Image
23.6.2016 0 Comments

Lenovo na ISC 2016 predstavuje spoločne vytvorené inovácie

Spoločnosť Lenovo dňa 19. júna 2016 ukázala nový technologický rámec na integráciu svojho pokrokového portfólia serverov a úložísk s technológiami popredných partnerov z odvetvia, vďaka ktorým vytvárajú vysokovýkonné počítačové riešenia (HPC). Spoločnosť tiež predviedla schopnosť vytvárať chladiacu kapacitu recykláciou zachytenej horúcej vody, čo predstavuje významný prelom v oblasti technológií ochladzovania vody. Tento pokrok spoločnosť dosiahla vďaka spolupráci so svojím zákazníkom - superpočítačovým centrom Leibniz Supercomputer Centre Bavorskej Akadémie Vied a Humanitných odborov (LRZ).

Rámec HPC riešení
Tento komplexný rámec s názvom Lenovo Scalable Infrastructure Services poskytuje jasný, replikovateľný detailný plán pre vývoj, konfiguráciu, postavenie, dodanie a podporu riešenia. Riešenie bolo predstavené na konferencii 2016 International Supercomputing Conference (ISC). Pri tvorbe tohto rámcového riešenia spoločnosť Lenovo spolupracuje s Intel®, pričom využívajú škálovateľný systémový rámec - Intel® Scalable System Framework (SFF) s cieľom prinášať plne integrované HPC riešenia s jednotnou podporou.
Lenovo predviedlo prvé nasadenie tohto rámcového riešenia - Superpočítač “MARCONI” pre spoločnosť Cineca, inter-univerzitné výpočtové konzorcium so sídlom v talianskom Casalecchio di Reno (Bologna). Tento superpočítač, spoločne navrhnutý spoločnosťami Cineca a Lenovo, je postavený na Lenovo platforme NeXtScale, využívajúcej najnovšie procesory Intel® Xeon® a k dnešnému dňu je jedným z najväčších nasadení architektúry Intel® Omni-Path Architecture. Vedeckej komunite poskytuje prístup k technologicky vyspelému a energeticky úspornému HPC riešeniu.

Lenovo dosiahlo nepretržitý výkon High-Performance Linpack (HPL) na úrovni 1.72 PFlop/s na superpočítači MARCONI, čo podčiarkuje schopnosť spoločnosti dodávať a rýchlo nasadzovať najnovšie, špičkové HPC technológie. Rýchlosť nasadenia je možné zvyšovať, nakoľko riešenie je plne poskladané, otestované a pripravené na spustenie.
Služby škálovateľnej infraštruktúry - Lenovo Scalable Infrastructure Services - využívajú výkonné serverové portfólio spoločnosti, ktoré bolo v tomto roku už zdokonalené s využitím procesorov novej generácie Intel® Xeon® v4 a tiež zavedením hustého, 2U, 4-uzlového systému  - ThinkServer sd350.  Lenovo navyše vylepšilo aj svoje špičkové riešenie priameho chladenia vodou - NeXtScale System M5, ktorý procesory Intel® Xeon® v4 integruje so zdokonaleným uzavretým obvodom na mieru, ktorý umožňuje ešte vyšší výkon, efektivitu a flexibilitu. Lenovo ukáže, ako je nové riešenie NeXtScale M5 s priamym chladením vody schopné odviesť až 90% tepla do vody vo svojom stánku počas ISC konferencie.

Inovujeme so zákazníkmi
Lenovo a Leibniz Supercomputing Centre na ISC 2016 predviedli svoj najnovší prelom v chladení - Lenovo NeXtScale M5 vychádzajúci z clastra CooLMUC-2 s 50°C vodou v produkčnom prostredí.  LRZ tento systém využíva aby "zelené IT" posunuli o krok ďalej, pričom využívajú horúcu vodu z chladiacej technológie na poháňanie tzv. "absorpčných chladičov". Tieto chladiče využívajú energiu z horúcej vody na produkciu studenej vody, ktorá sa následne používa na chladenie piatich petabytov HPC úložiska.
Výsledkom je úspora recyklovanej energie  - Energy Reuse Effectiveness (ERE) na úrovni 0.3 – čo znamená, že 70% zachyteného tepla sa plnohodnotne zrecykluje a premení na studenú vodu. Navyše, horúca voda tiež znižuje spotrebu energie serverov a zlepšuje efektivitu využitia energie. Výsledkom je, že LRZ CooLMUC-2 systém spotrebúva menej ako polovicu celkovej energie, akú spotrebujú porovnateľné systémy chladené vzduchom.

Tento pokrok je najnovším míľnikom na ceste spoločnosti Lenovo, ktorá sa neustále usiluje o spoluprácu so zákazníkmi pri navrhovaní užitočných inovácií. LRZ je partnerom, ktorý spolupracuje s centrom inovácií Lenovo HPC Innovation Center v Stuttgarte, ktoré je súčasťou globálnej siete HPC R&D, ktoré má v súčasnosti pracoviská v Pekingu a v Research Triangle Park, v Severnej Karolíne.

Návštevníci veľtrhu ISC 2016 sa môžu dozvedieť viac, keď navštívia Lenovo v stánku #1020.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá