Image
18.2.2015 0 Comments

Lacný minipočítač s Windows a procesorom Intel môžete použiť aj ako energetickú banku

ainol.jpg V Číne sa začiatkom tohto mesiaca začal predávať malý stolový počítač Ainol Mini PC s procesorom Intel Atom Z3735D Bay Trail, 2 GB RAM, 32 GB úložiskom, vstavanou batériou a operačným systémom Windows 8.1 s Bingom.

Geekbuying teraz prijíma predobjednávky aj od zahraničných zákazníkov, pre ktorých sa Ainol Mini PC začne dodávať v polovici marca za cenu zhruba 128 dolárov.

Miniatúrny počítač má rozmery 115 × 146 × 14 mm a hliníkové telo, jeho hmotnosť je 335 gramov. Je vybavený technológiami Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, má slot na kartu microSD, port mini HDMI, dva porty USB 2.0 a jeden port USB 3.0 a konektor na slúchadlá. Využíva pasívne chladenie, a tak nemá nijaké ventilátory.

Podobne ako mnoho ďalších nízkonákladových minipočítačov s Windows na trhu má v podstate parametre lacného tabletu s Windows (okrem displeja) a niekoľko portov navyše. No ako jeden z mála takýchto modelov disponuje integrovanou batériou, a tak Ainol Mini PC nielenže funguje na batériu, ale možno k jednému z jeho portov USB pripojiť aj smartfón alebo iné malé zariadenie a použiť ho ako cestovnú nabíjačku na jeho dobitie.

ainol_mini_pc5.jpg

Batéria má kapacitu 7000 mAh a umožní 10-hodinový beh počítača alebo 40 hodín v pohotovostnom režime. Vybíjanie batérie bude zrejme rýchlejšie, ak k počítaču pripojíte ďalšie periférie alebo budete spúšťať niektoré aplikácie náročné na CPU. Zaujímavý je však pohotovostný režim, ktorý umožňuje použiť tento počítač ako notebook. Môžete k nemu pripojiť klávesnicu, myš a displej a využiť ho ako domáci počítač, potom ho uviesť do režimu spánku a preniesť ho napríklad do kancelárie, kde môže fungovať ako pracovný počítač bez potreby reštartu.

Zdroj: liliputing.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá