Image
8.6.2015 0 Comments

Lenovo Magic View: Inteligentné hodinky s dvoma displejmi

magic_view.jpg Spoločnosť Lenovo predstavila počas konferencie Tech World koncept prvých inteligentných hodiniek pozostávajúcich z dvoch displejov. Pomenovanie dostali Magic View a svoj obsah zobrazujú tak, aby ho okrem používateľa nikto iný nevidel.

Hodinky Magic View, ponášajúce sa na Moto 360 od Motoroly, disponujú dvoma displejmi. Hlavný displej je okrúhly a zobrazuje sa na ňom operačný systém Android Wear. Druhý displej je umiestnený na remienku hodiniek a aktívnym sa stáva až v momente, keď si hodinky priloží používateľ k oku. Je pochopiteľné, že pre niekoho sa môže zdať takýto spôsob používania trochu bizarný.

magic_view1.jpg

Sekundárny displej využíva na 20-násobne väčšie zobrazovanie obrazu odraz svetla v optickej sústave. Obsah z hlavného displeja možno presúvať na druhý displej. Ten nájde uplatnenie napríklad pri zobrazovaní navigačných pokynov na mape či sledovaní fotografií alebo videí.

magic_view2.jpg

Napriek nepraktickému spôsobu používania druhého displeja vyzdvihuje Lenovo jeho bezpečnostnú funkciu. Keďže na displej musí hľadieť naozaj zblízka, podobne ako cez hľadáčik na fotoaparáte, zobrazovaný obsah ostáva viditeľný len pre oko používateľa.

To, či sa z prototypu Magic View stane reálne dostupný produkt, je otázne. Zatiaľ si však môžete pozrieť video, ako tieto nekonvenčné hodinky fungujú.


Zdroj: engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá