Image
13.1.2015 0 Comments

LG údajne vydá v roku 2016 inteligentné hodinky s WebOS

lg_hodinky_web_os.jpg Spoločnosť LG podľa všetkého už na začiatku budúceho roka vydá veľmi zaujímavé inteligentné hodinky postavené na operačnom systéme WebOS.

Nemecká automobilka Audi tento utorok usporiadala na veľtrhu sa spotrebnou elektronikou Consumer Electronics Show v Las vegas tlačovú konferenciu, na ktorej zverejnila množstvo zaujímavých informácií o prebiehajúcich a chystaných spojenectvách s technologickými spoločnosťami ako Samsung, Qualcomm a nVidia.

Najzaujímavejšie zariadenie, ktoré tu však bolo vôbec prvýkrát predvedené, aj keď sa mu zatiaľ nedostalo priveľkej publicity, boli inteligentné hodinky od firmy LG. Člen predstavenstva Audi Ulrich Hackenberg hodinky použil, keď jedným stlačením tlačidla na nich privolal nový prototyp automobilu s názvom Prolog. Ten následne pomaly prekľučkoval medzi účastníkmi konferencie a sám prišiel na pódium.

Portál Android Central následne priniesol informáciu o tom, že hodinky neboli postavené na klasickom operačnom systéme Android Wear, ako je to pri väčšine súčasných SmartWatch, ale beží na upravenej verzii operačného systému Open WebOS. LG kúpilo kľúčové časti tejto otvorenej platformy spolu s niekoľkými jej inžiniermi v roku 2013, keď sa hovorilo o tom, že LG postaví na WebOS svoje nové inteligentné televízory. To sa však nestalo.

Android Central následne na svojich stránkach ukázal video, na ktorom si doteraz nepomenované hodinky môžete prezrieť. Ich rozhranie podporuje aplikácie tretích strán. Tie konkrétne hodinky, ktoré mal na ruke Hackenberg, obsahovali špeciálnu aplikáciu Audi, ktorá umožňuje napríklad odomykanie automobilu dotykom pomocou technológie NFC.

Podľa Android Central boli hodinky vyrobené zo zafírového sklíčka a nehrdzavejúcej ocele, takže sú veľmi odolné proti poškriabaniu. Z dostupného videa vyplýva, že hodinky na svoje fungovanie nebudú vyžadovať spárovanie s inteligentným mobilným telefónom ako niektoré konkurenčné zariadenia. Podľa denníka Wall Street Journal budú nové smart hodinky LG vydané „na začiatku roka 2016", oficiálne však zatiaľ nič potvrdené nie je.


Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá