Image
15.2.2016 0 Comments

LG ukázal dotykový obal na nový vlajkový model G5 podporujúci funkciu always on display

Výrobcovia smartfónov ako Samsung, Sony, Xiao, Huawei chcú pred veľtrhom MWC upútať pozornosť verejnosti. A jeden zo spôsobov, ako to urobiť, je vydať príslušenstvo k svojmu novému telefónu skôr, než sa objaví zariadenie samo.

Túto cestu si zvolil juhokórejský LG. Vydal novú verziu svojho obalu Quick Cover, určenú špeciálne pre tohtoročnú vlajkovú loď – smartfón LG G5. Je polopriehľadný, a tak cezeň môžete vidieť upozornenia na prichádzajúce volania či správy. Navyše je dotykový, takže môžete hovor prijať bez toho, aby ste mali prístup priamo k displeju telefónu.

Obal má výrez, ktorý umožní používateľovi vidieť časť displeja vyhradenú na funkciu always on, kde sa zobrazujú informácie ako presný čas či notifikácie. LG ukázal obal na svojej facebookovej stránke.

Zatiaľ nie je jasné, ako táto funkcia bude pracovať. Niektoré správy hovoria o tom, že LG prejde na displej OLED, ktorý túto funkciu uľahčuje. Umožní totiž rozsvietiť len potrebné pixely, zatiaľ čo LCD displej by musel byť celý podsvietený, čo je náročnejšie na spotrebu energie. Iné zdroje však tvrdia, že LG neprejde na OLED, čo tiež nie je nereálne. Veď na Lumiách sa podobná funkcia Glance Screen takisto používa na displeji LCD a nemá to dramatický dosah na spotrebu.

LG G5 by mal oproti minuloročnému modelu G4 prejsť výrazným redizajnom. Mal by mať 5,1-palcový displej s mimoriadne vysokým rozlíšením 1440 × 2560 pixelov. Očakáva sa, že bude mať aj výkonné hardvérové komponenty vrátane najnovšieho čipu Qualcommu Snapdragon 820 so 4 GB RAM. Nevedno však, či bude podporovať bezdrôtové nabíjanie.

Zdroj: ibtimes.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá