2.8.2012 0 Comments

LG ponúka na svojich chytrých televízoroch hybridné vysielanie

Všetky informácie o programe sú dostupné počas vysielania. Stačí len stlačiť jediné tlačidlo!

Spoločnosť LG Electronics (LG) uvoľnila na Smart televízoroch 2012 aktualizáciu softvéru, ktorá umožňuje sprevádzkovať funkciu HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) pre Českú republiku. Spotrebitelia tak môžu plne využiť výhody hybridného televízneho vysielania (HbbTV), ktorá prepája televíziu a širokopásmový internet a umožňuje vyhľadávať informácie alebo ich zdieľať s priateľmi priamo počas sledovania televízneho programu.

Funkcia HbbTV mení od základov zážitok zo sledovania televíznych programov, či už sa jedná o filmy, kulinárske show, alebo športové prenosy, napríklad z Letných olympijských hier v Londýne.

"Už nemusíte odbiehať k počítaču, keď chcete vedieť podrobnosti o filme, ktorý práve sledujete, alebo štatistiky prebiehajúceho športového zápasu," opisuje Martin Malý, tlačový hovorca LG. "Televízna stanica vyberá z internetu obsah ako je text, fotografie, audio aj video, ktoré tematicky prepája s práve sledovaným programom. Potrebné informácie má divák ihneď na očiach," doplnil M. Malý.

Predpokladom pre fungovanie hybridnej televízie je patrične vybavený televízor s pripojením na internet s rýchlosťou minimálne 2 MB/s Ovládanie je jednoduché a intuitívne. Ak sa na televíznej obrazovke objaví symbol HbbTV, stlačením červeného tlačidla na diaľkovom ovládači je možné zobraziť obsah.

Službu musia samozrejme podporovať jednotlivé televízne kanály. V Českej republike ju od tohtoročného mája majú všetky programy Českej televízie a kanály HDplus, FUN1 a UPC Express, prevádzkovanej spoločnosťou SAT Plus, ktorá zároveň vyvíja aplikácie HbbTV, ktoré sú dostupné v sieti UPC. "Ako používať aplikáciu hybridnej televízie, je možné vidieť aj v inštruktážnom videu Českej televízie http://www.ceskatelevize.cz/hbbtv/," doplnil M. Malý.

Zoznam LG Smart TV modelov 2012, u ktorých je možné aktivovať funkciu HbbTV:
LED TV: LM960V, LM860V, LM760S,Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá