Image
15.2.2016 0 Comments

LG ukázal dotykový obal na nový vlajkový model G5 podporujúci funkciu always on display

Výrobcovia smartfónov ako Samsung, Sony, Xiao, Huawei chcú pred veľtrhom MWC upútať pozornosť verejnosti. A jeden zo spôsobov, ako to urobiť, je vydať príslušenstvo k svojmu novému telefónu skôr, než sa objaví zariadenie samo.

Túto cestu si zvolil juhokórejský LG. Vydal novú verziu svojho obalu Quick Cover, určenú špeciálne pre tohtoročnú vlajkovú loď – smartfón LG G5. Je polopriehľadný, a tak cezeň môžete vidieť upozornenia na prichádzajúce volania či správy. Navyše je dotykový, takže môžete hovor prijať bez toho, aby ste mali prístup priamo k displeju telefónu.

Obal má výrez, ktorý umožní používateľovi vidieť časť displeja vyhradenú na funkciu always on, kde sa zobrazujú informácie ako presný čas či notifikácie. LG ukázal obal na svojej facebookovej stránke.

Zatiaľ nie je jasné, ako táto funkcia bude pracovať. Niektoré správy hovoria o tom, že LG prejde na displej OLED, ktorý túto funkciu uľahčuje. Umožní totiž rozsvietiť len potrebné pixely, zatiaľ čo LCD displej by musel byť celý podsvietený, čo je náročnejšie na spotrebu energie. Iné zdroje však tvrdia, že LG neprejde na OLED, čo tiež nie je nereálne. Veď na Lumiách sa podobná funkcia Glance Screen takisto používa na displeji LCD a nemá to dramatický dosah na spotrebu.

LG G5 by mal oproti minuloročnému modelu G4 prejsť výrazným redizajnom. Mal by mať 5,1-palcový displej s mimoriadne vysokým rozlíšením 1440 × 2560 pixelov. Očakáva sa, že bude mať aj výkonné hardvérové komponenty vrátane najnovšieho čipu Qualcommu Snapdragon 820 so 4 GB RAM. Nevedno však, či bude podporovať bezdrôtové nabíjanie.

Zdroj: ibtimes.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá