11.3.2016 0 Comments

Lenovo a Juniper Networks ohlasujú vznik globálneho partnerstva

Spoločnosti Lenovo a Juniper Networks, líder odvetvia sieťovej inovácie, dnes oznámili začiatok globálneho strategického partnerstva, využívajúceho synergie v rámci svojich portfólií produktov a technológií na vybudovanie konvergovaných, hyperkonvergovaných a hyperškálovateľných riešení infraštruktúry dátových centier pre podniky a webových zákazníkov. Toto spojenie odráža spoločné odhodlanie prinášať zjednodušené, flexibilné a vysoko výkonné riešenia, ktoré zákazníkom poskytnú kratšiu dobu potrebnú na aplikáciu a zároveň zníženie prevádzkových nákladov.

S rozsiahlym portfóliom serverov a prepínačov na báze x86 stojí spoločnosť Lenovo na čele posunu smerom k ponuke konvergovaných a softvérových produktov. Juniper je lídrom v oblasti sieťových inovácií vďaka svojmu komplexnému portfóliu routerov, prepínačov, softvéru na správu siete, produktov zabezpečenia siete a softvérovo definovanej sieťovej technológie. Očakáva sa, že toto partnerstvo  zákazníkom umožní využívať silné stránky spoločnosti Juniper v oblasti sieťových riešení ako aj uznávané vedúce postavenie Lenovo v oblasti spoľahlivosti1 x86 serverov a sieťového prístupu, aby pre svoje dátové centrá mohli získať spravovateľnú, škálovateľnú a jednoduchú infraštruktúru.

Tu sú kľúčové plánované princípy tohto partnerstva:

  • Zákazníci si budú môcť kúpiť široké portfólio sieťových produktov Juniper priamo od spoločnosti Lenovo, čo prinesie ľahšiu akvizíciu  a tiež konsolidovanú podporu.
  • S prechodom na disagregáciu hardvéru a softvéru v dátovom centre tieto dve spoločnosti plánujú priniesť na trh otvorené, flexibilné riešenia, s využitím modelu ONIE (Open Network Install Environment).
  • S ohľadom na potreby zákazníkov, ktorí vyžadujú rýchle dodanie a jednoduchú správu, obe spoločnosti plánujú spolupracovať na ponuke zjednodušenej správy a organizácie v dátovom centre, využívajúc softvér na správu xClarity od Lenovo ako aj softvér Network Director a Contrail SDN od Juniper.
  • Okrem toho, obe spoločnosti plánujú spolupracovať pri uvádzaní na trh na celosvetovej báze, zameriavajúc sa na podnikových zákazníkov, poskytovateľov služieb, obchodných partnerov ako aj systémových integrátorov.
  • Lenovo a Juniper majú v úmysle vypracovať spoločné plány uvádzania produktov na trh ako aj na mieru šitý model ďalšieho predaja s cieľom uspokojiť jedinečné požiadavky lokalizácie v Číne.

“Misiou spoločnosti Lenovo je stať sa lídrom na trhu riešení pre dátové centrá. Naďalej budeme investovať do vývoja a poskytovania pokrokových IT riešení, ktoré budú formovať dátové centrá novej generácie. Naše partnerstvo s Juniper Networks spoločnosti Lenovo prináša prístup k špičkovému portfóliu produktov, vrátane riešení Software Defined Networking (SDN) – ktoré sú zásadné pre produkty špičkových dátových centier ” - Gerry Smith, výkonný viceprezident a COO spoločnosti Lenovo, PC and Enterprise Business Group

“Partnerstvo s Lenovo rozvíja stratégiu spoločnosti Juniper, zameranú na poskytnutie komplexného riešenia pre širokú škálu dátových centier, od podnikov strednej veľkosti cez zákazníkov cloudu až po hyperškálovateľných zákazníkov. Zo spolupráce s Lenovo sme nadšení, nakoľko budeme môcť naplno využiť naše portfólio IP networkingu, založené na báze JunosOS a Contrail, čo nám umožní prinášať zákazníkom v Číne aj na celom svete novú generáciu konvergovaných, hyperkonvergovaných a hyperškálovateľných riešení.”

- Rami Rahim, CEO spoločnosti Juniper Networks.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá