17.8.2012 0 Comments

LG získalo tri svetové rekordy za OLED televíziu, 3D TV s tenkým rámom a najväčšie množstvo LTE patentov

Najväčší a zároveň najtenší OLED televízor 55EM960V na svete, 3D televízor 55LM960V s najtenším rámom, aký je možné súčasnou technológiou vyrobiť, a najväčšie množstvo LTE patentov. Toto sú čerstvo ocenené LG produkty v rámci WORLD RECORD, ktoré potvrdili pozíciu spoločnosti LG Electronics CZ (LG) ako svetového lídra a inovátora v oblasti televíznych a mobilných technológií.

Ocenenie WORLD RECORD získavajú produkty, ktoré sú na trh priemyselne uvedené ako prvé a zároveň využívajú špičkové technológie, musia byť unikátne a vynikať nad konkurenciou. Tieto vlastnosti v rámci súťaže WORLD RECORD overujú externé akreditačné organizácie alebo interné kvalitatívne testy.

Pre televíziu LG OLED 55EM960V je to po cene "Best of CES 2012" z veľtrhu CES, titulu "Best of Show" od vydavateľstva CNET a "Korea Presidential Award" za multimediálne technológie, ktorá sa udeľuje na World IT Show v Soule, už niekoľkonásobné ocenenie. Tento model sa stal najväčším a najtenším vyrábaným OLED televízorom na svete vďaka využitiu polyméru vystuženého uhlíkovými vláknami, ktorému tiež vďačí za svoju nízku váhu okolo desať kilogramov. Ďalej využíva štvorpixelové LG zobrazenie, založené na pridaní bieleho pixelu pre zdokonalenie farebného výstupu. Táto inovatívna WRGB technológia odlišuje LG OLED televízor od klasického trojfarebného RGB systému.

Ďalšieho ocenenia sa dostalo 3D televízoru LG 55LM960V, ktorý dostal ocenenie WORLD RECORD za najtenší rám 3D obrazovky na svete. "Táto televízia sa perfektne prispôsobí každému interiéru, ale zároveň pôsobí funkčne. Vďaka svojmu dizajnu môže ašpirovať aj na interiérový doplnok," uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG. "Vďaka týmto dvom cenám LG opäť dokazuje, že patrí k tomu najlepšiemu, čo je na našom trhu k dispozícii."
Okrem zabudovanej Wi-Fi, funkcii Dual Play umožňujúcej hranie hier vo dvojici bez nutnosti rozdeľovať obrazovku, ponúka tiež pasívnu 3D technológiu LG CINEMA 3D, vďaka ktorej možno klasický 2D obraz previesť do 3D a naplno si vychutnať sledovanie televízie.

Spoločnosť LG Electronics sa znova stala "Číslom 1" v LTE (Long Term Evolution) patentoch, ako potvrdil TechIPm, americká konzultačná spoločnosť, špecializujúca sa na duševné vlastníctvo. Do štúdie bolo zahrnutých 187 rôznych patentov, z ktorých všetky boli zaregistrované v Spojených štátoch amerických pre patenty a ochranné známky v druhom štvrťroku tohto roka. LG uviedlo na trh LTE produkty v 10 krajinách a do konca roka LG expanduje s LTE produktmi do ďalších 20 krajín.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá