8.1.2016 0 Comments

LG rozširuje spoluprácu a vylepšuje technológie i obsah 4K HDR televízorov

Spoločnosť LG Electronics v rámci veľtrhu CES 2016 predstavuje kľúčové partnerstvo s poprednými technologickými spoločnosťami a poskytovateľmi obsahu, aby spotrebiteľom ponúkla vysoko kvalitný 4K HDR obraz.

Nové LG OLED a super UHD televízory pre rok 2016 sú navrhnuté tak, aby podporovali existujúce štandardné formáty HDR, ako je HDR10 a Dolby Vision™. Spoločnosti LG, Dolby a Netflix previedli obľúbený seriál Daredevil do 4K Dolby Vision™ HDR kvality špeciálne pre LG OLED televízory. Dolby Vision™ plne využíva technológiu OLED. Zvýrazňuje svetlé tóny, tmavá je hlbšia, detaily a farby sú viditeľnejšie a neporovnateľné s bežnými televízormi.

„Spoločnosť LG berie televízny obsah rovnako vážne ako technológie a hardvér," hovorí Andrea De Sousa z LG. „Spolupráca s ďalšími partnermi je dôležitou súčasťou našej snahy priniesť našim zákazníkom viac výhod a rýchlo rozšíriť dostupnosť kvalitného obsahu."

LG sa tiež spojilo s radou významných globálnych poskytovateľov streamovaného obsahu, aby zabezpečilo, že bude dostupný pre HDR vysielanie. Pôvodné HDR programy z Amazonu, vrátane The Man in the High Castle, Red Oaks, Transparent a Mozart in the Jungle, budú predvedené v LG stánku na veľtrhu CES. Návštevníci si tiež budú môcť prvýkrát prehrať HDR obsah z YouTube, demonštrovaný vďaka Google vp9-Profile 2 codec. YouTube bude prehrávať HDR prostredníctvom svojej TV aplikácie, ktorú sa chystá spustiť tento rok.

Ďalšou zaujímavosťou LG stánku na tohtoročnom veľtrhu CES bude projekcia scén z filmu Marťan štúdia 20th Century Fox na HDR OLED televízoroch s pomocou Vidity video prehrávača od Western Digital. Populárny film bol prevedený do HDR, aby vynikli jeho veľkolepé vesmírne scény.

Ďalším významným partnerom je spoločnosť Harmonic, oficiálny UHD partner pre NASA. Tá pre LG vytvorila špeciálne tmavé projekčné miestnosti navrhnuté pre vysielanie HDR záberov z hlbokého vesmíru natočených práve v NASA. Návštevníci tak budú mať možnosť zažiť vesmír z novej perspektívy.

LG bude tiež vysielať HDR v spolupráci s lokálnou televíziou v Las Vegas. Výbor Advanced Television Systems vyvinul ATSC 3.0. Bežne používané vysielanie využíva dekodér HEVC (High Efficiency Video Code), oproti tomu nová generácia kompresnej technológie videa v Spojených štátoch a pokročilejší prenos výrazne zlepšujú kvalitu obrazu.

Všetko bude k videniu v stánku LG #8204 v Central Hall v Las Vegas Convention Center od 6. do 9. januára 2016.Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá