Image
8.4.2014 0 Comments

LG KNOCK CODE: poklepanie na displej smartfónu prináša lepšie zabezpečenie dát

LG_Knock-code.jpg Funkciu KnockCode, ktorá odomkne a zapne telefón jednoduchým poklepaním, slovenskej verejnosti predstavila spoločnosť LG Electronics (LG). Poklepaním do jedného zo štyroch kvadrantov displeja možno telefón zapnúť a odomknúť zároveň v zlomku sekundy, a vďaka predvolenému poradiu dotykov sa do neho nedostane nikto iný okrem majiteľa.

Túto bezpečnostnú funkciu predstavilo LG na smartfóne G Pro 2 a bude sa automaticky dodávať pre všetky kľúčové modely. V jednom jednoduchom kroku je smartfón pripravený na použitie. Užívateľ jednoducho poklepe na displej vopred navolenú kombináciu, svoje osobné „dotykové heslo", a tým okamžite prebudí a odomkne telefón. Nemusí si pamätať vstupné kódy ani hľadať odomykacie tlačidlá, všetko zvládne úplne intuitívne. KnockCode je vylepšeným pokračovateľom obľúbenej funkcie Knock ON, ktorej ale chýbal bezpečnostný charakter.

Spotrebiteľský výskum ukázal, že užívatelia odomknú a kontrolujú smartfón až stokrát za deň. LG preto prišlo s funkciou KnocCode, vďaka ktorej je celý proces oveľa jednoduchší ako doteraz, postačí len poklepať na displej. Samotné poklepanie musí mať ale určitú formu a odpovedať prednastaveným parametrom. Osobný dotykový kód môže mať jednu z celkom 80 000 možných podôb, užívateľ si len musí navoliť kombináciu, ktorá je pre neho prirodzená a automatická. KnockCode je možné zadávať na ľubovoľnom mieste displeja, takže aj väčšie telefóny je možné ovládať iba jednou rukou.

Veľkou výhodou je zabezpečenie telefónu, ktorý neodomkne nikto iný ako jeho majiteľ. Heslo v textovej či číselnej podobe je už zastarané a ľahko napodobiteľné, dotyková pamäť telefónov LG ho úspešne nahradila. Displej telefónu je v rámci funkcie KnockCode rozdelený do štyroch kvadrantov, do ktorých užívateľ poklepe dvakrát až osemkrát v určitom poradí. Nie sú potrebné odtlačky prstov ani sken rohovky, KnockCode zaistí vyššiu úroveň zabezpečenia jednoduchým dotykom.

Funkcia Knock Code bude automaticky dodávaná pre telefóny LG L40, L70, L90, G2 mini a ako aktualizácia bude ponúknutá na stiahnutie aj pre modely LG G2 a G Flex. Aktualizácie pre posledné dva spomínané modely budú k dispozícii od 2. kvartálu 2014.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty 1

Ockel Sirius A – plnohodnotný počítač s Windows 10, 6" dotykovým displejom a podporou 4K videa

19.10.2016 00:22

Minipočítače so systémom Windows 10 predstavilo v poslednom čase viacero spoločností. Patrí k nim aj firma Ockel, vyvíjajúca mini PC s Windows 10, ktoré sa zmestí do dlane. Zaujímavé zariadenie s názv ...

Produkty

Nový Chromebook Pro od Samsungu zvládne 4K video a bude vybavený digitálnym perom

19.10.2016 00:19

Podľa uniknutých informácií má Samsung pridať ďalšie zariadenie do rozrastajúceho sa zoznamu chromebookov typu 2-v-1 a s 360-stupňovými pántmi.  Bude to 12,3-palcový Chromebook Pro s dotykovým displej ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá