8.1.2016 0 Comments

LG rozširuje spoluprácu a vylepšuje technológie i obsah 4K HDR televízorov

Spoločnosť LG Electronics v rámci veľtrhu CES 2016 predstavuje kľúčové partnerstvo s poprednými technologickými spoločnosťami a poskytovateľmi obsahu, aby spotrebiteľom ponúkla vysoko kvalitný 4K HDR obraz.

Nové LG OLED a super UHD televízory pre rok 2016 sú navrhnuté tak, aby podporovali existujúce štandardné formáty HDR, ako je HDR10 a Dolby Vision™. Spoločnosti LG, Dolby a Netflix previedli obľúbený seriál Daredevil do 4K Dolby Vision™ HDR kvality špeciálne pre LG OLED televízory. Dolby Vision™ plne využíva technológiu OLED. Zvýrazňuje svetlé tóny, tmavá je hlbšia, detaily a farby sú viditeľnejšie a neporovnateľné s bežnými televízormi.

„Spoločnosť LG berie televízny obsah rovnako vážne ako technológie a hardvér," hovorí Andrea De Sousa z LG. „Spolupráca s ďalšími partnermi je dôležitou súčasťou našej snahy priniesť našim zákazníkom viac výhod a rýchlo rozšíriť dostupnosť kvalitného obsahu."

LG sa tiež spojilo s radou významných globálnych poskytovateľov streamovaného obsahu, aby zabezpečilo, že bude dostupný pre HDR vysielanie. Pôvodné HDR programy z Amazonu, vrátane The Man in the High Castle, Red Oaks, Transparent a Mozart in the Jungle, budú predvedené v LG stánku na veľtrhu CES. Návštevníci si tiež budú môcť prvýkrát prehrať HDR obsah z YouTube, demonštrovaný vďaka Google vp9-Profile 2 codec. YouTube bude prehrávať HDR prostredníctvom svojej TV aplikácie, ktorú sa chystá spustiť tento rok.

Ďalšou zaujímavosťou LG stánku na tohtoročnom veľtrhu CES bude projekcia scén z filmu Marťan štúdia 20th Century Fox na HDR OLED televízoroch s pomocou Vidity video prehrávača od Western Digital. Populárny film bol prevedený do HDR, aby vynikli jeho veľkolepé vesmírne scény.

Ďalším významným partnerom je spoločnosť Harmonic, oficiálny UHD partner pre NASA. Tá pre LG vytvorila špeciálne tmavé projekčné miestnosti navrhnuté pre vysielanie HDR záberov z hlbokého vesmíru natočených práve v NASA. Návštevníci tak budú mať možnosť zažiť vesmír z novej perspektívy.

LG bude tiež vysielať HDR v spolupráci s lokálnou televíziou v Las Vegas. Výbor Advanced Television Systems vyvinul ATSC 3.0. Bežne používané vysielanie využíva dekodér HEVC (High Efficiency Video Code), oproti tomu nová generácia kompresnej technológie videa v Spojených štátoch a pokročilejší prenos výrazne zlepšujú kvalitu obrazu.

Všetko bude k videniu v stánku LG #8204 v Central Hall v Las Vegas Convention Center od 6. do 9. januára 2016.Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Mars: Sonda zachytila signál z pristávacieho modulu, jeho osud je neznámy

20.10.2016 15:21

Orbitálna sonda európsko-ruskej vesmírnej misie ExoMars zachytila signál z modulu, ktorý mal v stredu pristáť na povrchu planéty Mars. Zatiaľ však nie je jasné, či sa pristátie podarilo ani či je modu ...

Tlačové správy

V Bratislave nainštalovali prvý EcoTank unikátne riešenie dopĺňania kvapaliny do ostrekovačov

20.10.2016 14:30

Bratislava si pripísala ďalšie prvenstvo. Na Elektrárenskej ulici nainštalovali prvé unikátne zariadenie na dopĺňanie vody do ostrekovačov – EcoTank. Motoristi si v rámci testovacej prevádzky môžu vys ...

Tlačové správy

ADATA predstavuje power banky s displejom P20000D a P12500D

20.10.2016 14:15

Presné informácie o nabíjaní, dva konektory a dokonalá ochrana pre zásobu energie na cestách ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM, NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá