5.1.2015 0 Comments

Lenovo na Slovensku ukončilo integráciu IBM serverovej divízie x86

Integráciou sa rozširujú možnosti spoločnosti Lenovo v oblasti podnikového hardvéru a služieb, čo posilní pozíciu firmy ako diverzifikovaného lídra v oblasti technológií a zrýchli tak rast a rozvoj divízie podnikových riešení.

Spoločnosti Lenovoa IBM včera oznámili, že úspešne uzatvorili transakciu na Slovensku a ukončili presun zamestnancov a obchodných operácií z IBM x86 do Lenovo a to s platnosťou od 1. januára.

Spoločnosť Lenovo ukončila počiatočnú fázu ukončenia akvizície serverovej divízie IBM x86 na celosvetovej úrovni dňa 1. októbra. Vzhľadom na veľký počet krajín a procesov, ktoré zahŕňa EMEA región, spoločnosť informovala, že prechod zamestnancov a obchodných operácií v tomto regióne prebehne v priebehu najbližších mesiacov, aby sa zabezpečila ich plynulá integrácia.

Začlenením divízie x86 Lenovo získava biznis svetovej triedy, ktorý rozširuje schopnosti spoločnosti v oblasti podnikového hardvéru a služieb a stavia Lenovo do pozície top hráča na trhu serverov. Spojením globálneho dosahu, efektívnosti a prevádzkových skúseností spoločnosti Lenovo s legendárnou kvalitou, inováciami a službami spoločnosti IBM Lenovo získava konkurenčné výhody, ktoré budú stimulovať rast a zo spoločnosti vybudujú lídra v oblasti podnikových riešení.

"Sme radi, že môžeme formálne privítať tím IBM x86, ktorý sa teraz stáva súčasťou Lenovo Slovakia. Našou prioritou je pre zákazníkov a partnerov zabezpečiť hladký prechod a zároveň však zrýchliť rast nášho serverového biznisu. Pre trh podnikových riešení máme veľké plány a naším cieľom je zopakovať úspech, ktorý sme zaznamenali v oblasti PC ", uviedol Vladimír Varzaly, Country Sales Manager Lenovo Slovakia.

"V uplynulých mesiacoch sme úzko spolupracovali, aby sme zabezpečili rýchle spustenie fungovania x86 po uzatvorení transakcie na Slovensku, takže teraz keď sme jeden tím, sme pripravení odhodlane bojovať o zákazníkov vo všetkých sektoroch", povedal Vladimír Varzaly, Country Sales Manager Lenovo Slovakia.

Spoločnosť Lenovo kupuje IBM serverovú divíziu x86 ako celok a je odhodlaná postupovať podľa produktového plánu IBM x86, vrátane integrovaných systémov Flex a PureFlex založených na x86 a bude pokračovať v inováciách týchto produktov. Ako už bolo oznámené, IBM bude naďalej dlhšiu dobu zabezpečovať poskytovanie údržby v mene spoločnosti Lenovo, takže zákazníci by nemali postrehnúť žiadne zmeny v poskytovaní servisnej podpory.

Lenovo a IBM taktiež vytvorili strategické partnerstvo, kde bude Lenovo v pozícii OEM (výrobca originálnych zariadení) pre IBM a bude ďalej predávať popredné IBM produkty z portfólia softvéru a úložných systémov. Toto strategické partnerstvo znamená, že Lenovo teraz bude môcť tieto produkty ponúkať ako súčasť komplexnejších podnikových IT riešení, a bude mať možnosť podporovať širšiu škálu potrieb zákazníkov v dátových centrách.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá