11.3.2016 0 Comments

Lenovo a Juniper Networks ohlasujú vznik globálneho partnerstva

Spoločnosti Lenovo a Juniper Networks, líder odvetvia sieťovej inovácie, dnes oznámili začiatok globálneho strategického partnerstva, využívajúceho synergie v rámci svojich portfólií produktov a technológií na vybudovanie konvergovaných, hyperkonvergovaných a hyperškálovateľných riešení infraštruktúry dátových centier pre podniky a webových zákazníkov. Toto spojenie odráža spoločné odhodlanie prinášať zjednodušené, flexibilné a vysoko výkonné riešenia, ktoré zákazníkom poskytnú kratšiu dobu potrebnú na aplikáciu a zároveň zníženie prevádzkových nákladov.

S rozsiahlym portfóliom serverov a prepínačov na báze x86 stojí spoločnosť Lenovo na čele posunu smerom k ponuke konvergovaných a softvérových produktov. Juniper je lídrom v oblasti sieťových inovácií vďaka svojmu komplexnému portfóliu routerov, prepínačov, softvéru na správu siete, produktov zabezpečenia siete a softvérovo definovanej sieťovej technológie. Očakáva sa, že toto partnerstvo  zákazníkom umožní využívať silné stránky spoločnosti Juniper v oblasti sieťových riešení ako aj uznávané vedúce postavenie Lenovo v oblasti spoľahlivosti1 x86 serverov a sieťového prístupu, aby pre svoje dátové centrá mohli získať spravovateľnú, škálovateľnú a jednoduchú infraštruktúru.

Tu sú kľúčové plánované princípy tohto partnerstva:

  • Zákazníci si budú môcť kúpiť široké portfólio sieťových produktov Juniper priamo od spoločnosti Lenovo, čo prinesie ľahšiu akvizíciu  a tiež konsolidovanú podporu.
  • S prechodom na disagregáciu hardvéru a softvéru v dátovom centre tieto dve spoločnosti plánujú priniesť na trh otvorené, flexibilné riešenia, s využitím modelu ONIE (Open Network Install Environment).
  • S ohľadom na potreby zákazníkov, ktorí vyžadujú rýchle dodanie a jednoduchú správu, obe spoločnosti plánujú spolupracovať na ponuke zjednodušenej správy a organizácie v dátovom centre, využívajúc softvér na správu xClarity od Lenovo ako aj softvér Network Director a Contrail SDN od Juniper.
  • Okrem toho, obe spoločnosti plánujú spolupracovať pri uvádzaní na trh na celosvetovej báze, zameriavajúc sa na podnikových zákazníkov, poskytovateľov služieb, obchodných partnerov ako aj systémových integrátorov.
  • Lenovo a Juniper majú v úmysle vypracovať spoločné plány uvádzania produktov na trh ako aj na mieru šitý model ďalšieho predaja s cieľom uspokojiť jedinečné požiadavky lokalizácie v Číne.

“Misiou spoločnosti Lenovo je stať sa lídrom na trhu riešení pre dátové centrá. Naďalej budeme investovať do vývoja a poskytovania pokrokových IT riešení, ktoré budú formovať dátové centrá novej generácie. Naše partnerstvo s Juniper Networks spoločnosti Lenovo prináša prístup k špičkovému portfóliu produktov, vrátane riešení Software Defined Networking (SDN) – ktoré sú zásadné pre produkty špičkových dátových centier ” - Gerry Smith, výkonný viceprezident a COO spoločnosti Lenovo, PC and Enterprise Business Group

“Partnerstvo s Lenovo rozvíja stratégiu spoločnosti Juniper, zameranú na poskytnutie komplexného riešenia pre širokú škálu dátových centier, od podnikov strednej veľkosti cez zákazníkov cloudu až po hyperškálovateľných zákazníkov. Zo spolupráce s Lenovo sme nadšení, nakoľko budeme môcť naplno využiť naše portfólio IP networkingu, založené na báze JunosOS a Contrail, čo nám umožní prinášať zákazníkom v Číne aj na celom svete novú generáciu konvergovaných, hyperkonvergovaných a hyperškálovateľných riešení.”

- Rami Rahim, CEO spoločnosti Juniper Networks.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá