Image
4.6.2014 0 Comments

LIX: pero na 3D tlač do vrecka. Štíhlejšie a elegantnejšie ako 3Doodler a dá sa napájať z USB.

lix_3d_printing_pen2.jpg Ak teda nemáte nablízku elektrickú zásuvku, môžete ho pripojiť do notebooku či iného prenosného zdroja napájania.

Možno si ešte spomeniete na 3Doodler, 3D pero, ktoré vyvolalo veľký záujem na portáli Kickstarter pred viac ako rokom. Pomocou špeciálneho vlákna umožňovalo používateľom vytvárať voľnou rukou rôzne 3D objekty. Teraz sa na rovnakom portáli objavila britská zdokonalená verzia tohto konceptu s názvom LIX.

lix.png

Pero je určené profesionálnym používateľom (dizajnérom, umelcom, architektom a pod.) a rovnako ako 3Doodler umožňuje kresliť objekty do vzduchu. LIX sa stretol s obrovským úspechom, cieľová suma 30 000 libier (asi 37 000 eur) bola vyzbieraná v priebehu prvých dvoch hodín kampane. Napokon sa podarilo získať neuveriteľných takmer 732 000 libier (asi 900 600 eur).


Z technickej stránky pero funguje presne tak ako 3Doodler. Ide v podstate o ručný extrudér, do ktorého vložíte špeciálnu náplň obsahujúcu plast ABS alebo bioplast PLA. Plast sa roztaví a z pera vychádza v podobe vlákna, ktoré na vzduchu tuhne. Pero má dve tlačidlá, používateľ nimi ovláda rýchlosť, akou materiál vychádza, pričom pri rôznych rýchlostiach sa tvoria vlákna rôznej hrúbky.

lix_3d_printing_pen.jpg

LIX je v porovnaní s 3Doodlerom štíhlejší a elegantnejší, pripomína prerastenú cigaru. Vyrobený je z ľahkého hliníka a podporuje aj prácu s napájacím káblom USB. Ak teda nemáte nablízku elektrickú zásuvku, môžete ho pripojiť do notebooku či iného prenosného zdroja napájania.

Zatiaľ ide len o prototyp, no vývojársky tím plánuje začať hromadnú výrobu v priebehu nasledujúcich mesiacov. Ak pôjde všetko hladko, prvé modely by sa mali k prispievateľom dostať už v októbri tohto roka. Cenovo výhodné ponuky pre prvých prispievateľov sa už rozchytali, v súčasnosti si možno objedať pero s 5 náplňami za 92 libier (asi 114 eur).

Zdroj: digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá