Image
8.4.2014 0 Comments

LG KNOCK CODE: poklepanie na displej smartfónu prináša lepšie zabezpečenie dát

LG_Knock-code.jpg Funkciu KnockCode, ktorá odomkne a zapne telefón jednoduchým poklepaním, slovenskej verejnosti predstavila spoločnosť LG Electronics (LG). Poklepaním do jedného zo štyroch kvadrantov displeja možno telefón zapnúť a odomknúť zároveň v zlomku sekundy, a vďaka predvolenému poradiu dotykov sa do neho nedostane nikto iný okrem majiteľa.

Túto bezpečnostnú funkciu predstavilo LG na smartfóne G Pro 2 a bude sa automaticky dodávať pre všetky kľúčové modely. V jednom jednoduchom kroku je smartfón pripravený na použitie. Užívateľ jednoducho poklepe na displej vopred navolenú kombináciu, svoje osobné „dotykové heslo", a tým okamžite prebudí a odomkne telefón. Nemusí si pamätať vstupné kódy ani hľadať odomykacie tlačidlá, všetko zvládne úplne intuitívne. KnockCode je vylepšeným pokračovateľom obľúbenej funkcie Knock ON, ktorej ale chýbal bezpečnostný charakter.

Spotrebiteľský výskum ukázal, že užívatelia odomknú a kontrolujú smartfón až stokrát za deň. LG preto prišlo s funkciou KnocCode, vďaka ktorej je celý proces oveľa jednoduchší ako doteraz, postačí len poklepať na displej. Samotné poklepanie musí mať ale určitú formu a odpovedať prednastaveným parametrom. Osobný dotykový kód môže mať jednu z celkom 80 000 možných podôb, užívateľ si len musí navoliť kombináciu, ktorá je pre neho prirodzená a automatická. KnockCode je možné zadávať na ľubovoľnom mieste displeja, takže aj väčšie telefóny je možné ovládať iba jednou rukou.

Veľkou výhodou je zabezpečenie telefónu, ktorý neodomkne nikto iný ako jeho majiteľ. Heslo v textovej či číselnej podobe je už zastarané a ľahko napodobiteľné, dotyková pamäť telefónov LG ho úspešne nahradila. Displej telefónu je v rámci funkcie KnockCode rozdelený do štyroch kvadrantov, do ktorých užívateľ poklepe dvakrát až osemkrát v určitom poradí. Nie sú potrebné odtlačky prstov ani sken rohovky, KnockCode zaistí vyššiu úroveň zabezpečenia jednoduchým dotykom.

Funkcia Knock Code bude automaticky dodávaná pre telefóny LG L40, L70, L90, G2 mini a ako aktualizácia bude ponúknutá na stiahnutie aj pre modely LG G2 a G Flex. Aktualizácie pre posledné dva spomínané modely budú k dispozícii od 2. kvartálu 2014.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá