30.1.2013 0 Comments

LG plánuje ovládnuť trh s televízormi

Víziu LG pre nasledujúci rok načrtol na januárovom veľtrhu Consumer Electronics Show 2013 v Las Vegas Havis Kwon, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti. Vyjadril dôveru v spoločnosť a jej schopnosť byť lídrom na trhu televízorov novej generácie.

"Rok 2013 je pre LG nesmierne dôležitý, pretože začína nová éra domácej zábavy," hovorí Havis Kwon. "Vďaka Ultra HD a OLED televízorom, ktoré menia tento segment, sa aktuálne nachádzame vo výbornej pozícii, aby sme ovládli trhy s technológiami OLED, Ultra HD a Smart TV. Tým, že Ultra HD televízory uvedieme ešte pred konkurenciou, a OLED televízor dorazí už na prelome prvého a druhého polroka, máme dostatočný náskok. "

Ceslosvetový predaj OLED televízorov
Veľkou prednosťou LG je skutočnosť, že svoje produkty uvádza na trh v celosvetovom meradle. Podľa vyjadrenia Havisa Kwon bude rovnakým spôsobom spoločnosť LG postupovať aj pri uvádzaní 55-palcového OLED televízora na trhy v severnej a južnej Amerike aj Ázii. V Európe bude dostupný na prelome prvého a druhého polroka. LG rozširuje výskum a vývoj technológie OLED a súčasne navyšuje investície do technológií aj marketingu tak, aby sa technológia OLED stala synonymom pre značku LG. V pláne je tiež ďalšie skvalitnenie spolupráce s divíziou LG Display, ktorá by mala viesť k silnejšej pozícii na trhu s OLED technológiami, ktorým sa v nasledujúcich dvoch až troch rokoch predpovedá strmý vzostup.

Dominancie na trhu s Ultra HD
Rozšírením radu Ultra HD televízorov upevňuje spoločnosť LG svoju pozíciu aj v tomto sektore. Na veľtrhu CES 2013 pribudli k vlani predstavenému modelu 84LM9600 s uhlopriečkou 84 palcov ďalšie dve verzie s uhlopriečkami 55 a 66 palcov, ktoré by sa mali predávať v zhruba 100 krajinách.

84-palcový Ultra HD televízor dodáva spoločnosť LG zákazníkom už vo viac ako štyridsiatich krajinách, čím sa dostala do pozície priekopníka Ultra HD obsahu. Na veľtrhu CES navyše spoločnosť oznámila, že sa na vzájomnej spolupráci v oblasti Ultra HD dohodla s KBS, jednou z najväčších kórejských spoločností poskytujúcich televízny obsah, a podobné rokovania prebiehajú aj na ďalších zahraničných trhoch. V Česku a na Slovenskú bude 84-palcový Ultra HD TV k dispozícii už v prvom štvrťroku 2013.

Rôznorodosť služieb a obsahu Smart TV
K vedúcej pozícii na trhu by malo viesť aj vylepšenie Smart TV. LG vyvinulo lepšie intuitívne ovládanie, užívateľské rozhranie a ďalšie užitočné SmartShare funkcie, vďaka ktorým môžete zdieľať obsah jediným dotykom na všetkých kompatibilných zariadeniach. Nová verzia diaľkového ovládača LG Magic Remote umožňuje divákovi jednoduchšie ovládať Smart TV. Urobiť tak môže napríklad jednoduchými hlasovými príkazmi, alebo starým známym ovládaním "ukáž a klikni" pripomínajúce počítačovú myš. K zvýšeniu užívateľského komfortu a vynikajúcej kvalite obrazu potom pomáhajú vylepšené výpočtové a grafické procesory.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá