciou vymeniteľných zadných častí, ktoré vaše mobilné zariadenie premenia presne na to, čo potrebujete. Výber je na vás. Jednoducho ho priložte a zacvaknite.

Moto Z a Moto Z Force sú špičkové smartfóny s celokovovou úpravou, skvelým výkonom fotoaparátu aj pri slabom osvetlení, procesorom  Qualcomm Snapdragon 820 a rýchlym nabíjaním - Moto TurboPower. Moto Z je najtenší prémiový smartfón na svete a Moto Z Force prináša dodatočné výhody Moto Shattershield – čo zaručuje, že displej nepraskne ani sa neroztriešti.

V spojení s našou úplne novou technológiou Moto Mods môžete svoj Moto Z smartfón okamžite premeniť na to, čo potrebujete, či už okamžitý hudobný prehrávač na párty s reproduktormi JBL(R) SoundBoost alebo 70-palcový filmový projektor vďaka Moto Insta-Share Projector. Je tu tiež Power Pack, ktorý vášmu smartfónu okamžite pridá 22 hodín výdrže batérie - a bude dostupný v módnych prevedeniach s dizajnom značiek, ako sú kate spade new york a TUMI.

Zjednodušili sme aj proces pripojenia: silné magnety pripoja Moto Mods k vášmu telefónu, takže ich jednoducho pripojíte podľa aktuálnej potreby. Navyše, v rámci programu Moto Mods Developer Program môžete aj vy vyvíjať ďalšiu generáciu modulov Moto Mods. Lenovo Capital Fund bude vyčleňovať počiatočné financie na podporu inovácií na platforme Moto Mods. Spoločnosť už vyčlenila finančný fond v hodnote 1,000,000 USD pre jednotlivca alebo spoločnosť, ktorá do 31.marca 2017 vytvorí najlepší prototyp Moto Mods.

Celosvetovo prvý smartfón s rozšírenou realitou technológie Tango
Spoločnosť Lenovo počas konferencie TechWorld predstavila prvý spotrebiteľský smartfón využívajúci technológiu Tango - súbor senzorov a softvéru od Google, ktoré vnímajú a zmapujú svoje okolie, čo umožňuje celú škálu špičkových zážitkov rozšírenej reality (AR) vo vašom smartfóne. Táto vlajková loď je stelesnením nášho spoločného úsilia o masové prijatie technológie Tango, ktorá sa môže stať tak rozšírenou, ako je GPS. PHAB2 Pro mení spôsob našej interakcie s okolitým prostredím, keďže mobilným zariadeniam umožňuje rozpoznať ich pozíciu vo vzťahu k okolitému svetu a vďaka prispôsobiteľným aplikáciám otvára možnosti rozšírenej reality. PHAB2 Pro využíva tri hlavné technológie na vnímanie okolia – sledovanie pohybu, vnímanie hĺbky a priestorové vnímanie - čo umožňujú funkcie od AR hier po umiestňovanie virtuálnych objektov. S technológiou Tango  môže PHAB2 Pro napríklad začať meniť spôsob, ako ľudia premýšľajú o mapovaní interiérových priestorov, aby vytvárali nové zážitky, ako AR prehliadky múzea budúcnosti prostredníctvom aplikácie GuidiGO.

Majitelia domov a bytov teraz môžu použiť svoj PHAB2 Pro pri prerábaní svojich domovov, a to vďaka vizualizácii reálneho vybavenia vo svojich obývačkách a kuchyniach. Spoločnosť Lowe´s, zameraná na domácich majstrov, je jedným z prvých partnerov, ktorý vyvinul aplikáciu využívajúcu Tango - Lowe’s Vision. Richard Maltsbarger, vedúci vývoja spoločnosti Lowe´s, spolu s Nicole Curtis, protagonistkou TV programu Rehab Addict, na pódiu prezentovali možnosti tejto aplikácie a spôsob, ako zjednoduší návrhy a renovácie domov. Aplikácia dáva zákazníkom možnosť využívať Tango technológiu pri meraní priestorov a vizualizácii toho, ako budú v danej miestnosti vyzerať spotrebiče a dekorácie, kuchynské dosky alebo obkladačky a či sa do miestnosti budú hodiť. S aplikáciou Lowe’s Vision budú zákazníci môcť ovládať novú generáciu nástrojov rozšírenej reality len jednoduchým ťuknutím prsta.

PHAB2 Pro je tiež priekopníkom nahrávacej technológie Dolby Audio 5.1 Capture, ktorá umožňuje zachytiť prenikavý, jasný a sýty zvuk, aký ste v skutočnosti nahrávali. Lenovo tiež predstavilo dva ďalšie smartfóny radu PHAB2 - PHAB2 Plus so skvelými schopnosťami fotenia a cenovo dostupný PHAB2.

Viac dodatočných informácií o produktoch nových radov PHAB2 a Moto Z nájdete na http://news.lenovo.com/TechWorld2016.

Koncepčné zariadenia: Inovácie presahujúce rok 2016
Spoločnosť Lenovo tiež predviedla niekoľko koncepčných inovácií, ktoré odrážajú kreativitu, experimentovanie a vynaliezavosť svojich inžinierov, dizajnérov a vývojárov na celom svete. Tieto koncepty majú schopnosť meniť vzhľad technológií zajtrajška.
Koncepty Lenovo CPlus a Folio zdôrazňujú, ako flexibilné obrazovky a komponenty môžu ponúknuť viacero možností využitia tak, ako nikdy predtým. Lenovo taktiež vylepšilo svoju technológiu prepojenia Smart Shoes, ktorá je teraz založená na module Intel® CurieTM a prináša bezdrôtové nabíjanie. S topánkami Smart Shoes môžu užívatelia sledovať svoje fitnes dáta, hrať hry ovládané pohybom a prijímať správy a informácie na základe údajov o svojich aktivitách, ktoré prichádzajú do ich smartfónov.

Niekoľko Lenovo startupových investičných spoločností ukázalo svoje koncepčné inovácie v oblastiach AR, virtuálnej reality (VR) a biometrie. Ukážky zahŕňali:

  • Continuse Biometrics - diaľková identifikácia a sledovanie biologických funkcií ako napr. srdcová frekvencia cez jeden jediný senzor
  • Screenovate - okuliare VR, ktoré fungujú ako centrum produktivity pre externé zariadenia pri vzdelávaní
  • Worldviz - VizMove Projection VR a VizMove Walking VR platforma na kľúč pre periférne zariadenia VR
  • Leap Motion - technológia sledovania ruky, ktorá užívateľom umožňuje prirodzenú interakciu s virtuálnym obsahom
  • Skyroam - osobný globálny WiFi hotspot
  • EyeSmart Technology - riešenia na zabezpečenie softvéru a hardvéru pomocou snímania dúhovky
  • TeLink - prvý all-in-one systém vytvorený na čipe pre Internet Vecí (Internet of Things)

 

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá