3.8.2012 0 Comments

Lenovo a EMC uzavreli strategické partnerstvo

Spoločnosť Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNGVY) a EMC Corporation (NYSE: EMC) dnes oznámili uzavretie partnerstva, ktoré posilňuje pozíciu Lenova v oblasti štandardných serverov a sieťových úložných riešení a výrazne rozširuje pôsobnosť EMC v Číne a v ďalších kľúčových rýchlo rastúcich trhoch. Nové partnerstvo by malo podnietiť inovácie a ďalší výskum a vývoj v oblasti serverov a úložísk tým, že maximalizuje potenciál svojich talentov pre vývoj produktov a zdroje v oboch spoločnostiach a zároveň zvýši rozsah a efektivitu dodávateľských reťazcov každého z partnerov.

Partnerstvo je silným strategickým putom využívajúcim silné stránky oboch vedúcich spoločností v troch hlavných oblastiach:

• Lenovo a EMC vytvorili rozvojový program serverových technológií, ktoré urýchlia a rozšíria možnosti spoločnosti Lenovo v segmente x86 štandardných serverov. Tieto servery budú uvedené na trh spoločnosťou Lenovo a inštalované postupne do vybraných systémov pre ukladanie dát EMC.

• Spoločnosti vytvorili OEM a veľkoobchodný vzťah, v ktorom bude Lenovo poskytovať EMC špičkové sieťové riešenia pre ukladanie dát svojim zákazníkom najprv v Číne s následným rozširovaním na ostatné svetové trhy, a zároveň bude pokračovať v rozvoji svojho podnikania v oblasti serverov.

• EMC a Lenovo plánujú priniesť určité aktíva a zdroje z podniku spoločnosti EMC Iomega do nového spoločného podniku, ktorý bude poskytovať Network Attached Storage (NAS) systémy pre malé a stredné firmy (SMB) a do distribuovaných podnikových prostredí.

„Dnešné oznámenie je ďalším krokom na našej ceste stať sa lídrom v novej PC-plus ére," hovorí Yang Yuanquing, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti Lenovo. „Toto partnerstvo nám pomôže plne realizovať našu PC-plus stratégiu vďaka tomu, že získame silné back-end schopnosti a obchodné zázemie v oblasti serverov a úložísk navyše, k našej už tak silnej pozícii v zariadeniach. EMC je ideálnym partnerom, ktorý nám pomôže plne realizovať PC-plus možnosti v dlhodobom horizonte."

Joe Tucci, predseda predstavenstva a CEO spoločnosti EMC, hovorí: „Vzťah s Lenovom predstavuje skvelú príležitosť pre EMC významne zvýšiť našu pôsobnosť v Číne, dynamicky rastúcom a veľmi dôležitom svetovom trhu, a rozšíriť ju postupne i do iných častí sveta. Lenovo jasne preukázalo svoju schopnosť uplatniť svoje zdroje a odborné znalosti nielen pri vstupe na trh, ale tiež stať sa jeho lídrom. Sme nadšení z partnerstva s Lenovom, vďaka ktorému ponúkneme náš spoločný potenciál špičkových úložných a serverových riešení širšiemu spektru zákazníkov."

V joint venture sa bude Lenovo podieľať hotovosťou, zatiaľ čo EMC prispeje niektorými aktívami a zdrojmi zo spoločnosti Iomega. Lenovo bude mať väčšinový podiel v novom spoločnom podniku. V priebehu a po prechode z nezávislých operácií na spoločný podnik bude zákazníkom poskytovaná kontinuita služieb, dodanie produktov a záručné plnenie. Joint venture podlieha obvyklým postupom, vrátane schválenia regulačnými úradmi, a mal by byť dokončený do konca roku 2012.

Partnerstvo tu popísané pravdepodobne nebude mať reálny vplyv na zisk v aktuálnom fiškálnom roku ani u jednej spoločnosti.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá