Image
13.1.2015 0 Comments

LG údajne vydá v roku 2016 inteligentné hodinky s WebOS

lg_hodinky_web_os.jpg Spoločnosť LG podľa všetkého už na začiatku budúceho roka vydá veľmi zaujímavé inteligentné hodinky postavené na operačnom systéme WebOS.

Nemecká automobilka Audi tento utorok usporiadala na veľtrhu sa spotrebnou elektronikou Consumer Electronics Show v Las vegas tlačovú konferenciu, na ktorej zverejnila množstvo zaujímavých informácií o prebiehajúcich a chystaných spojenectvách s technologickými spoločnosťami ako Samsung, Qualcomm a nVidia.

Najzaujímavejšie zariadenie, ktoré tu však bolo vôbec prvýkrát predvedené, aj keď sa mu zatiaľ nedostalo priveľkej publicity, boli inteligentné hodinky od firmy LG. Člen predstavenstva Audi Ulrich Hackenberg hodinky použil, keď jedným stlačením tlačidla na nich privolal nový prototyp automobilu s názvom Prolog. Ten následne pomaly prekľučkoval medzi účastníkmi konferencie a sám prišiel na pódium.

Portál Android Central následne priniesol informáciu o tom, že hodinky neboli postavené na klasickom operačnom systéme Android Wear, ako je to pri väčšine súčasných SmartWatch, ale beží na upravenej verzii operačného systému Open WebOS. LG kúpilo kľúčové časti tejto otvorenej platformy spolu s niekoľkými jej inžiniermi v roku 2013, keď sa hovorilo o tom, že LG postaví na WebOS svoje nové inteligentné televízory. To sa však nestalo.

Android Central následne na svojich stránkach ukázal video, na ktorom si doteraz nepomenované hodinky môžete prezrieť. Ich rozhranie podporuje aplikácie tretích strán. Tie konkrétne hodinky, ktoré mal na ruke Hackenberg, obsahovali špeciálnu aplikáciu Audi, ktorá umožňuje napríklad odomykanie automobilu dotykom pomocou technológie NFC.

Podľa Android Central boli hodinky vyrobené zo zafírového sklíčka a nehrdzavejúcej ocele, takže sú veľmi odolné proti poškriabaniu. Z dostupného videa vyplýva, že hodinky na svoje fungovanie nebudú vyžadovať spárovanie s inteligentným mobilným telefónom ako niektoré konkurenčné zariadenia. Podľa denníka Wall Street Journal budú nové smart hodinky LG vydané „na začiatku roka 2016", oficiálne však zatiaľ nič potvrdené nie je.


Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá