2.8.2012 0 Comments

LG ponúka na svojich chytrých televízoroch hybridné vysielanie

Všetky informácie o programe sú dostupné počas vysielania. Stačí len stlačiť jediné tlačidlo!

Spoločnosť LG Electronics (LG) uvoľnila na Smart televízoroch 2012 aktualizáciu softvéru, ktorá umožňuje sprevádzkovať funkciu HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) pre Českú republiku. Spotrebitelia tak môžu plne využiť výhody hybridného televízneho vysielania (HbbTV), ktorá prepája televíziu a širokopásmový internet a umožňuje vyhľadávať informácie alebo ich zdieľať s priateľmi priamo počas sledovania televízneho programu.

Funkcia HbbTV mení od základov zážitok zo sledovania televíznych programov, či už sa jedná o filmy, kulinárske show, alebo športové prenosy, napríklad z Letných olympijských hier v Londýne.

"Už nemusíte odbiehať k počítaču, keď chcete vedieť podrobnosti o filme, ktorý práve sledujete, alebo štatistiky prebiehajúceho športového zápasu," opisuje Martin Malý, tlačový hovorca LG. "Televízna stanica vyberá z internetu obsah ako je text, fotografie, audio aj video, ktoré tematicky prepája s práve sledovaným programom. Potrebné informácie má divák ihneď na očiach," doplnil M. Malý.

Predpokladom pre fungovanie hybridnej televízie je patrične vybavený televízor s pripojením na internet s rýchlosťou minimálne 2 MB/s Ovládanie je jednoduché a intuitívne. Ak sa na televíznej obrazovke objaví symbol HbbTV, stlačením červeného tlačidla na diaľkovom ovládači je možné zobraziť obsah.

Službu musia samozrejme podporovať jednotlivé televízne kanály. V Českej republike ju od tohtoročného mája majú všetky programy Českej televízie a kanály HDplus, FUN1 a UPC Express, prevádzkovanej spoločnosťou SAT Plus, ktorá zároveň vyvíja aplikácie HbbTV, ktoré sú dostupné v sieti UPC. "Ako používať aplikáciu hybridnej televízie, je možné vidieť aj v inštruktážnom videu Českej televízie http://www.ceskatelevize.cz/hbbtv/," doplnil M. Malý.

Zoznam LG Smart TV modelov 2012, u ktorých je možné aktivovať funkciu HbbTV:
LED TV: LM960V, LM860V, LM760S,Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá