Image
18.2.2015 0 Comments

Lacný minipočítač s Windows a procesorom Intel môžete použiť aj ako energetickú banku

ainol.jpg V Číne sa začiatkom tohto mesiaca začal predávať malý stolový počítač Ainol Mini PC s procesorom Intel Atom Z3735D Bay Trail, 2 GB RAM, 32 GB úložiskom, vstavanou batériou a operačným systémom Windows 8.1 s Bingom.

Geekbuying teraz prijíma predobjednávky aj od zahraničných zákazníkov, pre ktorých sa Ainol Mini PC začne dodávať v polovici marca za cenu zhruba 128 dolárov.

Miniatúrny počítač má rozmery 115 × 146 × 14 mm a hliníkové telo, jeho hmotnosť je 335 gramov. Je vybavený technológiami Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, má slot na kartu microSD, port mini HDMI, dva porty USB 2.0 a jeden port USB 3.0 a konektor na slúchadlá. Využíva pasívne chladenie, a tak nemá nijaké ventilátory.

Podobne ako mnoho ďalších nízkonákladových minipočítačov s Windows na trhu má v podstate parametre lacného tabletu s Windows (okrem displeja) a niekoľko portov navyše. No ako jeden z mála takýchto modelov disponuje integrovanou batériou, a tak Ainol Mini PC nielenže funguje na batériu, ale možno k jednému z jeho portov USB pripojiť aj smartfón alebo iné malé zariadenie a použiť ho ako cestovnú nabíjačku na jeho dobitie.

ainol_mini_pc5.jpg

Batéria má kapacitu 7000 mAh a umožní 10-hodinový beh počítača alebo 40 hodín v pohotovostnom režime. Vybíjanie batérie bude zrejme rýchlejšie, ak k počítaču pripojíte ďalšie periférie alebo budete spúšťať niektoré aplikácie náročné na CPU. Zaujímavý je však pohotovostný režim, ktorý umožňuje použiť tento počítač ako notebook. Môžete k nemu pripojiť klávesnicu, myš a displej a využiť ho ako domáci počítač, potom ho uviesť do režimu spánku a preniesť ho napríklad do kancelárie, kde môže fungovať ako pracovný počítač bez potreby reštartu.

Zdroj: liliputing.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá