27.2.2013 0 Comments

LG predstaví na veľtrhu MWC štyri série zariadení Optimus

Dynamická mobilná stratégia LG bude zameraná na to najlepšie zo zariadení LTE,
na zobrazovaciu technológiu novej generácie a na diferencované užívateľské funkcie

Spoločnosť LG Electronics (LG) predstaví na veľtrhu Mobile World Congress (MWC) v španielskej Barcelone modelový rad smartfónov, ktorý je zameraný na stratégiu "four-tier". Zariadenia zo štyroch strategických sérií Optimus - G, Vu:, F a L - sú vybavené kľúčovými technológiami LG budúcej generácie. Tieto nové modely predstavujú kombináciu špičkového hardvéru, prvotriednych displejov s vysokým rozlíšením a vynikajúcich užívateľských funkcií. Každá séria kladie dôraz na inú stránku odbornej spôsobilosti spoločnosti LG v oblasti smartfónov.

"Spoločnosť LG si kladie za cieľ predať každý štvrťrok 10 miliónov smartfónov a v roku 2013 zdvojnásobiť predaj zariadení LTE, čo v predaji smartfónov znamená doteraz najambicióznejšiu stratégiu. Vlajkové modely zo sérií G a Vu: budú zamerané na prémiový segment, zatiaľ čo smartfóny sérií F a L budú určené širšej verejnosti na použitie v 4G LTE a 3G sieťach," uviedol Martin Malý, tlačový hovorca LG Electronics CZ.

LG Optimus G Series - vlajkové supertelefóny s prvotriednym hardvérom
Od septembra minulého roka, kedy bola séria LG Optimus G uvedená na trh, si tento nesmierne obľúbený vlajkový produkt vyslúžil mnohé ocenenia a priaznivé recenzie vďaka svojmu vysoko kvalitnému displeju, vyspelej technológii 4G LTE, impozantnému dizajnu a inovatívnym užívateľským funkciám. Vývoj série Optimus G bol výsledkom úzkej spolupráce so sesterskými spoločnosťami LG Chem, LG Display a LG Innotek.

Telefóny radu Optimus G sú prvé smartfóny na svete s výkonným procesorom Snapdragon S4 Pro Quad-Core od spoločnosti Qualcomm. Displej LG True HD IPS Plus spoločne s technológiou Zerogap Touch poskytujú živý, vysoko kvalitný obraz a vynikajúcu citlivosť pri dotykovom ovládaní. Okrem bezkonkurenčného hardvéru, štýlového dizajnu a nádhernej obrazovky ponúka rad Optimus G tiež užívateľsky príjemné funkcie, ako je QSlide, QuickMemo alebo Live Zooming. Po počiatočnom uvedení na vybrané kľúčové trhy s LTE technológiou, LG Optimus G teraz zaznamenáva svoj debut vo viac než 50 krajinách. Najnovším prírastkom do série LG Optimus G je model Optimus G Pro, ktorý bol nedávno predstavený kórejskej verejnosti. Optimus G Pro je smartfón vybavený technológiou 4G LTE s 5,5 palcovým Full HD IPS displejom a neodolateľnými užívateľskými funkciami, ako sú Dual Recording a Virtual Reality (VR) Panorama.

LG Optimus Vu: Series - veľké obrazovky pre väčší pôžitok zo sledovania obrazu
LG Optimus Vu: nové hybridné LTE zariadenia, ktoré spájajú prenosnosť smartfónu so zobrazovacími možnosťami tabletu, sú vybavené 5-palcovým displejom s pomerom strán 4:3, ktorý sa ideálne hodí na zobrazovanie dokumentov, elektronických kníh, multimediálneho obsahu a prehliadanie internetu. Po nedávnom uvedení zariadenia Optimus Vu: 2 na kórejský trh sú teraz k dostaniu dva prístroje zo série Vu:, ktoré užívateľom sprostredkovávajú jedinečné skúsenosti prostredníctvom funkcií, ako sú Vu: Talk a QRemote.

LG Optimus F Series - 4G LTE smartfóny pre každého
LG Optimus F Series sú ideálne smartfóny s technológiou 4G LTE pre každého. Modely Optimus F5 aj Optimus F7 boli špecificky navrhnuté pre spotrebiteľa prechádzajúceho z 3G na 4G LTE siete. Tohtoročné uvedenie telefónov Optimus F Series na trh umožní spoločnosti LG rýchlo rozšíriť svoju pôsobnosť na prudko sa rozvíjajúcom trhu s 4G LTE sieťami. LG Optimus F poskytne novým užívateľom 4G siete rýchlosť technológie LTE a množstvo užitočných užívateľských funkcií bez vysokých vstupných nákladov, spojených s väčšinou 4G smartfónov. Modely Optimus F5 a Optimus F7 bude možné vidieť na veľtrhu MWC v stánku LG.

LG Optimus L Series - pokračovanie tradície jedinečného dizajnu
Rad Optimus L Series je obohatený o vycibrené detaily, ktoré sú súčasťou filozofie dizajnu LG L-Style. Jemné, ale výrazné estetické prvky každého 3G telefónu charakterizujú nezameniteľnú DNA LG dizajnu. Telefóny Optimus L Series, ktoré svojou krásou prekonávajú prvý rad L Series, boli vyvinuté na báze štyroch nových dizajnových prvkov: Seamless Layout, Laser Cut Contour, Radiant Rear Design a hlavného tlačidla s osvetlením Smart LED Lighting. Všetky modely Optimus L3, Optimus L5 a Optimus L7 budú vystavené na veľtrhu MWC.

Spoločnosť LG pokračuje vo vývoji najvyspelejších užívateľských funkcií s cieľom poskytnúť užívateľom bezkonkurenčné funkčné prvky v oblasti LTE technológie a veľkých displejov s vysokým rozlíšením. Štyri nové série LG smartfónov sú vybavené radom pokročilých užívateľských funkcií, ktorých účelom je maximálne využitie špecifického hardvéru týchto prístrojov.

Funkcia QSlide, ktorá bola po prvýkrát k dispozícii prostredníctvom telefónov LG Optimus G, dáva možnosť súčasne zobrazovať dve štandardne veľké okná, vďaka čomu môžu užívatelia vykonávať s väčšou efektivitou viac úloh naraz. Nedávno zdokonalená verzia funkcia QSlide umožňuje mať v režime celej obrazovky otvorené dve aplikácie súčasne a podľa potreby meniť veľkosť, pozíciu a priehľadnosť okien QSlide. S touto funkciou pre súbežnú prácu na niekoľkých úlohách sú kompatibilné nasledujúce aplikácie: video, prehliadač, memo, kalendár a kalkulačka. Dual Recording a Virtual Reality (VR) Panorama sú najnovšie prírastky k užívateľským funkciám LG, ktoré sú špecificky určené na využitie najmodernejších technológií Full HD displejov, ktoré zlepšujú pôžitok užívateľov zo sledovania obrazu.

Navštívte on-line newsroom LG (www.LGnewsroom.com/MWC2013) a LG Mobile Facebook (http://www.facebook.com/lgecz/app_498223783573844), kde nájdete ďalšie informácie o ponuke mobilných zariadení LG pre rok 2013. Stiahnite si tiež z Google Play aplikáciu LG MWC, na sledovanie čerstvých noviniek z veľtrhu Mobile World Congress.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá