Image
25.2.2013 0 Comments

LG prostredníctvom nového radu Optimus F stavia na technológiu 4G LTE

LG Optimus F5 Black & White.jpg Spoločnosť LG rozširuje využitie technológie 4G LTE prostredníctvom nového modelového radu Optimus F Series, ktorý predstaví na veľtrhu Mobile World Congress (MWC) v Barcelone. Smartfóny Optimus F Series prinesú širokej verejnosti vynikajúce vlastnosti a rýchlosť technológie 4G LTE. Na barcelonskom veľtrhu budú svetu prvýkrát predstavené dve zariadenia z tejto rady - Optimus F5 a Optimus F7.

Optimus F5 je šikovný telefón 4G LTE s IPS displejom s uhlopriečkou 4,3 palcov, Dual-Core procesorom taktovaným na 1,2 GHz, a 2150 mAh batériou, ktorá má najväčšiu kapacitu vo svojej triede. Model Optimus F7 ponúka 4,7 palcový True HD IPS displej a 1,5 GHz Dual-Core procesor napájaný batériou o vysokej kapacite 2540 mAh zaisťujúcou dlhú výdrž. Oba prístroje budú k dispozícii s najnovším operačným systémom Android Jelly Bean 4.1.2 a budú mať pokročilé užívateľské funkcie, ako sú vylepšené verzie QSlide a Live Zooming, ktoré bývali výsadou prémiových zariadení LG.

Nová verzia funkcie QSlide dáva užívateľom možnosť mať otvorené dve aplikácie súčasne, obe v režime celej obrazovky. Užívatelia môžu podľa svojich potrieb meniť veľkosť, pozíciu a transparentnosť aplikácií QSlide. Medzi aplikácie, ktoré sú kompatibilné s QSlide, patrí video, prehliadač, memo, kalendár a kalkulačka. Funkcia Live Zooming, ktorá bola predtým dostupná iba pri rade Optimus G, je teraz štandardnou súčasťou modelov Optimus F5 a Optimus F7. Live Zooming umožňuje užívateľom pri sledovaní videa zväčšiť konkrétne miesto na obrazovke. Medzi ďalšie funkcie oboch zariadení Optimus F Series patrí QuickMemo, QTranslator, Video Wiz, Safety Care a mnohé ďalšie.

"Vďaka inováciám v technológii 4G LTE si spoločnosť LG stále udržuje vedúce postavenie vo svojom priemyselnom odvetví. Optimus F Series, sú dobre vybavené smartfóny, a s technológiou 4G LTE predstavujú to najlepšie z nášho širokého patentového portfólia LTE a inovačných užívateľských funkcií," povedal tlačový hovorca LG Electronics CZ Martin Malý.

Celosvetový predaj modelu Optimus F5 bude zahájený v Európe v druhom štvrťroku, čoskoro potom bude na vybrané trhy uvedený model Optimus F7. Pre Českú republiku a Slovensko spoločnosť LG nespresnila ani cenu, ani termín uvedenia.

Technická špecifikácia Optimus F5:
• Operačný systém: Android Jelly Bean 4.1.2
• Procesor: 1.2 GHz Dual-Core
• Displej: 4,3 palcov IPS (256 ppi)
• Rozmery: 126,0 x 64,5 x 9,3 mm
• Pamäť: 8 GB / 1 GB RAM / microSD (až 32 GB)
• Fotoaparát: 5,0 MP AF / 1,3 MP
• Batéria: 2,150 mAh

Technická špecifikácia Optimus F7:
• Operačný systém: Android Jelly Bean 4.1.2
• Procesor: 1.5 GHz Dual-Core
• Displej: 4,7 palcov True HD IPS (312 ppi)
• Rozmery: 131,7 x 68,2 x 9,6 mm
• Pamäť: 8 GB / 2 GB RAM / microSD (až 32 GB)
• Fotoaparát: 8,0 MP AF / 1,3 MP
• Batéria: 2,540 mAh


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá