30.1.2013 0 Comments

LG plánuje ovládnuť trh s televízormi

Víziu LG pre nasledujúci rok načrtol na januárovom veľtrhu Consumer Electronics Show 2013 v Las Vegas Havis Kwon, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti. Vyjadril dôveru v spoločnosť a jej schopnosť byť lídrom na trhu televízorov novej generácie.

"Rok 2013 je pre LG nesmierne dôležitý, pretože začína nová éra domácej zábavy," hovorí Havis Kwon. "Vďaka Ultra HD a OLED televízorom, ktoré menia tento segment, sa aktuálne nachádzame vo výbornej pozícii, aby sme ovládli trhy s technológiami OLED, Ultra HD a Smart TV. Tým, že Ultra HD televízory uvedieme ešte pred konkurenciou, a OLED televízor dorazí už na prelome prvého a druhého polroka, máme dostatočný náskok. "

Ceslosvetový predaj OLED televízorov
Veľkou prednosťou LG je skutočnosť, že svoje produkty uvádza na trh v celosvetovom meradle. Podľa vyjadrenia Havisa Kwon bude rovnakým spôsobom spoločnosť LG postupovať aj pri uvádzaní 55-palcového OLED televízora na trhy v severnej a južnej Amerike aj Ázii. V Európe bude dostupný na prelome prvého a druhého polroka. LG rozširuje výskum a vývoj technológie OLED a súčasne navyšuje investície do technológií aj marketingu tak, aby sa technológia OLED stala synonymom pre značku LG. V pláne je tiež ďalšie skvalitnenie spolupráce s divíziou LG Display, ktorá by mala viesť k silnejšej pozícii na trhu s OLED technológiami, ktorým sa v nasledujúcich dvoch až troch rokoch predpovedá strmý vzostup.

Dominancie na trhu s Ultra HD
Rozšírením radu Ultra HD televízorov upevňuje spoločnosť LG svoju pozíciu aj v tomto sektore. Na veľtrhu CES 2013 pribudli k vlani predstavenému modelu 84LM9600 s uhlopriečkou 84 palcov ďalšie dve verzie s uhlopriečkami 55 a 66 palcov, ktoré by sa mali predávať v zhruba 100 krajinách.

84-palcový Ultra HD televízor dodáva spoločnosť LG zákazníkom už vo viac ako štyridsiatich krajinách, čím sa dostala do pozície priekopníka Ultra HD obsahu. Na veľtrhu CES navyše spoločnosť oznámila, že sa na vzájomnej spolupráci v oblasti Ultra HD dohodla s KBS, jednou z najväčších kórejských spoločností poskytujúcich televízny obsah, a podobné rokovania prebiehajú aj na ďalších zahraničných trhoch. V Česku a na Slovenskú bude 84-palcový Ultra HD TV k dispozícii už v prvom štvrťroku 2013.

Rôznorodosť služieb a obsahu Smart TV
K vedúcej pozícii na trhu by malo viesť aj vylepšenie Smart TV. LG vyvinulo lepšie intuitívne ovládanie, užívateľské rozhranie a ďalšie užitočné SmartShare funkcie, vďaka ktorým môžete zdieľať obsah jediným dotykom na všetkých kompatibilných zariadeniach. Nová verzia diaľkového ovládača LG Magic Remote umožňuje divákovi jednoduchšie ovládať Smart TV. Urobiť tak môže napríklad jednoduchými hlasovými príkazmi, alebo starým známym ovládaním "ukáž a klikni" pripomínajúce počítačovú myš. K zvýšeniu užívateľského komfortu a vynikajúcej kvalite obrazu potom pomáhajú vylepšené výpočtové a grafické procesory.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 4

Vybudovanie Národného systému dopravných informácií stálo 14,2 milióna eur, jeho prevádzka vyjde ročne na 1,5 milióna eur

11.01.2017 00:05

Nový web z dielne ministerstva dopravy informuje o dopravných nehodách, aktuálnych zdržaniach na cestách či meškaniach vlakov, ale aj o počasí a údržbe na dopravných komunikáciách. Národný systém dopr ...

Biznis

Gartner: Trh PC, tabletov a mobilných telefónov do roku 2018 neporastie

09.01.2017 00:15

Celosvetové kombinované dodávky PC, tabletov, ultraprenosných notebookov a mobilných telefónov podľa analytikov spoločnosti Gartner v tomto roku neporastú. Ich celkový objem tak dosiahne v roku 2017 2 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá