2.8.2012 0 Comments

LG ponúka na svojich chytrých televízoroch hybridné vysielanie

Všetky informácie o programe sú dostupné počas vysielania. Stačí len stlačiť jediné tlačidlo!

Spoločnosť LG Electronics (LG) uvoľnila na Smart televízoroch 2012 aktualizáciu softvéru, ktorá umožňuje sprevádzkovať funkciu HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) pre Českú republiku. Spotrebitelia tak môžu plne využiť výhody hybridného televízneho vysielania (HbbTV), ktorá prepája televíziu a širokopásmový internet a umožňuje vyhľadávať informácie alebo ich zdieľať s priateľmi priamo počas sledovania televízneho programu.

Funkcia HbbTV mení od základov zážitok zo sledovania televíznych programov, či už sa jedná o filmy, kulinárske show, alebo športové prenosy, napríklad z Letných olympijských hier v Londýne.

"Už nemusíte odbiehať k počítaču, keď chcete vedieť podrobnosti o filme, ktorý práve sledujete, alebo štatistiky prebiehajúceho športového zápasu," opisuje Martin Malý, tlačový hovorca LG. "Televízna stanica vyberá z internetu obsah ako je text, fotografie, audio aj video, ktoré tematicky prepája s práve sledovaným programom. Potrebné informácie má divák ihneď na očiach," doplnil M. Malý.

Predpokladom pre fungovanie hybridnej televízie je patrične vybavený televízor s pripojením na internet s rýchlosťou minimálne 2 MB/s Ovládanie je jednoduché a intuitívne. Ak sa na televíznej obrazovke objaví symbol HbbTV, stlačením červeného tlačidla na diaľkovom ovládači je možné zobraziť obsah.

Službu musia samozrejme podporovať jednotlivé televízne kanály. V Českej republike ju od tohtoročného mája majú všetky programy Českej televízie a kanály HDplus, FUN1 a UPC Express, prevádzkovanej spoločnosťou SAT Plus, ktorá zároveň vyvíja aplikácie HbbTV, ktoré sú dostupné v sieti UPC. "Ako používať aplikáciu hybridnej televízie, je možné vidieť aj v inštruktážnom videu Českej televízie http://www.ceskatelevize.cz/hbbtv/," doplnil M. Malý.

Zoznam LG Smart TV modelov 2012, u ktorých je možné aktivovať funkciu HbbTV:
LED TV: LM960V, LM860V, LM760S,Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá