8.1.2016 0 Comments

LG rozširuje spoluprácu a vylepšuje technológie i obsah 4K HDR televízorov

Spoločnosť LG Electronics v rámci veľtrhu CES 2016 predstavuje kľúčové partnerstvo s poprednými technologickými spoločnosťami a poskytovateľmi obsahu, aby spotrebiteľom ponúkla vysoko kvalitný 4K HDR obraz.

Nové LG OLED a super UHD televízory pre rok 2016 sú navrhnuté tak, aby podporovali existujúce štandardné formáty HDR, ako je HDR10 a Dolby Vision™. Spoločnosti LG, Dolby a Netflix previedli obľúbený seriál Daredevil do 4K Dolby Vision™ HDR kvality špeciálne pre LG OLED televízory. Dolby Vision™ plne využíva technológiu OLED. Zvýrazňuje svetlé tóny, tmavá je hlbšia, detaily a farby sú viditeľnejšie a neporovnateľné s bežnými televízormi.

„Spoločnosť LG berie televízny obsah rovnako vážne ako technológie a hardvér," hovorí Andrea De Sousa z LG. „Spolupráca s ďalšími partnermi je dôležitou súčasťou našej snahy priniesť našim zákazníkom viac výhod a rýchlo rozšíriť dostupnosť kvalitného obsahu."

LG sa tiež spojilo s radou významných globálnych poskytovateľov streamovaného obsahu, aby zabezpečilo, že bude dostupný pre HDR vysielanie. Pôvodné HDR programy z Amazonu, vrátane The Man in the High Castle, Red Oaks, Transparent a Mozart in the Jungle, budú predvedené v LG stánku na veľtrhu CES. Návštevníci si tiež budú môcť prvýkrát prehrať HDR obsah z YouTube, demonštrovaný vďaka Google vp9-Profile 2 codec. YouTube bude prehrávať HDR prostredníctvom svojej TV aplikácie, ktorú sa chystá spustiť tento rok.

Ďalšou zaujímavosťou LG stánku na tohtoročnom veľtrhu CES bude projekcia scén z filmu Marťan štúdia 20th Century Fox na HDR OLED televízoroch s pomocou Vidity video prehrávača od Western Digital. Populárny film bol prevedený do HDR, aby vynikli jeho veľkolepé vesmírne scény.

Ďalším významným partnerom je spoločnosť Harmonic, oficiálny UHD partner pre NASA. Tá pre LG vytvorila špeciálne tmavé projekčné miestnosti navrhnuté pre vysielanie HDR záberov z hlbokého vesmíru natočených práve v NASA. Návštevníci tak budú mať možnosť zažiť vesmír z novej perspektívy.

LG bude tiež vysielať HDR v spolupráci s lokálnou televíziou v Las Vegas. Výbor Advanced Television Systems vyvinul ATSC 3.0. Bežne používané vysielanie využíva dekodér HEVC (High Efficiency Video Code), oproti tomu nová generácia kompresnej technológie videa v Spojených štátoch a pokročilejší prenos výrazne zlepšujú kvalitu obrazu.

Všetko bude k videniu v stánku LG #8204 v Central Hall v Las Vegas Convention Center od 6. do 9. januára 2016.Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá