Image
13.2.2013 0 Comments

LG predstaví novú generáciu smartfónov Optimus série L na výstave Mobile World Congress

Optimus L Series II 1_L7_L5_L3.jpg Spoločnosť LG zostáva verná svojej bohatej dizajnovej tradícii, a potvrdí to na tohtoročnom veľtrhu Mobile World Congress (MWC) predstavením smartfónov Optimus L Series. Prvky moderného dizajnu a inovácie zdokonalili pôvodný, veľmi obľúbený modelový rad L Series. Za prvých 10 mesiacov od uvedenia na trh sa predalo viac ako 10 miliónov prístrojov Optimus L-series a očakáva sa, že L-series na tento úspech nadviaže prostredníctvom svojho sofistikovaného štýlu a spektrom funkcií.

Telefóny Optimus L-series majú krásu prvého radu L Series, ale vylepšený charakter. Filozofia dizajnu L-series bola obohatená o štyri nové prvky: Seamless Layout, Laser Cut Contour, Radiant Rear Design a osvetlenie Smart LED Lighting na hlavnom tlačidle.

L-series tiež ponúka rozšírenú sadu užívateľsky prívetivých funkčných prvkov, medzi ktoré patrí napríklad QuickMemo, Quick Button alebo Safety Care, ktoré sú špecifické pre smartfóny LG. QuickMemo umožňuje užívateľom pomocou prsta zaznamenávať a zdieľať s ostatnými ručne písané poznámky. Prostredníctvom funkcie Quick Button môžu zákazníci prispôsobiť tlačidlo na spúšťanie akejkoľvek aplikácie, napríklad fotoaparátu, prehliadača, hudobného prehrávača alebo dokonca QuickMemo. Funkcia Safety Care ponúka tri možnosti - presmerovanie tiesňových hovorov, oznámenia o nepoužívaní telefónu a oznámenia o polohe užívateľa - ktoré možno naprogramovať na kontaktovanie blízkej osoby v prípade núdze.

Zážitok užívateľov prístrojov Optimus L-series zlepší displej IPS s vysokým rozlíšením a batéria s rozšírenou kapacitou. Navyše k dispozícii bude aj Dual SIM verzia, ktorá umožní zákazníkom používať jeden telefón pre prácu a aj na osobné hovory.

"Pokiaľ ide o štýl, LG má vo zvyku posúvať hranice nepoznaného a Optimus L-seriesII stavia na tejto tradícii dizajnovej inovácie," uviedol Martin Malý, tlačový hovorca LG Electronics CZ. "Predpokladáme, že vďaka zdokonalenému dizajnu a prémiových funkčných prvkov originálneho radu Optimus L-series si nová séria vyslúži rovnakú celosvetovú popularitu."

Ako prvý z novej série bude na trh uvedená verzia Dual SIM prístroja Optimus L7, ktorá sa tento týždeň objaví na ruskom trhu. Optimus L7 bude mať jedinečné funkcie LG UX, ako sú QSlide a QuickTranslator. Optimus L3 bude obsahovať 3,2-palcový QVGA IPS displej a 1540 mAh batériu. Optimus L5 bude mať väčší 4,0-palcový WVGA displej a 1700 mAh batériu. Ich dostupnosť bude oznámená neskôr.

Základná špecifikácia Optimus L7:
• Čipset: 1GHz Dual-Core (Qualcomm MSM8225)
• Pamäť: 4 GB eMMC / 768 MB RAM / Micro SD
• Displej: 4,3-palcový WVGA IPS
• Fotoaparát: 8,0 MP s LED bleskom / Predný VGA
• OS: Android 4.1 Jelly Bean
• Batéria: 2460 mAh
• Veľkosť: 121,5 x 66,6 x 9,7 mm / 122,2 x 66,6 x 9,7 mm (Dual-SIM)


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá