Image
25.2.2013 0 Comments

LG prostredníctvom nového radu Optimus F stavia na technológiu 4G LTE

LG Optimus F5 Black & White.jpg Spoločnosť LG rozširuje využitie technológie 4G LTE prostredníctvom nového modelového radu Optimus F Series, ktorý predstaví na veľtrhu Mobile World Congress (MWC) v Barcelone. Smartfóny Optimus F Series prinesú širokej verejnosti vynikajúce vlastnosti a rýchlosť technológie 4G LTE. Na barcelonskom veľtrhu budú svetu prvýkrát predstavené dve zariadenia z tejto rady - Optimus F5 a Optimus F7.

Optimus F5 je šikovný telefón 4G LTE s IPS displejom s uhlopriečkou 4,3 palcov, Dual-Core procesorom taktovaným na 1,2 GHz, a 2150 mAh batériou, ktorá má najväčšiu kapacitu vo svojej triede. Model Optimus F7 ponúka 4,7 palcový True HD IPS displej a 1,5 GHz Dual-Core procesor napájaný batériou o vysokej kapacite 2540 mAh zaisťujúcou dlhú výdrž. Oba prístroje budú k dispozícii s najnovším operačným systémom Android Jelly Bean 4.1.2 a budú mať pokročilé užívateľské funkcie, ako sú vylepšené verzie QSlide a Live Zooming, ktoré bývali výsadou prémiových zariadení LG.

Nová verzia funkcie QSlide dáva užívateľom možnosť mať otvorené dve aplikácie súčasne, obe v režime celej obrazovky. Užívatelia môžu podľa svojich potrieb meniť veľkosť, pozíciu a transparentnosť aplikácií QSlide. Medzi aplikácie, ktoré sú kompatibilné s QSlide, patrí video, prehliadač, memo, kalendár a kalkulačka. Funkcia Live Zooming, ktorá bola predtým dostupná iba pri rade Optimus G, je teraz štandardnou súčasťou modelov Optimus F5 a Optimus F7. Live Zooming umožňuje užívateľom pri sledovaní videa zväčšiť konkrétne miesto na obrazovke. Medzi ďalšie funkcie oboch zariadení Optimus F Series patrí QuickMemo, QTranslator, Video Wiz, Safety Care a mnohé ďalšie.

"Vďaka inováciám v technológii 4G LTE si spoločnosť LG stále udržuje vedúce postavenie vo svojom priemyselnom odvetví. Optimus F Series, sú dobre vybavené smartfóny, a s technológiou 4G LTE predstavujú to najlepšie z nášho širokého patentového portfólia LTE a inovačných užívateľských funkcií," povedal tlačový hovorca LG Electronics CZ Martin Malý.

Celosvetový predaj modelu Optimus F5 bude zahájený v Európe v druhom štvrťroku, čoskoro potom bude na vybrané trhy uvedený model Optimus F7. Pre Českú republiku a Slovensko spoločnosť LG nespresnila ani cenu, ani termín uvedenia.

Technická špecifikácia Optimus F5:
• Operačný systém: Android Jelly Bean 4.1.2
• Procesor: 1.2 GHz Dual-Core
• Displej: 4,3 palcov IPS (256 ppi)
• Rozmery: 126,0 x 64,5 x 9,3 mm
• Pamäť: 8 GB / 1 GB RAM / microSD (až 32 GB)
• Fotoaparát: 5,0 MP AF / 1,3 MP
• Batéria: 2,150 mAh

Technická špecifikácia Optimus F7:
• Operačný systém: Android Jelly Bean 4.1.2
• Procesor: 1.5 GHz Dual-Core
• Displej: 4,7 palcov True HD IPS (312 ppi)
• Rozmery: 131,7 x 68,2 x 9,6 mm
• Pamäť: 8 GB / 2 GB RAM / microSD (až 32 GB)
• Fotoaparát: 8,0 MP AF / 1,3 MP
• Batéria: 2,540 mAh


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá