27.2.2013 0 Comments

LG predstaví na veľtrhu MWC štyri série zariadení Optimus

Dynamická mobilná stratégia LG bude zameraná na to najlepšie zo zariadení LTE,
na zobrazovaciu technológiu novej generácie a na diferencované užívateľské funkcie

Spoločnosť LG Electronics (LG) predstaví na veľtrhu Mobile World Congress (MWC) v španielskej Barcelone modelový rad smartfónov, ktorý je zameraný na stratégiu "four-tier". Zariadenia zo štyroch strategických sérií Optimus - G, Vu:, F a L - sú vybavené kľúčovými technológiami LG budúcej generácie. Tieto nové modely predstavujú kombináciu špičkového hardvéru, prvotriednych displejov s vysokým rozlíšením a vynikajúcich užívateľských funkcií. Každá séria kladie dôraz na inú stránku odbornej spôsobilosti spoločnosti LG v oblasti smartfónov.

"Spoločnosť LG si kladie za cieľ predať každý štvrťrok 10 miliónov smartfónov a v roku 2013 zdvojnásobiť predaj zariadení LTE, čo v predaji smartfónov znamená doteraz najambicióznejšiu stratégiu. Vlajkové modely zo sérií G a Vu: budú zamerané na prémiový segment, zatiaľ čo smartfóny sérií F a L budú určené širšej verejnosti na použitie v 4G LTE a 3G sieťach," uviedol Martin Malý, tlačový hovorca LG Electronics CZ.

LG Optimus G Series - vlajkové supertelefóny s prvotriednym hardvérom
Od septembra minulého roka, kedy bola séria LG Optimus G uvedená na trh, si tento nesmierne obľúbený vlajkový produkt vyslúžil mnohé ocenenia a priaznivé recenzie vďaka svojmu vysoko kvalitnému displeju, vyspelej technológii 4G LTE, impozantnému dizajnu a inovatívnym užívateľským funkciám. Vývoj série Optimus G bol výsledkom úzkej spolupráce so sesterskými spoločnosťami LG Chem, LG Display a LG Innotek.

Telefóny radu Optimus G sú prvé smartfóny na svete s výkonným procesorom Snapdragon S4 Pro Quad-Core od spoločnosti Qualcomm. Displej LG True HD IPS Plus spoločne s technológiou Zerogap Touch poskytujú živý, vysoko kvalitný obraz a vynikajúcu citlivosť pri dotykovom ovládaní. Okrem bezkonkurenčného hardvéru, štýlového dizajnu a nádhernej obrazovky ponúka rad Optimus G tiež užívateľsky príjemné funkcie, ako je QSlide, QuickMemo alebo Live Zooming. Po počiatočnom uvedení na vybrané kľúčové trhy s LTE technológiou, LG Optimus G teraz zaznamenáva svoj debut vo viac než 50 krajinách. Najnovším prírastkom do série LG Optimus G je model Optimus G Pro, ktorý bol nedávno predstavený kórejskej verejnosti. Optimus G Pro je smartfón vybavený technológiou 4G LTE s 5,5 palcovým Full HD IPS displejom a neodolateľnými užívateľskými funkciami, ako sú Dual Recording a Virtual Reality (VR) Panorama.

LG Optimus Vu: Series - veľké obrazovky pre väčší pôžitok zo sledovania obrazu
LG Optimus Vu: nové hybridné LTE zariadenia, ktoré spájajú prenosnosť smartfónu so zobrazovacími možnosťami tabletu, sú vybavené 5-palcovým displejom s pomerom strán 4:3, ktorý sa ideálne hodí na zobrazovanie dokumentov, elektronických kníh, multimediálneho obsahu a prehliadanie internetu. Po nedávnom uvedení zariadenia Optimus Vu: 2 na kórejský trh sú teraz k dostaniu dva prístroje zo série Vu:, ktoré užívateľom sprostredkovávajú jedinečné skúsenosti prostredníctvom funkcií, ako sú Vu: Talk a QRemote.

LG Optimus F Series - 4G LTE smartfóny pre každého
LG Optimus F Series sú ideálne smartfóny s technológiou 4G LTE pre každého. Modely Optimus F5 aj Optimus F7 boli špecificky navrhnuté pre spotrebiteľa prechádzajúceho z 3G na 4G LTE siete. Tohtoročné uvedenie telefónov Optimus F Series na trh umožní spoločnosti LG rýchlo rozšíriť svoju pôsobnosť na prudko sa rozvíjajúcom trhu s 4G LTE sieťami. LG Optimus F poskytne novým užívateľom 4G siete rýchlosť technológie LTE a množstvo užitočných užívateľských funkcií bez vysokých vstupných nákladov, spojených s väčšinou 4G smartfónov. Modely Optimus F5 a Optimus F7 bude možné vidieť na veľtrhu MWC v stánku LG.

LG Optimus L Series - pokračovanie tradície jedinečného dizajnu
Rad Optimus L Series je obohatený o vycibrené detaily, ktoré sú súčasťou filozofie dizajnu LG L-Style. Jemné, ale výrazné estetické prvky každého 3G telefónu charakterizujú nezameniteľnú DNA LG dizajnu. Telefóny Optimus L Series, ktoré svojou krásou prekonávajú prvý rad L Series, boli vyvinuté na báze štyroch nových dizajnových prvkov: Seamless Layout, Laser Cut Contour, Radiant Rear Design a hlavného tlačidla s osvetlením Smart LED Lighting. Všetky modely Optimus L3, Optimus L5 a Optimus L7 budú vystavené na veľtrhu MWC.

Spoločnosť LG pokračuje vo vývoji najvyspelejších užívateľských funkcií s cieľom poskytnúť užívateľom bezkonkurenčné funkčné prvky v oblasti LTE technológie a veľkých displejov s vysokým rozlíšením. Štyri nové série LG smartfónov sú vybavené radom pokročilých užívateľských funkcií, ktorých účelom je maximálne využitie špecifického hardvéru týchto prístrojov.

Funkcia QSlide, ktorá bola po prvýkrát k dispozícii prostredníctvom telefónov LG Optimus G, dáva možnosť súčasne zobrazovať dve štandardne veľké okná, vďaka čomu môžu užívatelia vykonávať s väčšou efektivitou viac úloh naraz. Nedávno zdokonalená verzia funkcia QSlide umožňuje mať v režime celej obrazovky otvorené dve aplikácie súčasne a podľa potreby meniť veľkosť, pozíciu a priehľadnosť okien QSlide. S touto funkciou pre súbežnú prácu na niekoľkých úlohách sú kompatibilné nasledujúce aplikácie: video, prehliadač, memo, kalendár a kalkulačka. Dual Recording a Virtual Reality (VR) Panorama sú najnovšie prírastky k užívateľským funkciám LG, ktoré sú špecificky určené na využitie najmodernejších technológií Full HD displejov, ktoré zlepšujú pôžitok užívateľov zo sledovania obrazu.

Navštívte on-line newsroom LG (www.LGnewsroom.com/MWC2013) a LG Mobile Facebook (http://www.facebook.com/lgecz/app_498223783573844), kde nájdete ďalšie informácie o ponuke mobilných zariadení LG pre rok 2013. Stiahnite si tiež z Google Play aplikáciu LG MWC, na sledovanie čerstvých noviniek z veľtrhu Mobile World Congress.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá