Image
30.4.2015 0 Comments

LOG-IN SK 2015 priniesol viacero zásadných noviniek

DSC_3921.JPG Už po deviatykrát na Slovensku prebehla zásadná logistická akcia LOG-IN, jediné slovenské fórum zamerané na inovácie v logistike. Deviaty ročník sa konal 23. apríla v Radisson Blu Carlton Hoteli v Bratislave a približne 180 logistikov si mohlo vypočuť množstvo prezentácií o najlepších logistických riešeniach, ktoré sa na Slovensku v poslednej dobe objavili.

Prvou a zásadnou novinkou bol celodenný program, ktorý svojou prednáškou odštartoval Vladimír Vaňo, Head of CEE Research spoločnosti SBERBANK Europe. Ten vo svojej prezentácii priblížil ekonomický vývoj nielen na Slovensku a upozornil na riziko japonského scenára kvôli deflačnému vývoju. Marcel Škoda, Director Supply chain CZ&SK, MILEX NMNV, a Marek Fořt, obchodný riaditeľ, HOPI SK, predstavili v prípadovej štúdii, ako prebehla externalizácia logistiky v mliekarenskej spoločnosti a aké prínosy to prinieslo. O zaujímavom projekte logistiky nebezpečných materiálov naprieč celou Európou pod názvom ChemLog účastníkov konferencie informoval Jaroslav Čermák zo spoločnosti Duslo Šaľa. Prednáška Ivana Hyžáka, obchodného riaditeľa CEIT Technical Innovation ukázala 10 hlavných globálnych trendov v celosvetovej logistike, ich vplyv a transformáciu na podmienky Slovenska.

DSC_4474.JPG

Dva diskusné bloky

Prvý diskusný blok poodhalil, aké sú trendy a novinky v intralogistike. Martin Urban, generálny riaditeľ, Jungheinrich, Marek Drnák, Senior Project Manager, DHL Supply Chain, Alexander Alstock, sales manager, STOW, a Tomáš Dojčan, produktový manažér, EKOBAL, najprv predstavili novinky vo svojich oblastiach podnikania a diskutovali s publikom o výhodách nasadenia najmodernejších riešení v logistickej praxi. Prezentácia Milana Lániho, Product Managera Logistics Slovakia, DB Schenker, a Kataríny Zemánkovej, Account managerky, INDEX NOSLUŠ, priblížila výber zamestnancov pre logistickú spoločnosť prostredníctvom personálno-poradenskej agentúry. Taktiež predstavila dôvody, ktoré firmu viedli k tomuto kroku i následné benefity. Do oblasti IT zaviedla prítomných logistikov prezentácia nazvaná S WMS pred a po. V nej Marcel Hatiar, konateľ, Made4Net Systems, a Zdeněk Dostál, riaditeľ úseku logistiky firmy RAVAK, ukázali fungovanie logistiky vo výrobnej spoločnosti pred zavedením WMS a aké prínosy jej implementácia systému priniesla. Doslova zlatým klincom celodenného programu sa stala panelová diskusia venovaná otázke zavedenia a prínosu IT technológií pre fungovanie logistiky, v ktorej diskutovali David Reichel, riaditeľ divízie eBusiness, CCV Informační systémy, Roman Stoličný, Country Manager, DACHSER Slovakia, a Michal Vodička, CEO, Commander Systems.

DSC_3427.JPG

Networking, prax a zábava

V programe konferencie LOG-IN opäť nechýbal speed-datingový systém stretnutí BUSINESSLOG, ktorý je nástupcom známeho SAVELOG-u a už sa stal obľúbenou súčasťou programu konferencie. BUSINESSLOG slúži k rýchlemu získaniu tipov od dodávateľov logistických služieb na úsporné riešenia pre konkrétne logistické procesy. Vo svojej podstate umožňuje veľmi efektívne získať zaujímavé kontakty a informácie ako strane potenciálnych užívateľov služieb a produktov, tak aj pre ich poskytovateľov.

Na celodenný konferenčný program plynulo naviazal VIP logistický večer. Radisson Blu Carlton Hotel tak hostil ako konferenciu, tak aj už XVII. Logistický Business Mixer, tento raz v španielskom štýle. V ideálno prostredí pre networking sa tento rok zabávalo asi 200 logistikov.

Na druhý deň čakala záujemcov ďalšia novinka tohtoročného fóra LOG-IN - SEELOG. Cieľom tejto programovej časti bolo predstaviť „logistiku v praxi" a sprostredkovať informácie o zaujímavých projektoch priamo od manažérov významných logistických lokalít. Prihlásení účastníci konferencie mali možnosť navštíviť prevádzku spoločnosti Donaldson Filtration Solutions v P3 Parku v Lozorne.

DSC_3341.JPG

9. ročník logistického fóra LOG-IN podporili tieto spoločnosti:

Generálnym partnerom workshopu sa stala spoločnosť Jungheinrich. Partnermi workshopu boli spoločnosti CEIT Technical Innovation, EKOBAL, Made4net, Trans.eu. Špeciálnymi partnermi boli firmy BITO-Skladovacia technika, BALMAT, VGP, UTZ a Aquapalace Hotel Prague.

Generálnym partnerom Logistického Business Mixera sa stala spoločnosť Jungheinrich. Špeciálnym partnerom Logistického Business Mixera sa stala spoločnosť CEIT Technical Innovation.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá