Image
8.6.2015 0 Comments

Lenovo Magic View: Inteligentné hodinky s dvoma displejmi

magic_view.jpg Spoločnosť Lenovo predstavila počas konferencie Tech World koncept prvých inteligentných hodiniek pozostávajúcich z dvoch displejov. Pomenovanie dostali Magic View a svoj obsah zobrazujú tak, aby ho okrem používateľa nikto iný nevidel.

Hodinky Magic View, ponášajúce sa na Moto 360 od Motoroly, disponujú dvoma displejmi. Hlavný displej je okrúhly a zobrazuje sa na ňom operačný systém Android Wear. Druhý displej je umiestnený na remienku hodiniek a aktívnym sa stáva až v momente, keď si hodinky priloží používateľ k oku. Je pochopiteľné, že pre niekoho sa môže zdať takýto spôsob používania trochu bizarný.

magic_view1.jpg

Sekundárny displej využíva na 20-násobne väčšie zobrazovanie obrazu odraz svetla v optickej sústave. Obsah z hlavného displeja možno presúvať na druhý displej. Ten nájde uplatnenie napríklad pri zobrazovaní navigačných pokynov na mape či sledovaní fotografií alebo videí.

magic_view2.jpg

Napriek nepraktickému spôsobu používania druhého displeja vyzdvihuje Lenovo jeho bezpečnostnú funkciu. Keďže na displej musí hľadieť naozaj zblízka, podobne ako cez hľadáčik na fotoaparáte, zobrazovaný obsah ostáva viditeľný len pre oko používateľa.

To, či sa z prototypu Magic View stane reálne dostupný produkt, je otázne. Zatiaľ si však môžete pozrieť video, ako tieto nekonvenčné hodinky fungujú.


Zdroj: engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá