5.1.2015 0 Comments

LG na veľtrhu CES predstaví nový rad 4K Ultra HD televízorov

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá sa najnovšie stala „4K Ultra HD partnerom" tohto ročníka medzinárodného veľtrhu CES v Las Vegas, predstaví nový rad televízorov s technológiou 4K UHD pre rok 2015. Predovšetkým bude klásť dôraz na vynikajúcu reprodukciu farieb z radov ColorPrime, ktoré vďaka technológii Wide Color LED a Quantum Dot, prináša ten najrealistickejší obraz.

„Naše 4K ULTRA HD televízory sú navrhnuté tak, aby ponúkli divákovi ten najlepší možný zážitok," komentuje Ondřej Ťapušík, TV špecialista z LG. „Dych berúca kvalita obrazu je v spojení so skvelým zvukom i nadčasovým dizajnom práve tým, čím chceme našich zákazníkov osloviť," dodáva.

Obraz ako živý

Technológia Wide Color LED využíva LED panel s novým fosforovým základom, vďaka čomu je obraz ako živý a má skutočnú farebnú hĺbku. LG tiež prvýkrát predstaví technológiu Quantum Dot VUR s tridsať percent vyššou farebnou škálou, pre ešte lepšiu reprodukciu farieb. Technológia funguje na základe prepojenia nanokryštálov o veľkosti dvoch až desiatich nanometrov. Kryštály s rozličnou farbou a veľkosťou sú súčasťou Quantum Dot filmu, ktorý je umiestnený pred LCD podsvietenie a umožňuje výrazne lepšiu farebnú reprodukciu a lepší jas obrazu.

LG IPS panely nových 4K ULTRA HD televízorov s rozlíšením 3840 x 2160 majú neuveriteľne vysokú kvalitu a zároveň jemnosť obrazu a ponúkajú široké pozorovacie uhly, bez rizika výrazného zníženia diváckeho zážitku. Navyše technológia lokálneho podsvietenia True Black Control, vylepšuje nastavenie kontrastu a hĺbky farieb tak, aby bola čierna naozaj sýtou čiernou. Nová funkcia Natural Color vylepšuje reprodukciu farieb a Contrast Optimizer maximalizuje farebný kontrast a jas.

Nový koncept ULTRA SLIM je spoločne s dizajnom CINEMA SCREEN dôležitým prvkom televízorov LG. Tenké rámčeky a čisté línie dotvárajú celkovo nadčasový moderný vzhľad, ktorý sa stane ozdobou každého interiéru.

Silný zvuk, silný zážitok

Päť modelov novej rady 4K ULTRA HD televízorov je vybavených multikanálovým ozvučením ULTRA Surround System vytvoreným v spolupráci so špičkou v oblasti audio techniky - Harman/Kardon. Bohatý a silný zvuk zaistí kvalitný zážitok a vtiahnutie diváka priamo do deja. Starostlivo navrhnuté zabudované reproduktory sú kompaktné a napriek tomu efektívne. V roku 2015 bude predstavená aj nový high-end rad UF9500, ktorý disponuje špeciálnym stojanom Auditorium, pre centralizáciu zvuku a jeho maximálny výkon.

Skvelý zážitok z filmu i ovládanie

Šikovný systém webOS 2.0 je teraz ešte viac užívateľsky príjemný. Intuitívne ovládanie, skrátenie doby štartu až o 60% v porovnaní s modelmi 2014, konektivita s externými zariadeniami alebo vlastné nastavenia Launcher Baru sú toho presvedčivým dôkazom.

Sofistikovaný 4K Upscaler algoritmus dokáže vylepšiť SD, HD aj Full HD obraz na porovnateľný s Ultra HD kvalitou. Zabudovaný dekóder HEVC (High Efficiency Video Codec) podporuje 30p aj 60p obsah z externých zariadení, vďaka čomu si na LG ULTRA HD televízoroch užijete ten najkvalitnejší obsah.

Návštevníci CES 2015, ktorý sa koná 6.-9. januára, nájdu stánok LG s televízormi s novou technológiou Wide Color LED a Quantum Dot v Las Vegas Convention Center, Central Hall #8204.

Pre viac informácií navštívte http://www.lge.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá