Image
23.10.2015 0 Comments

Lenovo VIBE S1, smartfón s duálnym selfie fotoaparátom

Lenovo včera uviedlo na slovenskom trhu novinku VIBE S1, smartfón, ktorý posúva selfie zábery o úroveň vyššie, a to vďaka dvom predným fotoaparátom. Zaujme taktiež príťažlivým dizajnom zadnej strany s ochranným sklom.

Hlavnou zbraňou VIBE S1 je jeho duálny selfie fotoaparát. Na prednej strane nájdete hneď 2 fotoaparáty. Tie najostrejšie fotografie zaručí 8MP hlavný fotoaparát, sekundárny 2MP fotoaparát slúži na zozbieranie informácií zorného poľa, čím napodobňuje ľudské binokulárne videnie. Tieto dva fotoaparáty pracujú v súhre a prinášajú množstvo nových možností, s ktorými sú selfie zábery ešte kreatívnejšie.


Po odfotení selfie záberu S1 ponúkne bohaté možnosti úpravy záberu. S funkciou 'Cut Out' je možné vystrihnúť ľudí z daného záberu a umiestniť do iného. K dispozícii je široká škála predinštalovaných pozadí, no vystrihnutú osobu je možné osadiť aj na fotku urobenú zadným fotoaparátom smartfónu VIBE S1. Ďalšou kreatívnou funkciou je 'Blur', ktorý umožňuje zmeniť zaostrenie na akékoľvek miesto v selfie zábere (až do 3 fokálnych bodov) alebo pridanie efektu cez funkciu 'Bokeh', ktorou viete odstrániť nežiaduci prvok.

BSI senzor predného fotoaparátu VIBE S1 vylepšuje ostrosť a kvalitu selfie záberov urobených po zotmení. Vychytávkou je zásuvný VIBE Xtension selfie blesk, ktorý umožňí urobiť až 100 selfie záberov na jedno nabitie telefónu.

VIBE S1_White_Product tour_05.jpg

Zadný 13MP fotoaparát disponuje automatickým zaostrovaním s fázovou detekciou pre rýchlejšie zaostrovanie. Optimalizáciu tónov farieb v súlade s okolitým osvetlením zaručí dvojfarebný blesk.

Intelligent Flash_01.jpg

Zadný panel je vyrobený z najnovšieho ochranného skla Gorilla Glass. VIBE S1 má tenký 7.8mm profil a hmotnosť len 132 g. Vďaka 64-bitovému osemjadrovému procesoru MediaTek a 3GB RAM pamäti ponúkne VIBE S1 výkon vtedy, keď ho potrebujete. Kombinácia 32 GB internej pamäte a možnosti rozšírenia externej pamäte cez microSD až o 128GB sa do VIBE S1 zmestí približne 40 000 fotografií, ktoré si môžete prezerať na 5.0" Full HD displeji. Smartfón funguje pod operačným systémom Android 5.0 (Lollipop).

Lenovo VIBE S1 je dostupný v dvoch farebných prevedeniach: perleťová biela a polnočná modrá. Cena tohto modelu je 369 EUR s DPH.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá