Image
8.6.2015 0 Comments

Lenovo Magic View: Inteligentné hodinky s dvoma displejmi

magic_view.jpg Spoločnosť Lenovo predstavila počas konferencie Tech World koncept prvých inteligentných hodiniek pozostávajúcich z dvoch displejov. Pomenovanie dostali Magic View a svoj obsah zobrazujú tak, aby ho okrem používateľa nikto iný nevidel.

Hodinky Magic View, ponášajúce sa na Moto 360 od Motoroly, disponujú dvoma displejmi. Hlavný displej je okrúhly a zobrazuje sa na ňom operačný systém Android Wear. Druhý displej je umiestnený na remienku hodiniek a aktívnym sa stáva až v momente, keď si hodinky priloží používateľ k oku. Je pochopiteľné, že pre niekoho sa môže zdať takýto spôsob používania trochu bizarný.

magic_view1.jpg

Sekundárny displej využíva na 20-násobne väčšie zobrazovanie obrazu odraz svetla v optickej sústave. Obsah z hlavného displeja možno presúvať na druhý displej. Ten nájde uplatnenie napríklad pri zobrazovaní navigačných pokynov na mape či sledovaní fotografií alebo videí.

magic_view2.jpg

Napriek nepraktickému spôsobu používania druhého displeja vyzdvihuje Lenovo jeho bezpečnostnú funkciu. Keďže na displej musí hľadieť naozaj zblízka, podobne ako cez hľadáčik na fotoaparáte, zobrazovaný obsah ostáva viditeľný len pre oko používateľa.

To, či sa z prototypu Magic View stane reálne dostupný produkt, je otázne. Zatiaľ si však môžete pozrieť video, ako tieto nekonvenčné hodinky fungujú.


Zdroj: engadget.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá