17.8.2012 0 Comments

LG získalo tri svetové rekordy za OLED televíziu, 3D TV s tenkým rámom a najväčšie množstvo LTE patentov

Najväčší a zároveň najtenší OLED televízor 55EM960V na svete, 3D televízor 55LM960V s najtenším rámom, aký je možné súčasnou technológiou vyrobiť, a najväčšie množstvo LTE patentov. Toto sú čerstvo ocenené LG produkty v rámci WORLD RECORD, ktoré potvrdili pozíciu spoločnosti LG Electronics CZ (LG) ako svetového lídra a inovátora v oblasti televíznych a mobilných technológií.

Ocenenie WORLD RECORD získavajú produkty, ktoré sú na trh priemyselne uvedené ako prvé a zároveň využívajú špičkové technológie, musia byť unikátne a vynikať nad konkurenciou. Tieto vlastnosti v rámci súťaže WORLD RECORD overujú externé akreditačné organizácie alebo interné kvalitatívne testy.

Pre televíziu LG OLED 55EM960V je to po cene "Best of CES 2012" z veľtrhu CES, titulu "Best of Show" od vydavateľstva CNET a "Korea Presidential Award" za multimediálne technológie, ktorá sa udeľuje na World IT Show v Soule, už niekoľkonásobné ocenenie. Tento model sa stal najväčším a najtenším vyrábaným OLED televízorom na svete vďaka využitiu polyméru vystuženého uhlíkovými vláknami, ktorému tiež vďačí za svoju nízku váhu okolo desať kilogramov. Ďalej využíva štvorpixelové LG zobrazenie, založené na pridaní bieleho pixelu pre zdokonalenie farebného výstupu. Táto inovatívna WRGB technológia odlišuje LG OLED televízor od klasického trojfarebného RGB systému.

Ďalšieho ocenenia sa dostalo 3D televízoru LG 55LM960V, ktorý dostal ocenenie WORLD RECORD za najtenší rám 3D obrazovky na svete. "Táto televízia sa perfektne prispôsobí každému interiéru, ale zároveň pôsobí funkčne. Vďaka svojmu dizajnu môže ašpirovať aj na interiérový doplnok," uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG. "Vďaka týmto dvom cenám LG opäť dokazuje, že patrí k tomu najlepšiemu, čo je na našom trhu k dispozícii."
Okrem zabudovanej Wi-Fi, funkcii Dual Play umožňujúcej hranie hier vo dvojici bez nutnosti rozdeľovať obrazovku, ponúka tiež pasívnu 3D technológiu LG CINEMA 3D, vďaka ktorej možno klasický 2D obraz previesť do 3D a naplno si vychutnať sledovanie televízie.

Spoločnosť LG Electronics sa znova stala "Číslom 1" v LTE (Long Term Evolution) patentoch, ako potvrdil TechIPm, americká konzultačná spoločnosť, špecializujúca sa na duševné vlastníctvo. Do štúdie bolo zahrnutých 187 rôznych patentov, z ktorých všetky boli zaregistrované v Spojených štátoch amerických pre patenty a ochranné známky v druhom štvrťroku tohto roka. LG uviedlo na trh LTE produkty v 10 krajinách a do konca roka LG expanduje s LTE produktmi do ďalších 20 krajín.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá