Image
13.1.2015 0 Comments

LG údajne vydá v roku 2016 inteligentné hodinky s WebOS

lg_hodinky_web_os.jpg Spoločnosť LG podľa všetkého už na začiatku budúceho roka vydá veľmi zaujímavé inteligentné hodinky postavené na operačnom systéme WebOS.

Nemecká automobilka Audi tento utorok usporiadala na veľtrhu sa spotrebnou elektronikou Consumer Electronics Show v Las vegas tlačovú konferenciu, na ktorej zverejnila množstvo zaujímavých informácií o prebiehajúcich a chystaných spojenectvách s technologickými spoločnosťami ako Samsung, Qualcomm a nVidia.

Najzaujímavejšie zariadenie, ktoré tu však bolo vôbec prvýkrát predvedené, aj keď sa mu zatiaľ nedostalo priveľkej publicity, boli inteligentné hodinky od firmy LG. Člen predstavenstva Audi Ulrich Hackenberg hodinky použil, keď jedným stlačením tlačidla na nich privolal nový prototyp automobilu s názvom Prolog. Ten následne pomaly prekľučkoval medzi účastníkmi konferencie a sám prišiel na pódium.

Portál Android Central následne priniesol informáciu o tom, že hodinky neboli postavené na klasickom operačnom systéme Android Wear, ako je to pri väčšine súčasných SmartWatch, ale beží na upravenej verzii operačného systému Open WebOS. LG kúpilo kľúčové časti tejto otvorenej platformy spolu s niekoľkými jej inžiniermi v roku 2013, keď sa hovorilo o tom, že LG postaví na WebOS svoje nové inteligentné televízory. To sa však nestalo.

Android Central následne na svojich stránkach ukázal video, na ktorom si doteraz nepomenované hodinky môžete prezrieť. Ich rozhranie podporuje aplikácie tretích strán. Tie konkrétne hodinky, ktoré mal na ruke Hackenberg, obsahovali špeciálnu aplikáciu Audi, ktorá umožňuje napríklad odomykanie automobilu dotykom pomocou technológie NFC.

Podľa Android Central boli hodinky vyrobené zo zafírového sklíčka a nehrdzavejúcej ocele, takže sú veľmi odolné proti poškriabaniu. Z dostupného videa vyplýva, že hodinky na svoje fungovanie nebudú vyžadovať spárovanie s inteligentným mobilným telefónom ako niektoré konkurenčné zariadenia. Podľa denníka Wall Street Journal budú nové smart hodinky LG vydané „na začiatku roka 2016", oficiálne však zatiaľ nič potvrdené nie je.


Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá