5.2.2014 0 Comments

LLP Dynamics sa stáva súčasťou najväčšieho Microsoft Dynamics partnera v Európe Bratislava

Spoločnosť LLP Dynamics Slovakia, vedúci partner pre Microsft Dynamics AX v Slovenskej republike, sa stal súčasťou významného rakúskeho investičného fondu New Frontier Group s obratom viac ako 250 miliónov eur ročne.

Na európskej úrovni LLP Dynamics sa spája so softvérovým gigantom XAPT (bez zastúpenia na Slovensku), ktorý je rovnako vlastnený tým istým investičným fondom. Spojenie by sa podľa predpokladov malo uzavrieť na začiatku roka 2015, kedy sa dva subjekty stanú jedným a budú používať názov XAPT. Uzavretie dohody riadi Bojidar Krapchev, managing partner LLP Dynamics CEE. Vzhľadom na zapojenie viacerých krajín do transakcie, je obstarávacia cena považovaná za dôvernú.


"Európsky trh už má silného a lojálneho partnera a poradcu pri realizácii obchodných rozhodnutí, plánovania finančných tokov a kontroly prostriedkov. Týmto obrovským obchodným spojením sa slovenská spoločnosť stáva významným faktorom na trhu softvéru v Európe a má ambície doslova dobyť svet," povedal pán Krapchev.

"LLP Dynamics Slovakia s tradíciou vedúcej slovenskej IT spoločnosti očakáva z tejto dohody nové príležitosti na rast v segmente obchodu, výroby, distribúcie a logistiky. Pre súčasných zákazníkov sa touto zmenou nič nezmení. Naše pobočky v Bratislave a Banskej Bystrici, ktoré sa starajú o klientov po celom Slovensku, však už tento rok plánujú viac ako 40%-tný rast," uviedol Miroslav Littmann, obchodný riaditeľ LLP Dynamics Slovakia.

"Microsoft vo všeobecnosti dáva dôraz na vytváranie silnej siete dôveryhodných partnerov, ktorá je nevyhnutná pre spokojnosť zákazníkov. LLP Dynamics je naším dlhodobým, dôveryhodným partnerom pre implementáciu ERP systémov pre stredné a veľké spoločnosti na európskom trhu. Z tejto dohody očakávame prehĺbenie našej spolupráce v nových projektoch," povedal Robert Katona z Microsoft Slovensko, zodpovedný za implementácie Microsoft Dynamics v Slovenskej republike.

LLP Dynamics má aktuálne približne 120 zamestnancov. Spoločnosť je vedúci partner spoločnosti Microsoft pre produkty Microsoft Dynamics AX, ktoré sú vhodné pre stredné a veľké spoločnosti na európskom trhu. LLP Dynamics má skúsenosti v oblasti zavádzania systémov Microsoft už viac ako 10 rokov. Firma sa rýchlo stala jednou z najúspešnejších v Európe vo svojom odbore, dnes sa môže prezentovať už s portfóliom viac ako 400 klientov.

Implementácia tejto veľkej investície a zdieľanie spoločností LLP Dynamics a XAPT zväčšuje ich veľkosť a podiel na trhu v rôznych krajinách. Po zlúčení bude mať spoločnosť celkový obrat vyše 35 miliónov eur, viac ako 350 zamestnancov a kancelárie v strednej Európe, v USA, v Kanade a v Austrálii. Sídlo spoločnosti bude v rakúskej Viedni.

"Zlúčením LLP Dynamics a XAPT má New Frontier Group za cieľ vybudovať silnú softvérovú skupinu, ktorá má obrovské konzultačné zdroje a finančnú silu investovať do vzdelávania vysoko kvalifikovaných špecialistov. Požadovaný efekt pre spoločnosť je stať sa prvou vo veľkosti a kapacite pre riešenia Microsoft Dynamics so zastúpením vo viac ako 10 krajinách na 3 rôznych kontinentoch, ktorá je schopná absorbovať a realizovať aj rozsiahle medzinárodné projekty celosvetového rozsahu," dodal Bojidar Krapchev.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá