1.4.2014 0 Comments

LG pripravila široký výber OLED a ULTRA HD televízorov s novou platformou webOS

Na roadshow InnoFest predstavila spoločnosť LG Electronics (LG) pôsobivú zbierku špičkových produktov pre domácu zábavu. Súčasťou kolekcie je celosvetovo najväčší 105-palcový ULTRA HD televízor, rôznorodá ponuka Ultra HD televízorov a zakrivených OLED televízorov, očakávaná platforma webOS Smart TV a rad mimoriadne výkonných audio a video zariadení.

LG ako prvý výrobca v roku 2012 uviedol 84-palcový Ultra HD televízor a tento rok na veľtrhu CES tiež najväčší zakrivený 4K ULTRA HD OLED televízor (model 77EC9800). Tento rok v Európe uvedie najširšiu kolekciu ULTRA HD TV - uhlopriečky 49, 55, 60, 65, 79, 84, 98 a 105 palcov - a rozšírenú radu OLED televízorov s uhlopriečkou 55, 65 a 77 palcov, ktoré budú obsahovať aj novú platformu webOS.

OLED TV prístupný pre všetkých
Ako líder v segmente OLED TV má LG v pláne pomocou novej rady 4K ULTRA HD OLED a FULL HD modelov sprístupniť OLED televízory čo najširšiemu publiku. Na festivale InnoFest spoločnosť predstavila celosvetovo najväčší zakrivený ULTRA HD OLED televízor (model 77EC9800), GALLERY OLED TV (model 55EA8800) s možnosťou zavesenia na stenu a FULL HD OLED so zaobleným dizajnom (model 55EA9700). LG očakáva, že práve tento segment bude na trhu televízorov rásť najrýchlejšie.

S využitím technológie OLED WRGB podávajú OLED televízory spoločnosti LG nádherný obraz. Farebná teplota každého bodu je riadená funkciou LG Color Refiner, čo vedie k mimoriadnej konzistencii a rovnováhe farieb. Vstavané aplikácie ako eGallery obsahujú viac než 150 diel pre vytvorenie rôznych nálad, vrátane obrazov niektorých svetovo známych umelcov v sprievode krásnych melódií, ktoré premenia akúkoľvek obývačku v súkromnú galériu.

Kvalita obrazu ULTRA HD
LG tento rok ponúkne celu radu produktov vo veľkostiach obrazovky od 49 až po 105 palcov. Zakrivený televízor LG ULTRA HD ( model 105UC9 ) je prvý na svete so 105-palcovým zakriveným displejom s pomerom strán 21:9 a rozlíšením 5K (5120x2160). Všetky ďalšie ULTRA HD televízory obsahujú ULTRA IPS panely s rozlíšením 3840x2160, ktoré ponúka vyššiu úroveň detailu, väčšiu presnosť farieb a väčšie pozorovacie uhly. Technológia Tru - ULTRA HD Engine Pro prenesie SD, HD alebo Full HD obsah do kvality blízkej 4K a úzko spolupracuje s algoritmom Super Resolution pre odstránenie vizuálnych artefaktov.

So štvornásobkom bodov oproti FULL HD televízorom sú ULTRA HD televízory od LG schopné generovať najmodernejšie 3D obrazy, ktoré, keď sú spárované s technológiou CINEMA 3D, majú za následok mimoriadne pohodlný a pohlcujúci zážitok zo sledovania. LG pridala tiež unikátne ovládanie 3D funkcií, vďaka ktorému je možné ľahko nastaviť intenzitu 3D efektov. Modely ULTRA HD televízorov pre rok 2014 sú tiež vybavené vysoko účinnou funkciou konverzie z 2D do 3D. Nový ULTRA Surround systém vyvinutý v spolupráci s Harman Kardon, vtiahne diváka hlbšie do akcie na obrazovke zvukom, ktorý nikdy neznel reálnejšie .

Rozvoj formátu ULTRA HD
LG hrá rozhodujúcu úlohu pri presadzovaní Ultra HD formátu po celom svete. Spolupracuje s poskytovateľmi obsahu, ako je FOX a Netflix, a úzko pracuje s poskytovateľmi pozemného, káblového a satelitného vysielania, aby do budúcna poskytovali kvalitný 4K obsah. So vstavaným dekodérom 4K HEVC 60p a HDMI 2.0 kompatibilitou zaistí ULTRA HD televízorom od LG možnosť streamovať a prehrávať 4K obsah, akonáhle bude k dispozícii.

Maximálny užívateľský komfort s webOS
Najnovšie Ultra HD televízory zahŕňajú revolučnú platformu webOS Smart TV. Jednoduchá a intuitívna platforma bude zahrnutá vo viac než polovici modelov LG uvedených v roku 2014, vrátane radov LG ULTRA HD, OLED a CINEMA 3D Smart TV. Vďaka grafickému užívateľskému rozhraniu (GUI) webOS výrazne znižuje počet krokov potrebných na prepínanie medzi dostupným obsahom a zjednodušuje tak jeho hľadanie a výber. Užívatelia môžu ľahko prechádzať služby či obsah aj bez nutnosti odchádzať od programu, ktorý práve sledujú . LG Store pohodlne organizuje všetok dostupný obsah na platforme webOS do kariet podľa kategórií. Ponúka tiež odporúčania na základe popularity, ktorý umožňuje užívateľom ľahko objaviť nové vzrušujúce možnosti zábavy.

Silný výkon a pohodlné pripojenie
Nové prírastky do kategórie SoundPlate™ (modely LAB540W a LAP440) sú navrhnuté tak, aby sprevádzali televízory s obrazovkou až do 55 palcov. Vybavené 4.1 kanálmi, 320W zvukovým systémom a externým bezdrôtovým subwooferom, tieto kompaktné jednotky ponúkajú plný zvuk, ktorý je v mnohých smeroch vo svojej kategórii bezkonkurenčný.

Sound Bar od LG je dokonalým spoločníkom pre televízory rôznych veľkostí a štýlov. Vďaka minimalistickému dizajnu a leštenému tmavému prevedeniu sú jednotky LG NB5540 a NB4540 krásnym doplnkom moderného tenkého rámika dnešných televízorov. Obidva sú vybavené 4.1 kanálmi a 320W výkonom. NB5540 obsahuje tiež Hi - Fi digitálno-analógový prevodník (DAC) pre ešte lepší zážitok z počúvania .

Cena a dostupnosť zariadení na slovenskom trhu zatiaľ neboli stanovené . Pre viac informácií navštívte http://www.lg.com/cz.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá