5.1.2015 0 Comments

Lenovo na Slovensku ukončilo integráciu IBM serverovej divízie x86

Integráciou sa rozširujú možnosti spoločnosti Lenovo v oblasti podnikového hardvéru a služieb, čo posilní pozíciu firmy ako diverzifikovaného lídra v oblasti technológií a zrýchli tak rast a rozvoj divízie podnikových riešení.

Spoločnosti Lenovoa IBM včera oznámili, že úspešne uzatvorili transakciu na Slovensku a ukončili presun zamestnancov a obchodných operácií z IBM x86 do Lenovo a to s platnosťou od 1. januára.

Spoločnosť Lenovo ukončila počiatočnú fázu ukončenia akvizície serverovej divízie IBM x86 na celosvetovej úrovni dňa 1. októbra. Vzhľadom na veľký počet krajín a procesov, ktoré zahŕňa EMEA región, spoločnosť informovala, že prechod zamestnancov a obchodných operácií v tomto regióne prebehne v priebehu najbližších mesiacov, aby sa zabezpečila ich plynulá integrácia.

Začlenením divízie x86 Lenovo získava biznis svetovej triedy, ktorý rozširuje schopnosti spoločnosti v oblasti podnikového hardvéru a služieb a stavia Lenovo do pozície top hráča na trhu serverov. Spojením globálneho dosahu, efektívnosti a prevádzkových skúseností spoločnosti Lenovo s legendárnou kvalitou, inováciami a službami spoločnosti IBM Lenovo získava konkurenčné výhody, ktoré budú stimulovať rast a zo spoločnosti vybudujú lídra v oblasti podnikových riešení.

"Sme radi, že môžeme formálne privítať tím IBM x86, ktorý sa teraz stáva súčasťou Lenovo Slovakia. Našou prioritou je pre zákazníkov a partnerov zabezpečiť hladký prechod a zároveň však zrýchliť rast nášho serverového biznisu. Pre trh podnikových riešení máme veľké plány a naším cieľom je zopakovať úspech, ktorý sme zaznamenali v oblasti PC ", uviedol Vladimír Varzaly, Country Sales Manager Lenovo Slovakia.

"V uplynulých mesiacoch sme úzko spolupracovali, aby sme zabezpečili rýchle spustenie fungovania x86 po uzatvorení transakcie na Slovensku, takže teraz keď sme jeden tím, sme pripravení odhodlane bojovať o zákazníkov vo všetkých sektoroch", povedal Vladimír Varzaly, Country Sales Manager Lenovo Slovakia.

Spoločnosť Lenovo kupuje IBM serverovú divíziu x86 ako celok a je odhodlaná postupovať podľa produktového plánu IBM x86, vrátane integrovaných systémov Flex a PureFlex založených na x86 a bude pokračovať v inováciách týchto produktov. Ako už bolo oznámené, IBM bude naďalej dlhšiu dobu zabezpečovať poskytovanie údržby v mene spoločnosti Lenovo, takže zákazníci by nemali postrehnúť žiadne zmeny v poskytovaní servisnej podpory.

Lenovo a IBM taktiež vytvorili strategické partnerstvo, kde bude Lenovo v pozícii OEM (výrobca originálnych zariadení) pre IBM a bude ďalej predávať popredné IBM produkty z portfólia softvéru a úložných systémov. Toto strategické partnerstvo znamená, že Lenovo teraz bude môcť tieto produkty ponúkať ako súčasť komplexnejších podnikových IT riešení, a bude mať možnosť podporovať širšiu škálu potrieb zákazníkov v dátových centrách.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá