Image
15.2.2016 0 Comments

LG ukázal dotykový obal na nový vlajkový model G5 podporujúci funkciu always on display

Výrobcovia smartfónov ako Samsung, Sony, Xiao, Huawei chcú pred veľtrhom MWC upútať pozornosť verejnosti. A jeden zo spôsobov, ako to urobiť, je vydať príslušenstvo k svojmu novému telefónu skôr, než sa objaví zariadenie samo.

Túto cestu si zvolil juhokórejský LG. Vydal novú verziu svojho obalu Quick Cover, určenú špeciálne pre tohtoročnú vlajkovú loď – smartfón LG G5. Je polopriehľadný, a tak cezeň môžete vidieť upozornenia na prichádzajúce volania či správy. Navyše je dotykový, takže môžete hovor prijať bez toho, aby ste mali prístup priamo k displeju telefónu.

Obal má výrez, ktorý umožní používateľovi vidieť časť displeja vyhradenú na funkciu always on, kde sa zobrazujú informácie ako presný čas či notifikácie. LG ukázal obal na svojej facebookovej stránke.

Zatiaľ nie je jasné, ako táto funkcia bude pracovať. Niektoré správy hovoria o tom, že LG prejde na displej OLED, ktorý túto funkciu uľahčuje. Umožní totiž rozsvietiť len potrebné pixely, zatiaľ čo LCD displej by musel byť celý podsvietený, čo je náročnejšie na spotrebu energie. Iné zdroje však tvrdia, že LG neprejde na OLED, čo tiež nie je nereálne. Veď na Lumiách sa podobná funkcia Glance Screen takisto používa na displeji LCD a nemá to dramatický dosah na spotrebu.

LG G5 by mal oproti minuloročnému modelu G4 prejsť výrazným redizajnom. Mal by mať 5,1-palcový displej s mimoriadne vysokým rozlíšením 1440 × 2560 pixelov. Očakáva sa, že bude mať aj výkonné hardvérové komponenty vrátane najnovšieho čipu Qualcommu Snapdragon 820 so 4 GB RAM. Nevedno však, či bude podporovať bezdrôtové nabíjanie.

Zdroj: ibtimes.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá