Image
4.6.2014 0 Comments

LIX: pero na 3D tlač do vrecka. Štíhlejšie a elegantnejšie ako 3Doodler a dá sa napájať z USB.

lix_3d_printing_pen2.jpg Ak teda nemáte nablízku elektrickú zásuvku, môžete ho pripojiť do notebooku či iného prenosného zdroja napájania.

Možno si ešte spomeniete na 3Doodler, 3D pero, ktoré vyvolalo veľký záujem na portáli Kickstarter pred viac ako rokom. Pomocou špeciálneho vlákna umožňovalo používateľom vytvárať voľnou rukou rôzne 3D objekty. Teraz sa na rovnakom portáli objavila britská zdokonalená verzia tohto konceptu s názvom LIX.

lix.png

Pero je určené profesionálnym používateľom (dizajnérom, umelcom, architektom a pod.) a rovnako ako 3Doodler umožňuje kresliť objekty do vzduchu. LIX sa stretol s obrovským úspechom, cieľová suma 30 000 libier (asi 37 000 eur) bola vyzbieraná v priebehu prvých dvoch hodín kampane. Napokon sa podarilo získať neuveriteľných takmer 732 000 libier (asi 900 600 eur).


Z technickej stránky pero funguje presne tak ako 3Doodler. Ide v podstate o ručný extrudér, do ktorého vložíte špeciálnu náplň obsahujúcu plast ABS alebo bioplast PLA. Plast sa roztaví a z pera vychádza v podobe vlákna, ktoré na vzduchu tuhne. Pero má dve tlačidlá, používateľ nimi ovláda rýchlosť, akou materiál vychádza, pričom pri rôznych rýchlostiach sa tvoria vlákna rôznej hrúbky.

lix_3d_printing_pen.jpg

LIX je v porovnaní s 3Doodlerom štíhlejší a elegantnejší, pripomína prerastenú cigaru. Vyrobený je z ľahkého hliníka a podporuje aj prácu s napájacím káblom USB. Ak teda nemáte nablízku elektrickú zásuvku, môžete ho pripojiť do notebooku či iného prenosného zdroja napájania.

Zatiaľ ide len o prototyp, no vývojársky tím plánuje začať hromadnú výrobu v priebehu nasledujúcich mesiacov. Ak pôjde všetko hladko, prvé modely by sa mali k prispievateľom dostať už v októbri tohto roka. Cenovo výhodné ponuky pre prvých prispievateľov sa už rozchytali, v súčasnosti si možno objedať pero s 5 náplňami za 92 libier (asi 114 eur).

Zdroj: digitaltrends.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá