Image
8.4.2014 0 Comments

LG KNOCK CODE: poklepanie na displej smartfónu prináša lepšie zabezpečenie dát

LG_Knock-code.jpg Funkciu KnockCode, ktorá odomkne a zapne telefón jednoduchým poklepaním, slovenskej verejnosti predstavila spoločnosť LG Electronics (LG). Poklepaním do jedného zo štyroch kvadrantov displeja možno telefón zapnúť a odomknúť zároveň v zlomku sekundy, a vďaka predvolenému poradiu dotykov sa do neho nedostane nikto iný okrem majiteľa.

Túto bezpečnostnú funkciu predstavilo LG na smartfóne G Pro 2 a bude sa automaticky dodávať pre všetky kľúčové modely. V jednom jednoduchom kroku je smartfón pripravený na použitie. Užívateľ jednoducho poklepe na displej vopred navolenú kombináciu, svoje osobné „dotykové heslo", a tým okamžite prebudí a odomkne telefón. Nemusí si pamätať vstupné kódy ani hľadať odomykacie tlačidlá, všetko zvládne úplne intuitívne. KnockCode je vylepšeným pokračovateľom obľúbenej funkcie Knock ON, ktorej ale chýbal bezpečnostný charakter.

Spotrebiteľský výskum ukázal, že užívatelia odomknú a kontrolujú smartfón až stokrát za deň. LG preto prišlo s funkciou KnocCode, vďaka ktorej je celý proces oveľa jednoduchší ako doteraz, postačí len poklepať na displej. Samotné poklepanie musí mať ale určitú formu a odpovedať prednastaveným parametrom. Osobný dotykový kód môže mať jednu z celkom 80 000 možných podôb, užívateľ si len musí navoliť kombináciu, ktorá je pre neho prirodzená a automatická. KnockCode je možné zadávať na ľubovoľnom mieste displeja, takže aj väčšie telefóny je možné ovládať iba jednou rukou.

Veľkou výhodou je zabezpečenie telefónu, ktorý neodomkne nikto iný ako jeho majiteľ. Heslo v textovej či číselnej podobe je už zastarané a ľahko napodobiteľné, dotyková pamäť telefónov LG ho úspešne nahradila. Displej telefónu je v rámci funkcie KnockCode rozdelený do štyroch kvadrantov, do ktorých užívateľ poklepe dvakrát až osemkrát v určitom poradí. Nie sú potrebné odtlačky prstov ani sken rohovky, KnockCode zaistí vyššiu úroveň zabezpečenia jednoduchým dotykom.

Funkcia Knock Code bude automaticky dodávaná pre telefóny LG L40, L70, L90, G2 mini a ako aktualizácia bude ponúknutá na stiahnutie aj pre modely LG G2 a G Flex. Aktualizácie pre posledné dva spomínané modely budú k dispozícii od 2. kvartálu 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá